Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
avokado puding sirova oraha kakao sremusa namaz šargarepa keks sladoled Knjige tofu indijskih recepti tikvice vegetarijanci vegane piramida kafa kopriva sirove majonez jogurt proso free maslacka
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 26 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 26 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Lasagna od lece i spinata

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Lasagna od lece i spinata Empty
PočaljiNaslov: Lasagna od lece i spinata   Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeČet Mar 13, 2008 7:05 pm

Lasagna od lece i spinata

Sastojci :
Ne znam vise tocne omjere ali otprilike
1/2 kg ili vise spinata
2 salice kuhane lece
Besamel
Paradajz sos (oko salica i 1/2 - 2 )
Po zelji dimljeni seitan ili tofu (nariban)
2 paketa tijesta za lazanje

Lecu skuhajte ili kupite kuhani i zacinite soli i bosiljkom,origanom
Spinat skuhajte i samo ga posolite

Nauljite tepsiju i slozite red tijesta
Zatim red lece,pa besamel,pa opet kore
Na to stavite red spinata,pa paradajz sos,pa kore
Slazite koliko imate smjese i na kraju sve premazite besamel umakom i zalijte paradajz sosom da lasagne budu saftne
Stavite u zagrijanu pecnicu i pecite dok se ne stvori korica.
Posipajte veganskim parmezanom *
*moj omiljeni : indijski orasi i kvasac u omjeru 3 :1 uz dodatak soli i malo cesnjaka u prahu emotions


Lasagna od lece i spinata P3130013
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Lasagna od lece i spinata Empty
PočaljiNaslov: Re: Lasagna od lece i spinata   Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Mar 14, 2008 12:42 pm

Draga Helena-Helenice,cheers zanosno se vegi prepliću svi ti raznoliki sastojci u fotografiji koju si nam prezentirala, i verujem da je okus "ovako na neprobano" također zanosan! Exclamation Very Happy
Samo što se tiče dela, onog slovima saopštenog, imadem par zamolbi i pitanja da Ti postavim, pa ako imaš vremena, volje i nađeš za shodno, Ti odgovori! Unapred Ti se na tome zahvaljujem! Exclamation Smile
1. "Besamel" sos sigurno nije onaj sa sastojcima animalnog podrijetla/porekla, već (Naš) Veganski, ali, molim Te preciziraj sastojke i način pripreme, ili uputi na neki link na forumu gdi si to već prethodno objasnila, da se odagna svakojaka mogućnost čitateljske zabune? Question
2. Leću/sočivo(dvije šalice) koliko je vremena neophodno kuvati/kuhati, po Tvom iskustvu (da ne ostane "too much raw", što za nenaklijale mahunarke nije baš preporučljivo jer...), i gdje se u Tvom okuženju može nać za kupiti ta termički obrađena leća/sočivo, kako izgleda to pakovanje, da li je na pr. pakovano u konzervi ili nekako drugačije, i tko to radi kod Vas, ima li toga svježeg za pribaviti u zagrebačkim prodavaonicama zdravije prehrane? Question
3.Koliko dugo je veganski korisno špinat/spanać kuhati, i koliko ga vegi optimalno posoliti, i kakovim slaništem, da ne bude učinkovito bljutav za vegan i (pre)ostala ljudska "sladunjava" nepca?
4. Kojim uljem je najpogodnije i najbolje za vegi zdravlje dotičnu tepsiju nauljiti? Question Hladnoceđenim lanenim, suncokretovim, sojinim, sezamovim/susamovim, noćurkovim, kukuruznim ili pak maslinovim, palminim? Question - ( ili su to puka cepidlačenja/dokona zanovetanja nečija bez osnova, jer, konačno, uglavnom u receptima konzumentima istih okus je prevashodno validan kriterij, a ne nekakovo naprečac "istraživanje kemijskog sustava"? Question )
5.Koji paradajz sos se tu u tom receptu koristi, sirovi ili kuhani i kako se se pripravlja ako je neki posebni, nisi navela, a baš nekog to možda može zanimati i zaintrigirati? Question
6.I stigosmo "principijelno govoreći" i do dimljenog seitana/tofua (moja "omiljena tema") koji predlažeš na korišćenje "po želji", ali, da li je to dobra ili samo relativno valjana kombinacija za pravilno varenje i usvajanje hranjlivih sastojaka iz "dominantne" leće u Tvom priloženom receptu? Question
6. Razumijem da ne znadeš više točne omjere, ali samo još, ako možeš, otprilike napiši about tih "2 paketa tijesta za lazanje" kakva im jest kakvoća, tj. jesu li te lazanje s stvorenom koricom dali sačiniti od bijelog ili nekog drugog brašna, i kog proizvođača Ti iz svog bogatog iskustva eksplicitno preporučuješ, ili su sve ovo samo moja, ničim izazavana irelevantna "šaljiva" vegi neodgovorna upitanija/upiti veganskog stanija? - nadam se prije postradanija Question Wink Laughing vegi
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Lasagna od lece i spinata Empty
PočaljiNaslov: Re: Lasagna od lece i spinata   Lasagna od lece i spinata Icon_minitimePet Mar 14, 2008 8:25 pm

1.Besamel : na malo hladnopresanog ulja se proprzi malo brasna,makne se s vatre i mijesa se da se ne stvore grudice,vrati se na vatru i dodaje malo vode, malo biljnog naravno mlijeka uz stalno mijesanje.Ja dodam par prstohvata soli,malo papra i dosta muskatnog orascica.Napravim punu veliku tavu tako da lasagne budu saftne.

2.Leca (po mogucnosti organska) se stavi namakati u vodi preko noci i drugi dan se skuha.Oko 1/2 h ?
Ima kod nas za kupiti i bio kuhana leca u staklenkama ne konzervama (ali ima i toga) u ducanima zdrave hrane ali oprosti ne sjecam se imena firme.Uglavnom ima i to

3.Spinat ili smrznuti i u tom slucaju se samo odmrzne ili se kupi svjez i malo se popari,naravno da jako malo jer ce se kasnije ionako opet peci!Zatim se posoli,po zelji,ja ne stavim previse soli zbog drugih sastojaka koji su slani.

4.Ja tepsiju nauljim haladnopresanim suncokretovim uljem.Znam na sto ciljas i jest da je ulje najbolje sirovo ali nismo sad na raw odjeljku a tepsiju moramo s necim nauljiti,ne? Laughing

5.Paradajz sos : koristila sam bakin Razz Baka zna najbolje
Ako nemate srece da imate provjereni domaci sos,preporucam obican paradajz sos iz ducana zdrave hrane.
Znaci kuhani paradajz sos,mozda bi i mogao sirovi ali nisam bas sigurna u okus ovdje.To ce biti na raw kad napravim sirove lasagne Wink

6.Dimljeni tofu i seitan stvarno nisu nuzni po meni jer leca ima dovoljno dominantan i jak okus a i kad se posipa s parmezanom jos dobije na jacini i okus je fantastican.
Medjutim ima i onih koji vole tezi,jaci okus.Probala sam i tako pa znam da je i to efektno.
Sto se tice hranjivih sastojaka,ne razmisljam tu o vezi seitan/tofu - leca jer sastojci u lasagnama su raznovrsni i sve je zastupljeno i u redu.
Mozda je kombinacija kriva,zato pitas?Ako je,prosvijetli me,slusam Laughing Ali ne idi samo u dilemu dimljeno ili ne,ovo je opcionalno..

7.Tijesto za lasagne su lasagne bez jaja ali u mojem receptu nisu integralne,nisam pronasla takve.
Tijesto je tijesto za lasagne,kako da ti objasnim?! Laughing
Nemam omlijenog proizvodjaca jer stalno trazim novo i bolje (i jeftinije) a i trudim se ne jesti kuhano (osim u posebnim situacijama i kad se bas zalomi) ali u ormaru evo sad imam Misurinu crnu tjesteninu.

Jos pitanja ? Ajde pucaj Cool
Nazad na vrh Ići dole
Noemi
novi član
novi član
Noemi


Broj poruka : 6
Godina : 42
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 29.05.2009

Lasagna od lece i spinata Empty
PočaljiNaslov: Re: Lasagna od lece i spinata   Lasagna od lece i spinata Icon_minitimeSub Maj 30, 2009 4:05 pm

Danas sam za ručak pripremila ovo odlično jelo po Heleninom receptu i bilo je zaista čarobno.Malo sam izmjenila završetak lazanja pa sam na vrhu stavila više bešamela,malo izmrvljnog tofu sira te sve posipala sa sezamovim sjemenkama. cheers

I juhu sam napravila, krem od šparoga i češnjaka.
Sve skupa, jedna harmonija okusa Very Happy

mljac emotions
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lasagna od lece i spinata Empty
PočaljiNaslov: Re: Lasagna od lece i spinata   Lasagna od lece i spinata Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lasagna od lece i spinata
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Juha od spinata
» Pita od spinata
» Salata od spinata i kruske
» Pita od spinata i tofu-a

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Glavna jela-
Skoči na: