Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
tikvice proso vegane piramida kafa sremusa sirove namaz indijskih keks free recepti šargarepa puding Knjige jogurt sladoled oraha maslacka kopriva majonez tofu vegetarijanci kakao avokado sirova
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???

Ići dole 
5 posters

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI?
1. Koristim ih redovno i svakodnevno, u vidu tableta/kapsula/sirupa, i to: multivitamine sa aminokiselinski-heliranim mineralnim kompleksom + antioksidantna formula koja sadrži na pr.selen, viamine E, A, C, alfa i beta karotin, likopen, lutein, Co-Q10,...
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_lcap17%DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_rcap
 17% [ 4 ]
2. Koristim ih sve ali ne redovno i svakodnevno
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_lcap9%DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_rcap
 9% [ 2 ]
3. Koristim izdvojeno samo neke vitamine, minerale i antioksidante redovno
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_lcap4%DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_rcap
 4% [ 1 ]
4. Koristim smo neke vitamine, minerale i antioksidante povremeno na pr u slučaju bolesti
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_lcap9%DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_rcap
 9% [ 2 ]
5. Ne koristim nikakve preparate- vitamine, minerale, i antioksidante kao dodatke u svojoj ishrani
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_lcap61%DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Vote_rcap
 61% [ 14 ]
Ukupno Glasova : 23
 

AutorPoruka
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeNed Feb 10, 2008 8:17 pm

Ovo postavljeno pitanje, je svakim danom sve atkuelnije! Farmaceutska industrija je u usponu, police apoteka su prepunjene različitim lekovima, preparatima i "eliksirima", a ZDRAVLJA je, čini se, sve manje i manje...
No, zdravstveno stanje ljudi zavisi od više različitih faktora, od kojih je zdrava/zdravija ishrana među najznačajnijima. Uticaj vitamina, minerala, mikroelemenata, antioksidanasa, na psiho-fizičko stanje čoveka nije minioran, niti je za potcenjivanje, ali nije ga poželjno ni tendenciozno preuveličavati! Lekari, nutricionisti, naturolozi i ostali nisu saglasni po pitanju uzimanja ili ne uzimanja "veštačkih" preparata, kao i oko preporučenih i optimalnih dnevnih doza. (Na pr. "RDA" je za izraz "Recommended Dietary Allowances" tj, "preporučene dnevne potrebe", koje su ustanovili Nacionalna akademija nauka, Savet za namirnice, i ishranu i Nacionalni istraživački savet u SAD.)
Međutim, izvesno je, da se količina hranljivih sastojaka("životnosti") u namirnicama smanjuje s obzirom na ispošćenost zemljišta i primenu različitih štetnih metoda u proizvodnji hrane, a da se i ne govori o tome kako se i takve namirnice podvrgavaju dodatnim procesima prerade, pre nego što se u svojsvu robe pojave na tržištu!Exclamation
U takvoj situaciji pitanje ne/uzmanja suplemenata-dodadaka, dobija na značaju. U zavisnosti od načina ishrane i ostalih životnih navika, upitno je da li je opravdano ili ne, uzimati vitaminsko-mineralne tablete i time koliko - toliko popraviti očigledno nepovoljan skor. S druge strane vrebaju opasnosti predoziranja, ili navikavanja na svojevrsni oblik zavisnosti-"vitaminske tabletomanije".
Svakako da bi olako izvođenje zaključaka u vezi ove kompleksne teme korišćenja dodataka u ishrani, ili jalove generalizacije koja bi bila "obavezna" za sve ljude, bilo neopravdano forsiranje jednoznačnog "rešenja". Da li to onda znači, da se u toj stvari ništa pouzdano i nemože (u)tvrditi, pa je ta pitanja izlišno i postavljati?Question Naravno, većina ljudi je sklona da prihvati kao prečice i trivijalne odgovore, samo da se izbegnu napori istraživanja ili muka lične provere. Možda je tako lakše, ali nije i korisnije kada se radi o sopstvenom zdravlju!
Šta Vi drage prijateljice/prijatelji mislite o svemu tome, i koja su Vaša, i iskustva Vaših bližnjih, u vezi korišćenja navedenih dodataka u ishrani?Question Question Question cheers
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeUto Feb 12, 2008 8:55 am

Da pocnem od sebe.Uzimala sam razne dodatke-selen,sitake u kapsulama,vitamin C,B komplex,maticni mlec u kapsulama...
Od kada se zdravije hranim uzimam povremeno spirulinu,antioksidativnu formulu Para Protex(sadrzi biljke koje unistavaju viruse,bakterije i parazite u organizmu),Amway Naponta(vitamini i minerali,ima i B12-ove tablete mirisu na vegetu i proizvodjac tvrdi da ih radi od povrca) i zelenu magmu.
Uzimam ih kada osetim da je neka infekcija na pomolu ili kada se lose i jednolicno hranim.
Da li mi to pomaze-neznam,ne primecujem neku razliku,ali nemam ni problema koje sam nekada imala Very Happy
Znam da je moja svekrva izbacila bakterije iz zeluca Para protexom.
Moj zet,koji posle saobracajne nesrece i teze povrede kicme ima povremeno bolove,tvrdi da bolovi nestaju kada redovno uzima Naponta vitamine.Uz njih se oseca sveze,pun je elana,ne zamara se dok vozi(a po ceo dan je za volanom).

Mozda mislimo da se hranimo zdravo jer jedemo voce i povrce-ali koje povrce jedu ljudi iz velikih gradova u ovo vreme?"Vestacke" zelene salate,krastavce,paradajz,papriku,jagode koje koje su sve samo ne jagode...Tu nema ni V od vitamina Crying or Very sad
Leto je druga prica,ima puno kvalitetnijih namirnica.
Licno mislim da su nam neki dodaci neophodni,narocito selen,da sanira
posledice bombardovanja-a nasa zemlja je siromasna selenom.
Sad,koliko su kvalitetni dodaci koje uzimamo emotions
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeUto Feb 12, 2008 6:22 pm

Ja prije jesam ali sto sam vise pocela paziti na prehranu sve manje.A pak otkad sam na sirovom sve mi manje to izgleda smisleno i prirodno.
Zadnje sto sam pila bila je magma za zene,nesto tako.Popila i to je to.
I tako proslo vrijeme i sad me puknulo da bi si mogla kupiti spirulinu ili zelenu magmu u prahu da si ih stavljam u green smoothieye (sva sreca spiruline nije bilo,odurna je ima okus po spinatu i jajima skupa Rolling Eyes bljuv)

A sad si mislim a sta ce mi uz toliko zelenila koje jedem ali dobro,ti dodaci su mi ajde ok povremeno ak me pukne

Inace sve vise sam priklonjena Zelikinom stavu a to bi bilo da si najvjerojatnije necu "oplemenjivati" prehranu dodacima vec cu ju radije modificirati (ako mi sta bude zafalilo).
Gotova sam,sad ce sve biti samo prirodno.
B12 jos nisam kupila i to mi malo visi nad glavom,al nek visi jos neko vrijeme mislim da nebum tak skoro nikakav B12 kupovala...
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeUto Feb 12, 2008 10:58 pm

Ja, sam valjda jedi(nstven)i "tajni" glasač, koji je kliknuo opciju number (1)one, because mi se ne da lažunjati pod mladolike zbrane dane...
Iako, u potpunosti uvažavam stav da bi trebalo odstraniti sve "hemikalije" i veštački izvitoperene znanstveno-učenjačke produkte bar iz ljudske ishrane, ipak, zarad istine nalazim za shodno da napomenem u vezi vitamina, da ne postoji-netačna je podela na organske i neorganske(veštačke-farmaceutske)vitamine, jer su svi vitamini, čak i oni sintetički ORGANSKI. Svakako da je pogodnije za ljudski organizam, da se na pr. vitamin C apsorbuje iz organski gajenog voća i povrća, ili divljeg smoniklog bilja/plodova(na pr.ŠIPKA!), nego pukim kljukanjem tabletama. To je zbog toga što vitamini u tzv, "organskim spojevima" s drugim fitonicidima iz biljaka imaju sinergičko dejstvo, odnosno kumulativni efekat na razbijanje raznih "uljeza" u organizmu, i "slobodnih radikala", koji nemilice rade oksidativna oštećenja ljudskih ćelija, tkiva i organa, te dugoročno gledano, ako im se fatalistički popusti, to "na dobro izaći neće"! Evo, ako uspem okačinjem o "forumski aufinger", par fotki koje sam jutroske for(u)mer u(ne)rediteljski, s mirisnom dunjom s ormara sočinio! P O Z D R A V !
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_DSCI2166skrm_d57162b

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_DSCI2076skrm_5ea53fe
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_DSCI2098skrm_b8bb671
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeUto Feb 12, 2008 11:12 pm

Gledam Bobovu sliku i pade mi na pamet-i ja imam silimarin-sareni ckalj,to je biljka koja pomaze jetri da izbaci toksine.Njega uzimam u prolece.
Da li se kao dodatak smatra i glina? nju pijem kada se smenjuju godisnja doba,ali nikada ne izdrzim preporucene tri nedelje
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSre Feb 13, 2008 12:55 am

Da, anett, silimarin iz mlečnog čkalja, osim antioksidantnog delovanja, ima i značajan efekat regeneracije već oštećenih ćelija ljudske jetre, da ne kažem crne džigerice, koja sve nas pokatkad ume žignuti/zaboleti iz raznolikih, najmanje očekivanih razloga ili nepovoljnog sklopa okolnosti fizilološke prirode...bom Postoji takođe i lek po imenu "leprotek" koji se također sastoji od "čudotvornog" silimarina... ali ako neko sitematski, svesno ili ne sasvim, duži niz godina naopako radi - ne samo da se rđavo hrani, već je trajno zapatio i ostale auto-ruinirajuće navike, kako u pogledu fiziološkog funkcionisanja, tako i u pogledu mentalne higijene, tu mu neće naprečac odjedared pomoći ni Vitamin C, ni selen, ni ekstrakt grožđanog semena, ni ginko biloba, niti silimarin ili pak glina, koju ni Ti kako zboriš, ne uspevaš da "isprepivaš do kraja" - na koncu konca, withouth konopca... he,he, haaah.Laughing
Juče(r) rano izjutra nakon sladunjave REM faze, pozdravih zoru u šetnji, baš kano što narodski prosvetitelj Pelagić Vasa, nekoć preporuča u svom čuvenom "Narodnom učitelju"!Exclamation "Baj d vej", uslikovah sas mojom "šklopocijiom" od photo aparata, slikice "pelagićevsko-zamajavačkog" karaktera, jerbo reših da bidnem forumaško-konstruktivno "edukativan"...Cool Ta domaća zadaća, bi mi pomalo nelaka/poteška za "široka" mi neplatonska veganska pleća, ali sve me je nešto aristotelovski krenulo, pa da ne kvarim taj užitak tj. Very Happy "nezaprečenu delatnost prirodnog stanja", dostavljam u prilogu i (a)vitaminozne "fruitalisane" fotke na uvid Vašem očinjem vidu!Smile sunny
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_DSCI2219m_13b3da9

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_DSCI2206m_3878e68 DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_DSCI2178m_050504c
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_DSCI2190m_608be68
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSub Feb 16, 2008 1:07 pm

Ja ne mogu da koristim nista sto je u formi kapsule jednostavno zato sto mi vise skodi nego koristi ...tj imam osetljiv zeludac koji ne moze da ponese plasiku kapsule....u trenucima velike iscrpljenosti organizma uzim vitC koji mi ne smeta...i povremeno complex vitB ali od njega me boli zeludac i muka mi je ...dakle dodatke retko koristim...mada smatram da kad je organizam jako iscrpljen nekom bolescu ne mogu mu preterano naskoditi.....svako po sopstvenom osecaju....!
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Feb 22, 2008 7:31 am

Izvor: "вечерње НОВОСТИ", Уторак, 19, фебруар 2008. страна 37., ДНЕВНИ ЛИСТ С НАЈВЕЋИМ ТИРАЖОМ.

"Bolji sveži nego u tabletama

Trend obaveznog uzimanja vitamina i minerala za što bolje i duže očuvanje zdravlja, uzeo je maha u celom svetu, pa i kod nas. Do te mere se često nesvesno preteruje.
Stručnjaci su podeljenog mišljenja, kada je reč o uzimanju vitaminskih preparata kao suplemenata, a pod izgovorom da ih nema u dovoljnim količinama u voću i povrću.
Da bi pravilno konzumirali određene vitamine, ljudi bi trebalo da znaju i njihovu prirodu ponašanja.
Odnosno da znaju koji su vitamini rastvorljivi u vodi, a koji u mastima, radi izbegavanja njihove zloupotrebe.
*Vitamini rastvorljivi u vodi. U praktičnom smislu to znači da vitamini B grupe, važni za regulisanje mnogobrojnih fizioloških funkcija, ne mogu da se nagomilaju u organizmu, jer su rastvorljivi u vodi. Eventualno stvoren višak ovih vitamina, izlučuje se mokraćom.
Zato bez razmišljanja treba jesti neoljuštene žitarice, svež kvasac i iznutrice, koje su prava riznica ovih vitamina.
Kroz ishranu treba unositi i značajne količine folne kiseline, koja je, inače, posebno važna za trudnice. Nje, takođe najviše ima u iznutricama, ali i u zelenom lisnatom povrću.
Kada je reč o vitaminu C, na trpezi treba da je istovremeno zastupljeno žuto, zeleno, narndžasto i crveno voće i povrće.
Da bi se vitamin C očuvao u što većoj meri, veoma je važno čuvanje namirnica, u kojima se on nalazi. U tom smislu treba znati da vitamin C na sobnoj temperaturi propada, a da se kuvanjem potpuno gubi.
*Vitamini rastvorljivi u mastima. Što se tiče grupe vitamina rastvorljivih u mastima, treba biti veoma oprezan.
Zato što svaki veći unos ovih vitamina može biti nepovoljan po organizam, pošto može dovesti do toksičnosti.
Ovi vitamini se ne izlučuju lako, prave velike rezerve u organizmu, i obično nisu deficitarni.
Najvažniji iz ove grupe su vitamin A, odnosno beta-karoten, koji igra značajnu ulogu u prevenciji nekih malignih bolesti. Nalazi se u žutom. crvenom i zelenom voću i povrću. Međutim, osetljiv je na svetlost i lako se uništava kuvanjem.
Drugi po važnosti je vitamin E, koji organizam čuva od kardiovaskularnih oboljenja.
Važan je za stabilnost ćelijske membrane, jer onemogućava da loši slobodni radikali uništavaju ćeliju, omogućivši pojavu arteroskleroze ili malignih bolesti.
Međutim, ljudi, bez obzira na važnost, vitamin E najčešće ne unose u dovoljnim količinama. Z.O.J. "
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Feb 22, 2008 7:10 pm

Nisam si mogla pomoci,malo je ostro ali ipak vezano uz temu pa da malo unesem i humora - slijedeci ulomak je iz knjige „Ispravna prehrana prirodnom hranom“ Herberta Sheltona i ja sam umrla od smijeha kad sam ga prvi put procitala,a inace nema cenzure covjek :

„Dopustite da vam dadnem recept za jelo.
U ½ cajne salice tople vode dodajte sadrzaj :
-1 kapsule vitamina A
-2 jodne tablete
-1 tabletu vitamina B-12
-3 tablete sipkovine
-3 tablete pivskog kvasca
-30g kostanog praha
-sadrzaj 3ju kapsula sojinog lecitina
-3 tablete aminokiseline
-sadrzaj 1 kapsule zitnih klica
-4 tablete susenih jetara
-2 tablete klorofila
-1 tabletu cesnjaka
-1 tabletu enzima volovske zuci.papaje,gusterace i soka dvanaesterca
Mijesajte dok se sve ne otopi i onda jedite.

Ako nije ukusno dodajte 3 zlice bijelog secera
Zgusnite s malo bijelog brasna i dodajte sluzi morske mlave za cvrstinu.“

Laughing
Ajde sad,tko ce prvi probati,meni se cini bas emotions
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeUto Feb 26, 2008 10:54 pm

Jos jedan pogled na dodatke u ishrani Smile

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? T_limunm_aae6920
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeUto Feb 26, 2008 11:39 pm

Osobito su nezaobilazne te (h)umorene "-4 tablete susenih jetara" i "-1 tabletu enzima volovske zuci"... Laughing

Dobro je da predočeni limunko iz prethodne poruke nije nanišani(j)o na neke koprive, jer bi se proveo ko bos po trnju... majmuni Laughing

Ehhh, to "nebo iznad uspavanog Trnskog..." Smile Very Happy cheers vegi
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSre Mar 26, 2008 9:20 am

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minipostPoslao: Pet Feb 22, 2008 10:53 am Naslov: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_quote





]http://www.vitamini.hr/4140.aspx[/size]
"15.02.2008

Povrće za zdravlje prostate
Dovoljan unos likopena, cinka i vitamina D, zajedno sa prehranom bogatom povrćem štiti od benigne hiperplazije prostate koja prema nekim podacima zahvaća i do 90 % muškaraca starijih od 70 godina.

Studija na 5 000 muškaraca objavljena u časopisu American Journal of Epidemiology je osim blagotvornog djelovanja povrća utvrdila i nepovoljno djelovanje prehrane koja obiluje mastima na zdravlje prostate.

Druga je studija objavljena u časopisu Journal of Nutrition u muškaraca koji su uzimali suplemente likopena utvrdila smanjeni rizik" [/size]


DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? F_88441m_3697581
ИЗВОР: http://forum.sloboda-za-zivotinje.org/viewtopic.php?t=709
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimePet Mar 28, 2008 3:18 pm

"I domaće voće u velikim količinama ima negativne posledice. Jer, preterana kiselina mora da bude neutralisana, pa se time gube dragocene alkalične mineralne soli: kalcijum, magnezijum, kalijum i natrijum. Zbog toga dolazi do devitalizacije i demineralizacije, a posledice su: suva koža koja puca, sluzokože disajnih organa postaju osetljive na hladnoću, javljaju se sluz iz nosa i očiju po hladnom vremenu, ranice na sluzokoži jezika i usta, artroza zuba, nervoza, nesanica, zimogrožljivost, lomljivost noktiju, nizak pritisak i opšta devitalizacija (videti poglavlje "Ravnoteža kiselina i alkalija").

***

I, na kraju, ne zaboravimo, najdragocenije vitamine, čiji se izvor nalazi u nama, koji se ne kupuju, ništa ne koštaju, a mnogo znače. Ne samo da hrane nas već i celu našu okolinu: u kući, na poslu, u prodavnici, u tramvaju. Vi ih unosite u hranu kad spremate obroke, u vaš rad u preduzeću, u osmeh kad sretnete vašu kmšinicu, kad pomilujete neko dete ili kad pružite milostinju nekom siromahu. To su VITAMINI LJUBAVI!" - piše u već više puta pominjanoj knjizi Milice Stojanović "ABC ZDRAVLJA I ZDRAVE ISHRANE", na strani 131.study cheers cool vegi
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSub Mar 29, 2008 8:19 am

Jos jednom da zakljucimo da ne treba ni u cemu preterivati. Umerenost !

P.S. Mozda bolje da se ovo premestu u namirnice, a ne u dodatke ishrani.
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitimeSub Mar 29, 2008 3:05 pm

По мом мишљењу то "премештање" мог постављеног текста није целисходно, јер уколико имаш ту књигу, и ако си од справљања Твојих занимљивих вегетаријанских рецепата стигао и да је прочиташ, биће ти јасан разлог... А ја не могу увек "да тако брзо прекуцавам и тумачим" баш све веги-књиге у целини или њихове "ударне" делове, премда се "бакћем ето и око тога-трудим се искрено", busy за које сматрам да аудиторијуму могу бити на корист, и на ЗДРАВЉЕ! Exclamation study cool vegi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Empty
PočaljiNaslov: Re: DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???   DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI??? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
DA LI KORISTITE DODATKE U SVOJOJ ISHRANI???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koristite li alge u ishrani?
» Korov u ishrani
» Dobijanje mase pri presnoj ishrani
» Fryjeva nauka o ishrani ukratko

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Glasanje-
Skoči na: