Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
kafa piramida proso sremusa šargarepa keks tikvice maslacka recepti sladoled kopriva kakao majonez vegetarijanci avokado oraha vegane puding free sirova tofu sirove Knjige jogurt indijskih namaz
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma

Ići dole 
+3
zelika
Ružica Cvetić
Olivera
7 posters
AutorPoruka
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSre Okt 17, 2007 3:18 pm

Devojke, sad kad smo se vratile, sredile utiske, takodje i našim rukama ubrane gljive Smile (uuu, bilo je posla oko toga - pune korpe Very Happy ), nadam se da ćete mi pomoći da makar malo ovde prenesemo atmosferu i sve što se dogadjalo tokom našeg nezaboravnog boravka na Divčibarama:cheers:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Ružica Cvetić
devoted2raw
devoted2raw
Ružica Cvetić


Broj poruka : 41
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.06.2007

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeČet Okt 18, 2007 2:07 pm

Slike su vam divne. Mogu samo da kazem da mi je krivo sto nisam isla s vama.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeČet Okt 18, 2007 3:17 pm

E da, bilo nam je divno, šteta što nisi došla makar na kratko Sad
Ja samo mogu da kažem da sam najviše uživala u hrani koju su spremale Zanahoria i Bambina, devojke su šećeri love
Jako sam se zainteresovala i za gljivarenje, zahvaljući strpljenju i dobroj volji koju su imali Felis Domestica i njen suprug da upute nas totalne početnike....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeČet Okt 18, 2007 3:56 pm

jako lijepe slike....vidi se da ste uzivali
gljivarenje sa ove moje amaterske perspektive je super....povedem muza koji konta gljive i onda nema straha da se otrujem Cool Very Happy ...a potraga za njima je pravi adrenalinski shot
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimePet Okt 19, 2007 3:48 pm

Evo drago mi je da mogu sa vama da podelim predivne dogadjaje koji su se nedavno izdesavali zahvaljujuci nasoj clanici foruma Felisdomestica koja je zelela da sa nama nesebicno podeli svoje znanje o gljivama i pozvala nas u avanturu.....zato Felis Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Thanks2

Za one koji ne znaju kao sto ni sama nisam znala izlozba gljiva na Divcibarama odrzava se svake godine svakog prvog vikenda oktobra(ovo dobro zapamtite) ....Izlozba gljiva odrzala se u hotelu Maljen i bila je prilicno posecena s obzirom da je vreme bilo kisovito....U holu su se prodavali raznorazni mezetluci od gljiva....ajvar od gljiva,pekmez od gljiva,razne salate koje smo mi degustirali.....i za najhrabrije rakija od tartufa i raznog bilja....e da kupili smo i simpaticne prirucnike o razlikama izmedju jestivih i otrovnih gljiva...E sad na spratu istog hotela....dragi prijatelji gljivari medju njima i nasa clanica Bojana,njen suprug i njihovi prijatelji iz udruzenja postavili su divnu izlozbu na kojoj su predstavili taj divan gljivarski svet u malom...e sad izlozba je izgledala ovako:


Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn10

Gljivari su se potrudili da nam predstave razliku izmedju jestivih i nejestivih gljiva i to su odlicno naznacili

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn11 i Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn12

Zatim je Bojana povela grupu "gljivara entuzijasta" ...iako je bilo blata od predhodne kise...i magla se zavukla medju gljivare i drvece...gljive su nas dozivale svojim malim crvenim kapicama ....prizor je bio fascinantan....
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn13 Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn14 Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn16

Pratili smo Bojanu i radoznalo pokusavali da saznamo da li je ono sto smo ulovili bilo i jestivo ili ne...usput smo svasta jos saznali o tome kako se beru,ciste,smestaju u korpu.....
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn17 Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn18 Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma M_dscn19

Na kraju smo imali dovoljno gljiva za jedan odlican gulas....Bojana nam je malo dopunila korpu i na kraju poklonila nam ovu predivnu suncanicu od koje smo napravile picu koja je bila fenomenalnaaaaa....
Na kraju dan se zavrsio odlicnom gljivarskom zurkom.....
Moram priznati da je bilo zadovoljstvo provesti vreme sa Oliverom,Bojanom,Tinom i ostalim gljivarima....nama je bilo super a ostale forumase ocekujemo da nam se pridruze sledece godine.....
p.s mnogo dobre zdrave klope je bilo......
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeNed Okt 21, 2007 6:15 pm

Lepo si sve to napisala zanahoria...mada, žao mi je što nisi mogla ostati još koji dan...jer smo tek kada su nam se Bojana i Saša priključili posle izložbe krenuli da se gostimo, i bogme, svi smo nabacili koje kilo više, jer nismo mogli da odolimo svim tim đakonijama...Sve te gljive ja sam tek tada po prvi put imala priliku da probam. Imali smo sreće što su Bojana i Saša iskusni gljivari i što tačno znaju kako koja gljiva treba da se pripremi pa da bude najukusnija...

I da, ja sam se definitivno zaljubila u gljive i celokupan doživljaj od šetnje šumom i potrage za prikrivenim rujnicama,prelepim rudnjačama, fantastičnim sunčanicama.. branja majčine dušice i borovih pupoljaka za čaj, pa do pripremanja ukusne klope od plena koji bi nalovili u, kako to gljivari nazivaju-tihom lovu...

Imali smo malo problema sa štedljivim domaćinima koji nikako da nam uključe grejanje...
cool
ali smo se dogovorili da sledeće godine definitivno iznajmljujemo kuću, sa toplim smederevcem... Evo, ja se prijavljujem za glavnog ložača!!
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_twisted
I na gljivarskoj žurci sam se provela fantastično, party party party party
upoznala dosta prijatnih i zanimljivih ljudi...pevali smo do kasno u noć prepuni emocija...Saša je od pesme izgubio glas pa je sutradan čitav dan šaputao...
Hvala i Bojani i Saši što su imali strpljenja da nas malo upute u svet gljiva!!! Zovite nas češće da se družimo u šumi! Tek u šumi čovek shvati koliko mu je ustvari ovaj asfalt naporan, a kako priroda ume da prija!!
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeUto Okt 23, 2007 4:47 am

Devojke,

Bas vam zavidim, bilo je zaista predivno. Pregledala sam slike i procitala sve, zaista svaka cast.... A uz to nije me bilo dugo i vidim dosta lepih promena na forumu, sve pohvale.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSub Sep 26, 2009 3:53 pm

Ove godine izložba je 3. oktobra.Mi smo planirali da krenemo u petak poslepodne na Divčibare. Za sada smo u ekipi Tina i ja (sa psom) plus još neki prijatelji. Ako je neko zainteresovan, neka se javi što pre kako bismo iznajmili odgovarajuću kuću
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSre Sep 30, 2009 4:03 pm

Ajmo ljudi kome se ide Tina je nasla fin smestaj, bice nam superrr na gljivarenju!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
hana-banana
Član
Član
hana-banana


Broj poruka : 81
Godina : 47
Lokacija : Toronto
Datum upisa : 14.11.2007

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSre Sep 30, 2009 4:07 pm

Joj ja bih rado, jos spominjemo one gljive sa Zelengore, mmmnjam... Uberite nesto i u moje ime!
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitimeSre Sep 30, 2009 4:39 pm

eh pa ako si u Torontu, malo teže...
ali zato mi odavde možemo, lepa je manifestacija, usput ćemo brati gljive kojima je sada sezona
Iz Beograda ima nekoliko polazaka za Divčibare, najbolji je direktni autobus, ali su lokalni neizrecivo živopisni (Biljana će se setiti o čemu govorim)
Ja sam, pošto sam u selu, orijentisna na Novi sad, a odatle ima jedan dnevno polazak za Divčibare, i to bi bilo to...
Ako se neko predomišlja neka se obavezno javi...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Sponsored content





Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Empty
PočaljiNaslov: Re: Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma   Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Izložba gljiva na Divčibarama i okupljanje članica foruma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Rodjendan foruma
» Paprikas od gljiva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno-
Skoči na: