Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
kopriva maslacka majonez vegane oraha namaz indijskih jogurt sirova tofu avokado sladoled kakao šargarepa sremusa kafa sirove Knjige recepti proso puding free vegetarijanci tikvice keks piramida
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Bukovača i prokelj

Ići dole 
+7
Danica
eni
Bed Bob
marijana021
zanahoria
Ružica Cvetić
Olivera
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
marta5
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Lokacija : Varaždin
Datum upisa : 25.01.2012

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 12:31 pm

5+:Prefina salata, kombinacija s prokulicom fantastična kombinacija. emotions
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 9:12 pm

Dobrodošla Marta5 emotions
Hvala za kompliment - zima je, i idealno vreme da se setimo ove kombinacije....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 1:53 pm

Mislim da bi to meni danas mogao biti ručak!
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 14, 2012 12:16 am

nakon ko zna koliko godina sam napravila ovo jelo uz neke male izmjene...nisam stavila persun, umjesto bukovaca koje nisam imala stavila sam obicne sampinjone a dodala sam bibera, malo odgorcenog kvascai pola kafene kasicice nekog indijskog zacina koji je u sustini nezreli suzeni pa mljeveni mango (totalna perverzija)i ispalo je njami njami totalno...ah da dodala sam malecni cesanj bijelog luka jer ja ne volim kad se previse oseti a susenog nemam....

Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 9:45 pm

jao Jelice sam me muči kakvo je to jelo koje si napravila, to je sasvim nešto posebno, nema veze sa originalom Smile
ali tako je to sa sirovom hranom - uvek može da se eksperimentiše!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 11:59 pm

pa da i bilo je njami njami totally
cheers
Nazad na vrh Ići dole
danilo93
novi član
novi član



Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.06.2012

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 14, 2014 2:24 am

Draga Olivera, hteo sam da susim bukovace u dehidratoru na 35 stepeni, pa da ih posle konzumiram, ali pronasao sam informaciju na jednom sajtu da se bukovace ne smeju jesti sirove... U pitanju je ovaj sajt:

Kod:
http://www.krupljani.ba%2Fmagazin%2Fbukovaca-poznata-gljiva-koristi-se-za-lijecenje-raka-i-snizavanje-holesterola&h=3AQHAA3NB

i to ovaj deo teksta:
"I riječ opreza. Nikad ih ne jedite sirove već uvijek termički obradite. One sadrže veće količine hemolitičkog proteina koji može biti otrovan, osim ako gljive nisu termički obrađene na temperaturi višoj od 60 stupnja Celzijeva."

Kakva su Vasa iskustva sa ovom pecurkom? Koliko kolicinski sme da se konzumira? Hvala! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 14, 2014 6:19 am

danilo93 ::
Draga Olivera, hteo sam da susim bukovace u dehidratoru na 35 stepeni, pa da ih posle konzumiram, ali pronasao sam informaciju na jednom sajtu da se bukovace ne smeju jesti sirove... U pitanju je ovaj sajt:

Kod:
http://www.krupljani.ba%2Fmagazin%2Fbukovaca-poznata-gljiva-koristi-se-za-lijecenje-raka-i-snizavanje-holesterola&h=3AQHAA3NB

i to ovaj deo teksta:
"I riječ opreza. Nikad ih ne jedite sirove već uvijek termički obradite. One sadrže veće količine hemolitičkog proteina koji može biti otrovan, osim ako gljive nisu termički obrađene na temperaturi višoj od 60 stupnja Celzijeva."
Kakva su Vasa iskustva sa ovom pecurkom? Koliko kolicinski sme da se konzumira? Hvala! Very Happy

Dragi Danilo,
mi koji jedemo sirovo se hranimo kontra svih pravila hranjenja! Kada sam tek počela jesti sirovojelski svi su mi govorili da ću umrijeti jer to nije "normalno" tako jesti. Sada nakon 6 i više godina u kojima sam pojela jako puno sirovih bukovača mnogi mi zavide na zdravlju, energiji... Tako da se ne moraš bojati jesti sirove bukovače!
A ako želiš sušiti možda bi mogao marinirati pa ćeš dobiti jedno kompletno jelo (nešto kao sušeni marinirani šampinjoni), ali kao i Olivera, niti ja ne volim dodavati tekuće dijelove jer se bukovače previše omekšaju!
Nazad na vrh Ići dole
danilo93
novi član
novi član



Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.06.2012

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 14, 2014 9:24 am

eni ::
danilo93 ::
Draga Olivera, hteo sam da susim bukovace u dehidratoru na 35 stepeni, pa da ih posle konzumiram, ali pronasao sam informaciju na jednom sajtu da se bukovace ne smeju jesti sirove... U pitanju je ovaj sajt:

Kod:
http://www.krupljani.ba%2Fmagazin%2Fbukovaca-poznata-gljiva-koristi-se-za-lijecenje-raka-i-snizavanje-holesterola&h=3AQHAA3NB

i to ovaj deo teksta:
"I riječ opreza. Nikad ih ne jedite sirove već uvijek termički obradite. One sadrže veće količine hemolitičkog proteina koji može biti otrovan, osim ako gljive nisu termički obrađene na temperaturi višoj od 60 stupnja Celzijeva."
Kakva su Vasa iskustva sa ovom pecurkom? Koliko kolicinski sme da se konzumira? Hvala! Very Happy

Dragi Danilo,
mi koji jedemo sirovo se hranimo kontra svih pravila hranjenja! Kada sam tek počela jesti sirovojelski svi su mi govorili da ću umrijeti jer to nije "normalno" tako jesti. Sada nakon 6 i više godina u kojima sam pojela jako puno sirovih bukovača mnogi mi zavide na zdravlju, energiji... Tako da se ne moraš bojati jesti sirove bukovače!
A ako želiš sušiti možda bi mogao marinirati pa ćeš dobiti jedno kompletno jelo (nešto kao sušeni marinirani šampinjoni), ali kao i Olivera, niti ja ne volim dodavati tekuće dijelove jer se bukovače previše omekšaju!

Hvala puno na odgovoru. Na netu sam nasao podeljena misljenja... A, jedan odgovor mi se nekako cinio najlogicnijim. Jedna zena kaze da bukovace mogu da se jedu sirove i da nisu toksicne, ali da postoji izvestan rizik, jer sve pecurke mogu da "pokupe" neku bakteriju ili drugi mikroorganizam koji moze da izazove probleme, pa se preporucuje da se jedu kuvane. Ali, ja bih ipak da ih probam. Mislio sam da ih stavim u dehidrator i osusim, pa onda natopim u maslinovom ulju i dodam luka/praziluka ili tako nesto... Sta vi mislite o tome? Ja trenutno vise preferiram gurmansku presnu hranu, vise od frutarijanske, posto sam tek od skoro na sirovom! Smile I da... Da li smeju da se jedu vece kolicine. Ja volim da jedem puno, sta god jeo. Very Happy Hvala! Smile
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 14, 2014 10:37 am

danilo93 ::
Hvala puno na odgovoru. Na netu sam nasao podeljena misljenja... A, jedan odgovor mi se nekako cinio najlogicnijim. Jedna zena kaze da bukovace mogu da se jedu sirove i da nisu toksicne, ali da postoji izvestan rizik, jer sve pecurke  mogu da "pokupe" neku bakteriju ili drugi mikroorganizam koji moze da izazove probleme, pa se preporucuje da se jedu kuvane. Ali, ja bih ipak da ih probam. Mislio sam da ih stavim u dehidrator i osusim, pa onda natopim u maslinovom ulju i dodam luka/praziluka ili tako nesto... Sta vi mislite o tome? Ja trenutno vise preferiram gurmansku presnu hranu, vise od frutarijanske, posto sam tek od skoro na sirovom! :)I da... Da li smeju da se jedu vece kolicine. Ja volim da jedem puno, sta god jeo. :DHvala! Smile

Bukovače skoro uvijek jedem u ovoj kombinaciji s keljom pupčarom jer mi je predobra kombinacija tako da ih nisam nikada sušila. Isprobaj pa ćeš vidjeti kako će ispasti i obavijesti nas!
što se tiče jedenja velikih količina hrane-mogu reći da te razumijem jer i ja jedem puno. Jedući manje količine tijelo se osjeća lakše, ima se više energije i ima i drugih prednosti. Najveći nedostatak jedenja velikih količina je vrijeme-potrebno je puno vremena za pripremanje (rezuckanje) i za žvakanje, ali opet ovisi i što se jede. Ako je to nekakva salatica s laganim preljevom mora se pojesti više nego ako se jedu jači umaci, sjemenke, ulja.
Najvažnije je da uživaš u hrani i prilagodiš si obroke da budeš sit i dobro se osjećaš!
Nazad na vrh Ići dole
danilo93
novi član
novi član



Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.06.2012

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 14, 2014 12:02 pm

Citat :
Bukovače skoro uvijek jedem u ovoj kombinaciji s keljom pupčarom jer mi je predobra kombinacija tako da ih nisam nikada sušila. Isprobaj pa ćeš vidjeti kako će ispasti i obavijesti nas!
što se tiče jedenja velikih količina hrane-mogu reći da te razumijem jer i ja jedem puno. Jedući manje količine tijelo se osjeća lakše, ima se više energije i ima i drugih prednosti. Najveći nedostatak jedenja velikih količina je vrijeme-potrebno je puno vremena za pripremanje (rezuckanje) i za žvakanje, ali opet ovisi i što se jede. Ako je to nekakva salatica s laganim preljevom mora se pojesti više nego ako se jedu jači umaci, sjemenke, ulja.
Najvažnije je da uživaš u hrani i prilagodiš si obroke da budeš sit i dobro se osjećaš!

Potrudicu se ovih dana da napravim sta sam zamislio, pa javljam rezultate! Hvala puno na odgovorima. Smile
Nazad na vrh Ići dole
danilo93
novi član
novi član



Broj poruka : 10
Datum upisa : 20.06.2012

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 15, 2014 7:05 am

Pozdrav! Napravio sam juce sta sam zamislio sa bukovacama. Oprao sam ih i stavio u dehidrator. potom sam ih posolio i stavio preko malo djumbira u prahu. Ukljucio sam ih na 35 stepeni Celzijusa i susio par sati. Nisam siguran koliko tacno. Posle toga sam ih umakao u maslinovo ulje i preko njih dodao crnog luka. Ja sam bio odusevljen. Predobro je ispalo! :DEvo slike:

Bukovača i prokelj - Page 2 Sirova-bukovaca
Nazad na vrh Ići dole
cremonese
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Godina : 46
Lokacija : Bec Ej
hobi : Rekreacija, plivanje, pisanje , citanje
Datum upisa : 12.04.2013

Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitimePon Feb 17, 2014 8:34 pm

Ajoj brate, kud pogledah ovo nocas, podje mi voda na usta. Svaka cast!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bukovača i prokelj - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Bukovača i prokelj   Bukovača i prokelj - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bukovača i prokelj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» prokelj

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food) :: Glavna jela i salate-
Skoči na: