Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
piramida namaz avokado tikvice Knjige jogurt oraha tofu sirova šargarepa maslacka puding vegetarijanci free sremusa kakao indijskih sladoled vegane majonez kafa keks proso recepti sirove kopriva
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 34 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 34 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Ne/pravilno kombinovanje namirnica

Ići dole 
+8
Dani
aleksandra vreco
Branko
marijana petrovic
marmeladica
marijana021
anett
Bed Bob
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:30 pm

Pokusaj napraviti pauzu neko vrjeme sa mljecnim proizvodima i onda vidi kako se ponasa tvoje tjelo. Javi rezultate cool. Nas su ubjedili kako je konzumiranje mlijeka i mlijecnih proizvoda zdravo, neophodno za zdrave kosti,zube itd...,a istina je da su uzrok mnogih patologija i bolesti modernog drustva.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
marijana petrovic
novi član
novi član
marijana petrovic


Broj poruka : 11
Godina : 49
Lokacija : beograd
Zaposlenje : MO
hobi : zdrava ishrana
Datum upisa : 12.03.2010

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:46 pm

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 164412 HVALA
Nazad na vrh Ići dole
Dani
Član
Član
Dani


Broj poruka : 123
Lokacija : kroz prozor gledam Kozaru
Zaposlenje : Čudni su životni putevi,veoma čudni.
hobi : Smijati se svakom novom jutru, još jedna nova prilika za uživanje u životu
Datum upisa : 09.04.2010

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 1:01 pm

Mene ubi bijelo brašno, zamalo.
Kako me zabolio stomak i ja sve više jedem povrće, shvatila sam da je moj problem veći nakon što samo gricnem bijelog hljeba ili makarone. Boli stomak JOJ.
Nema više bijelog brašna, NE NE.
Samo što ne mogu pronaći veće pakovanje crnog ili nekog drugog zdravog brašna. Samo pakovanje od 250g. Kao da je sajamski uzorak. Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_rolleyes
Nazad na vrh Ići dole
Drama
Član
Član
Drama


Broj poruka : 47
Godina : 41
hobi : fotografija
Datum upisa : 01.06.2009

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 8:06 am

Bed Bob ::
- povrće može da se kombinuje sa skrobovima(krompir, žitarice, testenina, hleb), ali sa namirnicama bogatim belančevinama ( jaja, sir, jogurt, mleko ) za vegetarijance, ( meso, živina, riba, ljuskari ) što nikako nije preporučljivo!

Da li to znači da žitarice+sojino mleko nije dobra kombinacija?Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Oops
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 5:45 pm

Pomidora, svaka čast tvom doktoru. Heh, i ja sam decenijama uživala u činjenici da sam vegetarijanka, a jela sam sve ostalo što ne treba: jaja, mleko, mlečne proizvode, margarine, industrijski preradjenu hranu...o slatkišima da ne pišem!
Drago mi je da si sada dobro...

Dani, vidi u nekom hipermarketu (ako živiš u većem gradu), moraju imati pakovanja od 1 kg.
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 6:26 pm

Kad sam ja bila adolescent biti vegetarjanac bilo je jednako pripadati nekoj okultnoj sekti. Govorim o osamdesetim. Bilo je skoro pa nikakve literature, a "normalni" bi te gledali kao da imas rogove. Greske su normalne u takvim okolnostima, nedostatak informacija. Mlijeko nisam nikad pila, osim majcinog, a kravlje me je tjeralo na povracanje. Od mlijecnog samo sir koji je za mene otrov.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 6:42 pm

Da, to je taj period, osamdesete... Mislim da sam odlučila da budem vegetarijanka osmdeset i pete, ili šeste (sa svojih četrnaest, petnaest godina).
Nedostatak informacija, da... Takodje, svest jednog tinejdžera, dodala bih. Meni je tada bilo važno da ono što jedem nije ubijeno, nisam uopšte razmišljala o (ne)zdravoj hrani koju sam koristila, bili su važni samo etički i duhovni elementi odluke.
Nego, odosmo u off-topic, za ovo već postoji tema. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ne/pravilno kombinovanje namirnica   Ne/pravilno kombinovanje namirnica - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ne/pravilno kombinovanje namirnica
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Trajanje varenja i kombinovanje namirnica
» Pravilno disanje
» O pripremanju namirnica
» Nabavljanje namirnica: Gde kod nas ima da se kupi......?
» lekovita dejstva namirnica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Pravilno kombinovanje hrane-
Skoči na: