Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
jogurt sladoled tofu piramida majonez kakao tikvice šargarepa sirove oraha keks recepti kopriva indijskih free avokado Knjige vegetarijanci kafa namaz proso puding sirova vegane maslacka sremusa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Cufte od krompira,pasulja i koprive

Ići dole 
+2
Branko
anett
6 posters
AutorPoruka
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeČet Jan 24, 2008 7:25 pm

CUFTE OD KROMPIRA, PASULJA I
KOPRIVE


Potrebno je: šolja skuvanog pasulja, 2
obarena i izgnjecena krompira, malo mladih obarenih i iseckanih kopriva, cen
tucanog belogluka, so.
Za sos: kašika ulja, kašika brašna, malo sitne aleve
paprike, voda, so.
Priprema: u dublju posudu staviti pasulj i dobro ga
izgnjeciti, dodati pripremljen krompir, obarene i iseckane koprive, tucani cen
belog luka i malo soli. Sve sastojke dobro promesati i od nje praviti male,
jednake velicine cufte. Kuvati cufte u dosta kljucale i posoljene vode. Kada
isplivaju, vaditi ih rešetkastom kašikom i spuštati u dublju ciniju. U
me|uvremenu na ulju propržiti brašno, dodati malo paprike, naliti vodom,
posoliti i prokuvati neprestano mešajuci da se ne stvore grudvice. Gotov sos preliti preko cufti.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeČet Jan 24, 2008 9:46 pm

Recept mi bas deluje super...

Gde nabavljas koprivu za ove recepte ?

Sama je beres ? Moze li se ona negde kupiti ?
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeČet Jan 24, 2008 10:15 pm

Svakog proleca idem u potragu za koprivom-berem je daleko od puteva.Sada je imam i u basti,pored ograde(mada se svi cude zasto ne unistavam korov Shocked ).
Na pijacama je ima,ali neznam koliko je pametno kupovati je-cesto je beru pored saobracajnica i na prljavim mestima(kopriva voli zagadjeno zemljiste).Ako nemas poverenja u prodavce,za vikend povedi porodicu u prirodu i naberi koprive za zamrzivac,susenje...Visestruko se isplati sunny
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Jan 25, 2008 1:51 am

Annet, zaista pravo zboriš! Kopriva, kao i maslačak ili na.pr. šipak, kao da je napelcovana da buja po nečistim-zagađenim mestima! Stoga, OPREZ! ExclamationExclamation Exclamation - entuzijastima koji hoće da održe, or poprave svoju "zdravstvenu"/krvnu sliku, jer kao što sam u vezi branja plodova šipurka jedared (o)pomenuo, ne valja se odati toj "rekreaciji" u blizini onečišćenih mestašaca! Rolling Eyes

Pamet u "vugla", manimo se "gugla" Laughing , jer ne bi trebalo da izgubimo iz vida, da samoniklo bilje, pa i kopriva, nije ni malo zdravija od "dozvoljenim hemikalijama špricanog" No špinata/spanaca ili blitve i zelene salate, ukoliko raste tamo gde je zagađenje evidentno! Exclamation Exclamation Exclamation
Samo, pripazite da se s proleća ne ožežete/ožarite dok čudesnu koprivu berete, jerbo mravlja kiselina nije tolerantna sproću "agresora" berača... Wink
Pozdrav b(r)ez "koprivnjače"!Exclamation Laughing Very Happy:cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Kelvin
novi član
novi član
Kelvin


Broj poruka : 10
Godina : 50
Datum upisa : 18.01.2008

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Feb 01, 2008 6:06 am

Probao sam jučer napraviti ove ćufte, ali mi je ispalo prerijetko. Koje omjere krumpira, odnosno graha stavljaš da se napravi fina smjesa od koje se mogu napraviti ćufte koje će se kuhati?

Btw, moja smjesa od koje nisam mogao napraviti ćufte upotrebljena je kao vrlo fini prilog (pire). Savršeno:lol:
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Feb 01, 2008 10:59 am

Kelvine,tvoje pitanje me je navelo da zasucem rukave i spremim cufte,sto je odlicno Very Happy

Skuvala sam pasulj tetovac,ocedila ga u cediljki,tako da su zrna bila suva,vode nije bilo.Odmerila sam dve solje i ispasirala zajedno sa dva krompira srednje velicine(kuvana u ljusci).Krompir kuvan u ljusci ne upija vodu tako da je bolji za cufte.Dodala biber,mirodjiju,beli luk,domacu vegetu.Masa koju sam dobila je savrsena za formiranje cufti emotions.Do pola mase se formiraju glatke,a posle se lepe za ruke i budu malo cupave,tako da mozes da operes ruke i osusis ih da se ne bi masa lepila za njih.
Mali eksperiment-stavila sam ih u pomascen pleh i zapekla u rerni.Uz njih,pecena paprika i beli luk obradjeni u blenderu, izmesani sa majonezom i malo jabukovog sirca.

Ako ti se ipak desi da masa bude retka,dodaj prezle.
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Feb 01, 2008 11:49 am

Uh, uh moram i ja daz isprobam ovo jelo. Svidja mi se ova varijanta u rerni. Cim napravim pisem utiske.
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimePet Feb 01, 2008 8:11 pm

Nema vise cufti Cool
Danas su mi dva mesojeda bila na kafi i ja im ponudila da probaju nesto novo i posle malo mrstenja,posluze se oni.Na tanjiru su ostale samo tri cufte-jeli su ih kao kolacice.Da sam znala da ce da im se svide iznela bih i preliv Laughing .Jelo ih je i njihovo petogodisnje dete,iako su bile dooobro pobiberene(belim biberom).
Eksperiment uspeo emotions
Nazad na vrh Ići dole
marijana021
Urednik
Urednik
marijana021


Broj poruka : 212
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Master zastite zivotne sredine
hobi : sport, priroda
Datum upisa : 29.09.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeSub Feb 02, 2008 9:21 am

odlican recept!
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeSub Feb 02, 2008 9:54 am

Zaboravila sam da napisem juce- ricotta sir od semena suncokreta je odlican uz ove cufte emotions
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitimeUto Jun 17, 2008 7:19 pm

Danas sam i ja pravio nesto slicno. Blitva umesto koprive i dodao sam i malo dinstanih pecurki na luku, prezlu da zgustim... Pekao sam ih u tiganju, ali uz mnogo muke jer su se raspadale. Izgleda da je ova kombinacija za rernu. Sve jedno, ukus je odlican !

P.S. Da, pasulj je bio onaj crveni iz konzerve.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cufte od krompira,pasulja i koprive Empty
PočaljiNaslov: Re: Cufte od krompira,pasulja i koprive   Cufte od krompira,pasulja i koprive Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Cufte od krompira,pasulja i koprive
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Cufte od tikvica i krompira
» CUFTE OD SOCIVA
» Sok od koprive
» cufte od oraha
» Salata od koprive,misjakinje i sremusa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Glavna jela-
Skoči na: