Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!

PrijemPristupiRegistruj sePortalliGalerijaKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupe
Zadnje teme
» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Sub Sep 13, 2014 5:18 pm od skoric.milan

» 80/10/10 Diet
Čet Avg 28, 2014 8:56 am od Branko

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Ned Avg 24, 2014 4:08 pm od zugicradovan

» Lijek za rak ?
Pet Jul 25, 2014 11:12 am od armageddon381

» Lecenje gladovanjem
Pet Jul 25, 2014 11:09 am od armageddon381

» MULTIPLA SKLEROZA
Pet Jul 25, 2014 11:07 am od armageddon381

» lečenje najtežih bolesti - alternativa i eugenika
Čet Jul 24, 2014 2:26 pm od armageddon381

» Jogurt i kiselo mleko od soje
Sre Jul 23, 2014 7:59 pm od Pevaljka

» Kupovina aparata za sojino mleko
Sub Jul 19, 2014 11:39 am od Pevaljka

» da li je neko koristio tinkture dr sulca
Pon Jun 30, 2014 9:37 pm od Žužu

» raw sportista
Sre Jun 11, 2014 1:32 pm od Cilare

» Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?
Uto Jun 10, 2014 7:45 pm od Branko

» Novi clan
Uto Jun 03, 2014 4:35 pm od karolina87

» Sta ste danas rucali ?
Ned Maj 11, 2014 10:39 am od Branko

» Sok od psenicne trave
Pon Maj 05, 2014 9:26 am od bulatovic.nenad

» Prijesna hrana i mrsavljenje
Čet Mar 20, 2014 7:35 am od biljčica

» Tofu - uradi sam
Čet Mar 13, 2014 6:27 pm od zugicradovan

» Stariji od 99 godina
Sre Feb 26, 2014 3:49 pm od Johny B.

» Bukovača i prokelj
Pon Feb 17, 2014 8:34 pm od cremonese

» BESEB PAARE (Ljuti krekeri)
Čet Jan 09, 2014 10:07 pm od Olivera

Wellblue alkalizator

Wellblue alkalizujući bokal

Sok pšenične trave

PlanetBio superhrana
Planet Bio superhrana sada i u Srbiji - ekskluzivno u sirovahrana web shop-u
Nutricionista
dipl.ing.nutricionista Vujnovic Boba tel.064 155 2774

Savetovanje o bezglutenskoj ishrani-BEZGLUTENSKA DIJETA-potrebna i neophodna terapija CELIJAKIJE.
Individualna savetovanja i idnividualni programi prehrane.
Procena kvaliteta ishrane definisanje nutritivno/energetskih potreba,individualni program za zdravstvene probleme i mršavljenje.

Pročitajte više

Omniblender
Radionice
Radionice pripreme sirove hrane u Čortanovcima
Svakog vikenda!
Info i rezervacije na tel:
063/310584
Svi recepti:
www.sirovahrana.blog.rs
www.sirovahrana.rs Najbolji recepti gurmanske sirove hrane, saveti i detaljno opisan način pripreme!
Etarget
Vege hostel/pansion
Ključne reči
AVOKADO sremusa jela namaz salata sokovi dijeta patlidzan klice proso maslacka pasulj recept mleko kupus kopriva hleb KROMPIR ulje hrana tikvice ishrana sirova tofu pita recepti
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 3:08 pm
Facebook
Čajevi za

Share | 

Totalna terapija Rudolfa Brojsa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Branko
Urednik
Urednik

Broj poruka: 1734
Godina: 52
Zaposlenje: Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa: 21.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Čet Nov 26, 2009 11:02 am

anasana ::
Pa bas zbog tih pandemija treba gladovati da se organizam ocisti.

Da si napisala "trebalo je gladovati da spremni docekamo epidemiju" onda bih se delimicno slozio. Ali sada zapocinjati cisnjenje, po meni nije dobro. Ali ova rasprava se udaljuje od osnovne teme gde se nalazimo Totalna terapija Rudolfa Brojsa pa ne bih ovde nastavljao. Ja sam u stvari skrenuo sa teme zeleci da olsodo -u dam savet da ne pocinje sada sa gladovanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
olsodo
novi član
novi član

Broj poruka: 22
Datum upisa: 25.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Čet Nov 26, 2009 11:47 am

Poslusacu savete pa cu ipak sacekati kraj zime za totalnu terapiju (delimicnu 21 da), a dotle cu se lagano pripremati uz vise presne i kuvane hrane.

Neko je ovde pitao: da li postoji osoba koja se izlecila od raka uz pomoc "Brojsa" ili da li neko zna pouzdano osobu koja je izlecena???? Do sada niko ne odgovori! Evo i ja to isto pitam?
Prelistavajuci durge forume sa slicnom temom, nema ohrabrujucih informacija. Uglavnom se dijeta zavrsava smrcu ili nema informacije kako se zavrsila ili sta je bilo posle, a sto opet verovatno ukazuje na tragican kraj.
Zvuci ohrabrujuce jedino kada sagovornici kazu recimo: ...pricao mi je jedan poznanik da se neki njegov prijatelj izlecio... i tome slicno, ali to je po mom misljenju sve na nivou "rekla-kazala".
Ja i dalje zelim da verujem da je "Brojs", "Ruska skola".... i srodne metode, za sada jedino oruzije u borbi protiv raka. Verovatni nije protiv svih tipova ove bolesti i nije podjednako delotvorno na svaki organizam, ....ali ima tu necega logicnog.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw

Broj poruka: 393
Godina: 36
Datum upisa: 02.04.2007

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Čet Nov 26, 2009 3:59 pm

U pravu si olsodo, Biotta sokovi, za sada mislim jedini kod nas na tržištu, jesu konzervirani.. surutkom, i to smatraju najzdravijim konzerviranjem..
aaiiddaahh..zvuči kao Aida Smile obavezno se klistiraj!! To je najbitnije u gladovanju...možeš probati sa čajem od listova sene i semenom lana, ali to se preporučuje samo prva 3 dana, uz obavezno klistiranje..zbog potpunijeg pražnjenja creva...vrtoglavice i dolaze od toksina koji se i dalje nalaze u tvojim crevima i moraš to izbaciti...jer drugačije čišćenje gladovanjem nema svrhu...a osim vrtoglavice može doći i do mučnine i bolova u glavi...
Da, oslabićeš...klistirala se ili ne...ali...ukoliko se vratiš odmah na isti režim ishrane vrlo brzo se izgubljeni kilogrami vraćaju...
potrebno je da onoliko koliko traje gladovanje budeš posle na sirovoj hrani...
Prvi put kada sam gladovala izostavila sam klistir...gladovala sam samo nedelju dana i za to vreme nisam išla u WC ni jednom, a podočnjaci su mi dobili crnu boju...
Najlakša poza za klistiranje mi je da sednem u kadu nagnem se malo u nazad kao da ću da legnem..i u tom položaju guram irigator u anus...nije teško uopšte..nije ništa gadno da bi to izbegavali...

Nazad na vrh Ići dole
olsodo
novi član
novi član

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pet Nov 27, 2009 8:39 am

Bambina, nisam znao da je surutka = limunska kiselina. Nisam siguran, ali mislim da Biota sokovi koje je koristio moj otac pre vise od 10 godina nisu imali nikakav konzervans. Njih mi je doneo neki lik iz Austrije i kostali su 10 DM/1 flasi od 0.5l.
Da li znas nesto o tome gde se mogu nabaviti brojsovi cajevi i koliko kostaju? Ja sam iz Bg.
Ne kazes nista za onaj mali procenat belancevina u ovim sokovima koji se vidjaju po apotekama ili biospaizima!
Ajd, mozda ne treba gledati "dlaku u jajetu".
Ako bih ipak sam isterivao te sokove, znas li kako se pravi taj sok od krompira? Celer, sargarepu, cveklu i belu rotkvu nije problem zbotoviti.
Cekaj Bambina, ovu temu sam izcitao najvise zbog tebe i tvoje drugarice koje ste zapoceli "Brojsa" jos poodavno. Ti si je izburala do kraj, a tvoja drugarica je odustala.
Da li ti sada sa ove distance mozes reci o efektima Brojsa: 1.subjektivno, kako se osecas i 2. objektivno, sto se tice tvojih boljki kakvi su lab. nalazi-da li tu ima pomaka na bolje. Unapred zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pet Nov 27, 2009 4:42 pm

To za surutku sam pročitala u nekim flajerima za biotta sokove...a za limunsku kiselinu se ne sećam da je nešto pisalo... Smile
Čajevi...
Čaj za pluća..ima na kalenić pijaci u jednom malom kiosku sa spoljne strane..Njegoševa 79b Lekovito bilje Đurišić...i za moj budžet prilično je skup...
Drugo, jeftinije mesto...ali malo dalje...u jednoj apoteci u centru Višnjičke banje...nažalost zaboravila sam ime te apoteka...ako nađem te podatke dopuniću se...
ja sam uglavnom sama na raznim mestima kupovala čajeve pa pravila mešavinu...Meum Mutellina i dalje mi je misterija...ne znam ni šta je ni gde ima da se kupi...ali nije neophodno da baš svi čajevi budu u mešavini tako da sam pravila bez nje...
Čaj za bubrege sam nabavljala u apoteci u Zemunu, u Vrtlarskoj ulici...ta apoteka se ranije zvala Belladona...sad je promenila ime...nalazi se sa leve strane dragstora Trivuk...moguće je da ćete morati da naručite čaj par dana ranije...cena je skroz ok...
i to je to što se osnovnih mešavina tiče...Čaj od žalfije se spravlja posebno svaki put kad se kuva...kašika žalfije da prokuva u pola litre vode 3 minuta i onda po prstohvat nane kantariona i matičnjaka....te sam čajeve uglavnom na pijaci kod travara uzimala...ili one iz instituta Josif Pančić...ali oni nemaju baš najbolji izbor čajeva...pa ipak mora na drugim mestima da se traži...Ostali osnovni čajevi idu pojedinačno...
Ljubiša koji mi je vodio gladovanje poslednji put mi je napravio još 3 čajne mešavine po mojim dijagnozama...međutim, nikad nisam saznala šta je bilo u njima...
I krompir se u soku, isto kao i celer, rotkva,cvekla i šargarepa melje i cedi do bistrog soka u svežem stanju...ide jako mala količina krompira i od toga nema šanse da dobijete temperaturu Smile
problem je što taj sok ne može dugo da stoji i najbolje je da se priprema svež sok pre obroka ili bar dnevna doza...al ako nemate neki sokovnik prilično je drndanje oko toga, posebno u onom "lebdećem" stanju za vreme gladovanja...samo zato sam se ja odlučila na kupovinu gotovih sokova...
E sad...kako se osećam...subjektivno-objektivno...ne znam... Smile ok se osećam...nije se ništa specijalno promenilo...dosta dugo sam bila posle gladovanja na 100% sirovoj hrani i to mi je bilo prelepo iskustvo...čisto i lagano kao perce....krvna slika mi se popravila...ali moje boljke ostale su iste...ne može ih to pokrenuti nikako...
sve u svemu...mnogo mi je bilo 42 dana gladovanja...preterano..jer nisam lečila rak....očistila sam se već 10 dana pre kraja terapije...tad je nestala skrama na jeziku...
Mislim da je 21 dan sasvim dovoljno za čišćenje organizma...a i ne prolazi se kroz one žestoke psiho-fizičke promene....
prva polovina gladovanja bila mi je fizičko čišćenje, a druga polovina psihičko....
probajte pa vidite o čemu je reč Smile
zanimljivo iskustvo...

Nazad na vrh Ići dole
aaiiddaahh
novi član
novi član

Broj poruka: 5
Datum upisa: 24.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pon Nov 30, 2009 7:47 am

olsodo i Bambina hvala vam oboma na odgovoru.

Danas mi je 11 dan. Nazalost nisam se klistrirala, ali sam svaki drugi dan pila caj za ciscenje i sve je ok. Ja nikakavih problema nemam - ni glavobolje ni mucnine...nikad se nisam osjecala lakse i bolje...izgubila sam 10 kg... Jezik mi lagano poprima smedjkastu boju, pojedini mladezi lagano nestaju. Imam energije napretek. Posto su praznici u toku, moram reci da sam ponosna na sebe...svi mirisi (pite, baklave, kolaci, ...) me nisu pokolebali. Jedino mi ponekad bude muka kad moram popiti cajeve Smile, ali kazem sebi zdravlje je u pitanju... i bude lakse Smile

I da, dobro ti lici Bambina, Aida je Smile

olsodo imam knjigu u kojoj je tacno specificirano koji cajevi idu, kako se mijesaju, kuhaju i sto je najvaznije sve je pregledno. Nije m trenutno tu, pa cu gledati da je postavim veceras.

Lijep pozdrav svima Smile
Nazad na vrh Ići dole
olsodo
novi član
novi član

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pon Nov 30, 2009 9:39 am

Bambina, hvala na iscpnom odgovoru. Znaci cajeve je moguce sam pribavljati kako znas i umes, ali je bitno da svega ima na nasem trzistu osim te Muteline.
Za sokove, sto kazes najjednostavnije je onda kupiti taj sa konzervansom, mada ja cenim da je mozda bolje u mom slucaju (gde ne moram striktno da se drzim Brojsa, jer ne bolujem ni od cega strasnog) da sam pravim te sokove od ovih stvari sto mogu kupiti na pijaci (cvekla, celer, sargarepa, bela rotkva i krompir). Za surutku koju ti pominjes ja nisam nasao da je sastavni deo flasiranih brojsvih sokova, vec na njima stoji da imaju limunsku kiselinu.
Bogu hvala pa nisi lecila rak, te i ja mislim da ce mi biti dovoljno 21 dan terapije . Voleo bih da sam cuo da su se tvoje "osnovne bolesti" povukle ili bar ublazile, i zbog sebe i zbog tebe, jer bih onda znao da postoji "kljuc" za nedaj boze. Sta je tu je, mozda je Brojs dobar kao preventivna mera. Zapravo ne mozda vec sigurno. Kada bi se uz to jos celog zivota hranili sa presnom hranom uz povremeni unos zivotinjskih belancevina sigurno bi dozivljavali "stotu".

"Aida" (ovako se lakse pise), znaci kod tebe sve ide spontano uz taj caj za ciscenje. Bas super. Mislim da onda ni ne treba da se klistiras jer postizas cilj, mada Brojs kaze da se treba kolistirati, to znas sama. Ni ja se ne bi klistirao da sam na tvom mestu, ako ides redovno u WC (mislim na veliku nuzdu, jer se mala vec podrazumeva da je OK).
Molio bih te da mi kazes koji je to caj koji koristis? Zapravo pod kojim se imenom kupuje ili sta u sebi sadrzi?
Pitao bih te jos koji su tvoji motivi za terapiju, a molio bih te da povremeno nastavis sa "izvestavljem" o tome kako ti to podnosis. Drago mi je i ohrabrujuce je cuti da nemas za sada nikakvih problema i da sve ide kako treba, pa i bolje od toga. Ja sam trenutno na postu (presna i kuvana hrana bez ulja i +voce-jabuke, masline, pomorandze i sl.) da bi se uigrao za mog Brojsa tamo posle nove godine. Ide mi dobro. Nisam uopste gladan, cisto bih ono iz navike uzeo da smazem picu ili pojedem cokoladu, a za sada bez napora uspem da se savladam.
Mislim na tebe i uz tebe sam da izguras do kraja. Molio bih te da ne zaboravis da mi napises taj link za cajeve.
Pozdrav Bambini i Aidi i svima ostalim.
Nazad na vrh Ići dole
Martina
novi član
novi član

Broj poruka: 15
Godina: 32
Datum upisa: 24.04.2009

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pon Nov 30, 2009 9:40 am

Divno!
Jako mi je drago da si zadovoljna i da se bolje osecas! A jesi sama pripremala cajeve ili si kupovala gotove?
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pon Nov 30, 2009 10:09 am

Ja imam urođeni fizički problem..necirkulaciju limfe...najverovatnije u odsustvunekog broja limfnih čvorova...teško je za očekivati da se tako nešto stvori samo od sebe...mada sam želela videti ima li možda nekog uticaja...Druga stvar...kalcifikacije na plućnoj maramici...e, tu sam se već nadala da ću nešto uraditi... međutim snimci pokazuju i dalje isto stanje....
kod disfunkcije organa pomaže...nisu mi dobro radili bubrezi, jetra i slezina...i sad se to sredilo...kao i povišeni holesterol...
Olsodo...postoje tezge na Kalenić pijaci i na pijaci na Novom Beogradu kod piramide na kojima se prodaje organski gajeno povrće...možda nećeš naći sve, al možeš se potruditi da sok bude što čistiji...nadomak Beograda(Avala, Meljak...) ima dosta farmi za organsku proizvodnju i moguće je nabaviti većinu potrebnih sastojaka...kada sam pravila sok mlela sam povrće u multipraktiku i potom cedila kroz nekoliko slojeva gaze...sok može da stoji najviše 2-3 dana..a potom se "usiri"..Idealno bi bilo da imaš neki moćan sokovnik...
Aida...ako imaš redovnu stolicu bar jednom dnevno, a poželjno je i 2x, trebalo bi da sve bude ok...bez obzira što ne jedeš organizam putem stolice odbacuje svoj otpad...
Vrtoglavice i mučnine imala sam samo kada se nisam klistirala, i čim bih to uradila stanje bi se popravilo i momentalno bih živnula...
Zanima me..kako stojiš sa spavanjem? Zanimljiva star...jako malo sam spavala za vreme gladovanja...par sati dnevno...a imala sam dovoljno energije...
Jedan od problema...mišići ipak atrofiraju od naglog gubitka kilaže....probaj da radiš neke blage vežbice za ruke i noge...da ne bi došla u situaciju da ne možeš da se uspenješ uz stepenice...

Nazad na vrh Ići dole
olsodo
novi član
novi član

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pon Nov 30, 2009 11:53 am

Bambina, raspitacu se na pijaci , ali tamo koga god pitas da li prska povrce, ima da se kune (u decu) da to ne radi.
Imam pristojan sokovni, pa cu napraviti nekoliko "generalnih proba". Koliko si uspela da spustis holesterol sa Brojsom. Ja imam 6.0, a dozvoljeno je cini mi se do 5,2.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pon Nov 30, 2009 2:50 pm

pa...mesec i po sirovo, mesec i po gladovanje pa opet mesec i po sirovo...e...da vidiš kako će da se spusti...
pa zato što svi lažu pronađi tezge na kojima piše organska proizvodnja...
Zna li još neko na kojim sve pijacama u Beogradu može da se kupi organski gajeno povrće?

Nazad na vrh Ići dole
aaiiddaahh
novi član
novi član

Broj poruka: 5
Datum upisa: 24.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Pon Nov 30, 2009 8:06 pm

olsodo knjigu mozes skinuti ovdje. Na 16, 17, 20 i 21 stranici imas tacno specificirano koji cajevi idu i kako ih pripremas. Ja nisam imala problema sa pronalazenjem cajeva, sem Muteline caja. Uzela spisak, otisla u biljnu apoteku i sve pokupovala (mozda je to tako sto i sam apotekar s vremena na vrijeme ide na ovu terapiju Smile )

Sto se tice spavanja, na pocetku sam kunjala malo preko dana - tacno je organizam trazio. Sada vise ne. Ustajem ujutro bez ikakvih problema i puna energije.

U nekom ranijem, tacnijem svom prvom postu sam napisala razlog, pa cu samo copy/paste:

"Nemam neki odredjen problem zbog kojeg sam krenula sa Brojsom, sem 40-tak kg viska, problema sa stitnom (Hasimoto), hormoni mi malo lude, a u nalazima su mi u zadnju godina dana veliki ca125 i alt enzimi. Doktorica kaze da nije nista i da je taj ca125 relevantan jedino ako si vec imao kancer, pa da se vratio...meni nema logike, ali..."

Cujemo se uskoro Smile
Nazad na vrh Ići dole
olsodo
novi član
novi član

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Uto Dec 01, 2009 9:10 am

Aida, trazim da skinem ovu brojsovu knjigu ali jedino sto sam uspeo to je neko izdanje "Beograd 1987." (ali ne sa ovog sajta)koje je jako komfuzno, nejasno, lose prevedeno. Npr. kada pominje cajeve na spisku su mu 3 grupe cajeva a kasnije vec na sledecoj strani govori o cetiri grupe cajeva???? Molio bih te da mi napises tacno link na kojem mogu preuzeti knjigi. Ovu koju sam ja preuzeo je sa: 4sheared.com-free file sharing and storage....
Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
olsodo
novi član
novi član

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Uto Dec 01, 2009 9:14 am

Aida, evo upravo sam ukapirao na koji link da idem, zapravo gde ti pise rec "ovdje". Hvala i oprosti.
Nazad na vrh Ići dole
Arijel5
Član
Član

Broj poruka: 190
Datum upisa: 10.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Sre Dec 02, 2009 12:38 pm

olsodo ::
Bambina, raspitacu se na pijaci , ali tamo koga god pitas da li prska povrce, ima da se kune (u decu) da to ne radi.
Imam pristojan sokovni, pa cu napraviti nekoliko "generalnih proba". Koliko si uspela da spustis holesterol sa Brojsom. Ja imam 6.0, a dozvoljeno je cini mi se do 5,2.

olsodo ja sam naravno za menjanje ishrane zbog zdrvalja ali moguce je i bez menjanja ishrane smanjiti holesterol na normalne nivoe (Dr Batmanghelidj je cak i bez mnejjnja ishrane njdgovi poacijenti su i dalje nastavljali da recimo jedu jaja u velikoj kolicini (oni koji nisu moglii da se odreknu) ali su ipak smanjili holkesterol......o tome sta je ustvari holesterol sta je stvrani uzrok holesterola i kako g smanjiti imas u knjizi Dr Batmanghelidja koju mozes skinuti ovde u okviru teme koju sam pokrenula imas linki za skidanje pa pogledaj u knjizi poglavlje holesterol http://vegan.editboard.com/leeenje-bolesti-ishranom-f17/revolucionarno-otkricesta-je-pravi-uzrok-bola-i-bolesti-t1265.htm?sid=fd48505e7fd69fbbabb24a5cac2e9a94....
Nazad na vrh Ići dole

Totalna terapija Rudolfa Brojsa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 9 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana ::  :: -