Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegetarijanci tofu sirove namaz sremusa recepti majonez proso sladoled vegane tikvice maslacka jogurt puding indijskih kopriva free oraha avokado kafa šargarepa Knjige kakao piramida keks sirova
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 10:50 pm

Kanađanin preživeo jedući strvine
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Prezziveo KALGARI, 22. januara 2008. (Beta-Rojters) - Jedan Kanađanin ostao je zaglavljen 96 sati ispod džipa, u Stenovitim planinama, a preživeo je hraneći se trulim lešinama životinja, pijući otopljeni sneg i misleći na unuke.


--------------------------------------------------------------
Kakvu "neviđenu sreću" je taj nesrećnik imao da se zaglavi ispod džipa, baš na mestu koje vrvi od trulih leševa životinja...Idea i to u snešnim stenovitim planinama!Exclamation Tamo valjda i pada sneg ne da prekrije breg, nego da ušuška strvine kojih ima na dohvat ruke, pa makar i na tako malom prostoru(kad se neko ispod vozila zaglavi:lol: Exclamation ) Pio je čak otopljeni sneg, ali čime li ga je topio, možda je imao šmekerski "zippo" upaljač u malom džepiću? Možda ga je to i održalo u životu tj. ta lekovita strukturisana otopljena voda, sem pozitivnih misli koje je ta 4 dana imao?
Ili su ipak lešine životinja bile ta spasonosna "slamka" spasa? Ako je taj kanađanin bio još i vegi, imao je priliku da "konkretno" omrsi brke, pa da na junačkoj muci skapira da i "trulež" u hamburgerima i u tzv. brzoj hrani, od postradanija "pouzdano" brani! A da je imadnuo pri ruci u toj četvorodnevnoj klopci, termos napunjen sokovima po R.Brojsu i mešani čaj od žalfije, "sigurno" bi okopnio/podlegao za "toliko vreme gladovanja"!?!Laughing
Nejasno je kako te mrtve životinje tako very fast trule na ledu i snegu, pa postaju trulež-strvine za gozbu putnika namernika:?: ???cool



Poslednji izmenio dana Sre Jan 23, 2008 2:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: Re: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 12:17 am

Nedorečenost prenete vesti "BETE", nagnala me je da u prethodnoj poruci spekulišem, ali radoznalost mi nije dala mira, da ne istražim šta se to i kako zbilo tom kanađaninu.
Naime on je koristio mrtve dabrove... Sad je na "sigurnom", u bolnici, ali verovatno će ostati bez dela desnog stopala... Sudba se poigrala s njim pa umalo da prođe kao neki od tih nesrećnih dabrova-"beaver"-a!
No da ne prepričavam tu storiju, prenosim originalni tekst iz "Calgary SUN"-a. pa čitajte, i porazmislite šta bi Vi preduzeli u takvim okolnostima u kojim se taj čovek (ne)zasluženo našao! cheers
http://calsun.canoe.ca/News/Alberta/2008/01/22/4786470-sun.html

Rescue hinged on fate
Hiker found trapped man

By CP


CROWSNEST PASS -- The paramedic forced to endure the southern Alberta wilderness for four frosty days, subsisting on rotting beaver meat, says he may not have been found had fate not intervened.
Ken Hildebrand, who is recovering in a Lethbridge hospital after being trapped under his crashed ATV for nearly 96 hours, said he had begun to accept he might die when a hiker and his dog from Pincher Creek came upon him.
"He was hiking and he came there because he told me he had this funny intuition and urge to go hiking there, even though he'd never been there before," Hildebrand said from his hospital bed.
Hildebrand had been out Jan. 8 collecting animal traps, about 130 km southwest of Calgary, when his quad hit a rock and rolled, landing on his leg and pinning him.
As the cold set in, he began to use those same animals to help keep him alive.
"It was time to get ready for survival mode," Hildebrand said.
As a paramedic, he knew people start losing heat quickly from their upper body, so he took a beaver carcass and set it by his groin to help keep his body warm.
He used another beaver as a bit of a windbreak and part of its skin as a makeshift pillow.
"I knew I had some (orange) surveyor's tape -- I took it and tied one end around my wrist," he said.
"I threw it at different angles to make an X.
"If someone flew over they would see me, no problem."
With no water or food with him, no snow close by and nothing but dirt around him, he quickly became dehydrated.
He pulled some surveyor's tape through his teeth to get a little bit of the dew that dropped onto it.
"I ate a lot of dirt to get a little moisture," he said.
By the second night he was so hungry he started to pick at the beaver bones an hour after the sun went down.
"I tried to eat pieces of that, but it made me sick and I threw up," he said.
Hildebrand, who works teaching first aid and heavy equipment at Keyano College in Fort McMurray, said he still has property in the Crowsnest Pass and was there seeing if he could help ranchers with problem-wolves preying on their cattle.
Hildebrand's wife, Lil, who was at the couple's home in Fort McMurray, said she was unaware her husband was even missing until receiving a call from relatives saying he had been found.
"He let friends know he was going out and when he didn't come back, they assumed he changed his mind and decided to stay out there," she said.
Lil added doctors have told her Hildebrand faces months of rehabilitation and could lose part of his right foot due to severe frostbite.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: Re: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 3:59 am

pa taman da je 96 sati i prestao da dise opet bi prezivio...heheheheh
ma ne to mi je toliko bezveze kad ljudi tvrde da su prezivjeli jer su
jeli leseve, koru sa drveca, ljude i sl....kao da su sto godina bili
bez regularne hrane....glupoooooooost
Nazad na vrh Ići dole
petar
novi član
novi član



Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.01.2008

ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: Re: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 5:15 am

Bed Bob ::

Kanađanin preživeo jedući strvine
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Prezziveo KALGARI, 22. januara 2008. (Beta-Rojters) - Jedan Kanađanin ostao je zaglavljen 96 sati ispod džipa, u Stenovitim planinama, a preživeo je hraneći se trulim lešinama životinja, pijući otopljeni sneg i misleći na unuke.


--------------------------------------------------------------
Kakvu "neviđenu sreću" je taj nesrećnik imao da se zaglavi ispod džipa, baš na mestu koje vrvi od trulih leševa životinja...Idea i to u snešnim stenovitim planinama!Exclamation Tamo valjda i pada sneg ne da prekrije breg, nego da ušuška strvine kojih ima na dohvat ruke, pa makar i na tako malom prostoru(kad se neko ispod vozila zaglavi:lol: Exclamation ) Pio je čak otopljeni sneg, ali čime li ga je topio, možda je imao šmekerski "zippo" upaljač u malom džepiću? Možda ga je to i održalo u životu tj. ta lekovita strukturisana otopljena voda, sem pozitivnih misli koje je ta 4 dana imao?
Ili su ipak lešine životinja bile ta spasonosna "slamka" spasa? Ako je taj kanađanin bio još i vegi, imao je priliku da "konkretno" omrsi brke, pa da na junačkoj muci skapira da i "trulež" u hamburgerima i u tzv. brzoj hrani, od postradanija "pouzdano" brani! A da je imadnuo pri ruci u toj četvorodnevnoj klopci, termos napunjen sokovima po R.Brojsu i mešani čaj od žalfije, "sigurno" bi okopnio/podlegao za "toliko vreme gladovanja"!?!Laughing
Nejasno je kako te mrtve životinje tako very fast trule na ledu i snegu, pa postaju trulež-strvine za gozbu putnika namernika:?: ???cool

Surovo i nerzumno da jedan urednik komentarise ovako morbidne postove? Sta to znaci da li postoji uopste objasnjenje sta je autor uopste time hteo da kaze??????? Kakva je uloga takvih postova na ovom sajtu?????? Sta to znaci ako moze objasnjenje?????

Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: Re: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 7:59 pm

[size=12]
zelika ::
pa taman da je 96 sati i prestao da dise opet bi prezivio...heheheheh
ma ne to mi je toliko bezveze kad ljudi tvrde da su prezivjeli jer su
jeli leseve, koru sa drveca, ljude i sl....kao da su sto godina bili
bez regularne hrane....glupoooooooost
Draga zelika, Ti baš umeš da me nasmeješ svojom šaljivom "strogoćom".Laughing Naravno da je stupidno to njihovo samorazumljivo insistiranje na tom "obaveznom" četvorodnevnom uzimanju hrane, pa ma kakva ona bila. Onom čoveku u klopci neophodnija je bila voda da bi se održao u životu, nego "proteini i masti" iz strvina. I sam kaže da ga je glad na to nagnala, ali je odmah to pojedeno i povratio ( "I tried to eat pieces of that, but it made me sick and I threw up," he said.) Ubrzo je dehidrirao("he quickly became dehydrated."), pa se snašao da nekako privuče sneg... Razumljivo je, i logično da u uslovima tolike hladnoće, telo brzo gubi toplotu, ali energija za održavanje telesne toplote crpi se iz deponovanih masnih naslaga (ukoliko ih neko ima, ili razgradnjom mišićnog tkiva-sopstvenih belančevina, a ilustrativni dokaz za to su logoraši u konc. logorima("ARBEIT MACHT FREI"Evil or Very Mad Shocked Rolling Eyes )... To što je koristio uginule dabrove da se zakloni od vetra, pokrije itd. bilo je snalažljivo ( "He used another beaver as a bit of a windbreak and part of its skin as a makeshift pillow.")! Exclamation
Ali, odakle njemu toliki mrtvi dabrovi?Question Question Question Kojom je delatnošću taj gospodin do njih došao?Question ( "Hildebrand had been out Jan. 8 collecting animal traps, about 130 km southwest of Calgary, when his quad hit a rock and rolled, landing on his leg and pinning him.") ! Eh, pa draga zelika Ti to prevedi sa "kanađanskog" english language-a, jer sam ja bio svojevremeno "pohvaljen" od jednog former new membera, da pišem nekim "novosrpskim" jezikom, pa nisam možda dovoljno kompetentan za tu zadaću!Laughing Po srpskoj narodnoj poslovici to bi parafrazirano kanda bidnulo vako:"(t)Ko drugome jamu kopa, (fizički je radnik) sam u nju upada"Laughing, (sem brojnih srećnih izuzetaka)!Wink
Draga zelika, s obzirom da je ovo forum o zdravoj hrani, što podrazumeva nekonzumiranje mesa u bilo kom obliku, našao sam za shodno da navedeni slučaj prezentiram, i time pokrenem diskusiju o nekim pitanjima koja se u vezi s tim pojavljuju, na.pr." pa čitajte, i porazmislite šta bi Vi preduzeli u takvim okolnostima u kojim se taj čovek (ne)zasluženo našao!", ili ako se ne mora/nije uputno meso(strvinu/leš životinje) jesti u takvoj jednoj nevolji-"graničnoj situaciji" koja je trajala 4 dana, koliko je uopšte opravdano jesti "malo manje ustajalo", tzv. sveže zaklano meso/leš u normalnim-lagodnim svakodnevnim uslovima,etc???Question
Draga zelika, što se tiče poslednje poruke-citata "novog člana" čiji "new nick" počinje na slovo "p", nejasno je zbog čega nakon "Bed Bob::" citira celu moju prvu poruku, kojom sam otvorio ovu temu, ali pri tom u okviru tog citata dodaje-inputira 4,5 redova koji sadrže čak 19 znakova pitanja-upitnika, a to uopšte nisu moje reči?!Exclamation Komentar je jedno, a falsifikovanje citata ili uživlajavanje u nečiju ulogu-poistovećivanje s autorom, nešto sasvim drugo!Exclamationpirat Možda taj uvaženi "novi član" nema dovoljno znanja, ili pak validnog forumskog iskustva, pa mu se, eto, omaklo, verovatno je mlad pa ima vremena ako se potrudi to da apsolvira... Idea

Post scriptum:
Kao "u(s)rednik" ovog foruma, dužnost mi je da ga prijateljski posavetujem, da obrati pažnju na zanimljive i poučne teme na forumu i tako da svoj konstruktivan doprinos, a da se mane svog manira hiperproduktivnog piskaranja privatnih poruka članovima foruma s neprimerenom-degutantnom sadržinom...(samo meni je za par dana poslao 6-7 gde se hrabro hvali :"Za tvoju informaciju Sinisa=Pedja=Nenad=Nole=Pajce=petar", ili pak “Ljubimac”(na sajtu RTS-a, u toku trajanja radio-emisije (BG 202) pisao je 9 žalobnih poruka,koje su kasnije-naknadno obrisane, verovatno po nalogu tamošnjeg glavnog i odgovornog urednika, ali ja ga ni jednom nisam banovao, niti brisao njegove poruke na našem forumu! Ako mu ne odgovaraju moji prilozi, meni to nije drago, ali g-din Siniša nije ni u kakvoj obavezi da ih čita! Čemu toliki njegov jed i gnev? Čemu baš tolika njegova ispoljena agresivnost i mržnja?
Dakle, ovaj forum bi trebalo da posluži zainteresovanim ljudima dobre volje, kojima je stalo do ZDRAVLJA, da komuniciraju i razmenjuju svoja znanja i iskustva-recepte, da korektno diskutuju u vezi neke teme, da se nasmeju ili našale, a ne da omalovažavaju, vređaju ili da brutalno prete bilo kome, ako se iz bilo kojih razloga ne slažu s nečijim stavom tj. drugačijim mišljenjem!



Dragi prijatelji, sve Vas puno pozdravljam! vegi sunny


Poslednji put izmenio dana Pet Jan 25, 2008 6:05 am, izmenio ukupno 7 puta
Nazad na vrh Ići dole
hana-banana
Član
Član
hana-banana


Broj poruka : 81
Godina : 47
Lokacija : Toronto
Datum upisa : 14.11.2007

ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: Re: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 8:40 pm

Ewww, glodao kosti...

Mada, dok covjek bar malo ne istrazi granice istrajnosti sto se uzdrzavanja od hrane tice, uvjeren je da ce svisnuti ako ne pojede bar nesto u toku dana (meni se i danas dan roje takve misli sto se cokolade tice Laughing ), tako da ne treba osudjivati covjeka sto nije znao da nece crci ako 3 dana nista ne pojede.

Sto se tice veze izmedju njegovog zanimanja i povreda, sta reci osim:"Karma is a bitch, baby..."
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: Re: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitimeČet Jan 24, 2008 6:21 pm

Da, hana-banana, samo neuzdržavanje od "krkanja" neke "zdravije" hrane nije neki "asketizam", kao što ni uživanje ne/pogodnije hrane nije raskalašnost-razuzdanost kao takva!Exclamation Ne radi se tu o osuđivanju (na/opakih)postupaka pojedinaca,već o rasuđivanju - prosuđivanju razloga koji su od značaja za te "ljudske stvari"!Exclamation Idea Naime, još u old Greece je postojala pretenzija na postizanje blaženog stanja-blaženstva("eudajmonia"), ali nevolja je u tome što su ljudi najvećma nesamosavlađujući(akrates), to jest nisu u stanju da obuzdaju svoje strasti...cool Da bi se tako štogođ postiglo, neophodna je "razboritost"("fronesis")...WinkIdea - onda(k) tuder more bit i nepomućenosti(ataraksija)!Exclamation Smilecool No, da li se može nazvati slobodnim čovekom, onaj koji je rastrzan raznolikim prohtevima i strastima, ili je to ipak nekakova fela ropstva?!?Question Rolling Eyes Laughingcheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Empty
PočaljiNaslov: Re: ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?   ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ČOVEK KOJI JE "PREŽIVEO" JEDUĆI STRVINE?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SVETE KRAVE i ZLATNE "PATKOLIKE GUSKICE"!
» Sirova hrana i "jestivi elektron"
» "BECKA SNICLA" OD TOFU-SIRA
» A KAKO DA "KACIME" NEKOE KILCE???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno-
Skoči na: