Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih tikvice piramida Knjige avokado namaz vegetarijanci šargarepa proso free kafa kakao recepti tofu sladoled oraha sremusa sirove sirova vegane kopriva majonez puding maslacka jogurt keks
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 16 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 16 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Soja poreklo priprema i jos po nesto

Ići dole 
+20
anasana
gordanak
milicacica1
Kruškica
dmitras
Lily
Branko
loonyc
malinka
Nikola_subotic
zanahoria
anett
jovanac
zelika
Nastjenka
FelisDomestica
marijana021
ljubicica
Olivera
tedi
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
milicacica1
Član
Član



Broj poruka : 75
Godina : 36
Lokacija : Srbija
Zaposlenje : kozmetičar
Datum upisa : 30.04.2010

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 6:02 pm

Poznata kao zagovornik sirove hrane dr Sladjana Velkov za soju kaze ovako:
Sta mislite o upotrebi soje u ishrani dece?Konkretno npr o sojinom mleku?!

Sladjana Velkov May 17 at 6:14am
Milice, nikako! Davati deci sojino mleko je isto kao davati im 5 kontraceptivnih tableta dnevno. Pubertet kod te dece se javlja vec u petoj godini. To je samo jedan razlog, ima ih bezbroj. Soja nije dobra ni za odrasle a kamo li za bebe.

Milica Nokti May 17 at 4:23pm
Hvala.
Jel ista stvar i sa preradjevinama od soje?Povremeno (recimo jednom nedeljno) napravim nesto sa sojinom ljuspicama,ili komadicima.Kolicina:100g sojinih ljuspica u nekoj musaki za 4 osobe.Jel to privatljivo ili nije nikako?
Ima li uopste prihvatljive doze kad je soja u pitanju?

Sladjana Velkov May 17 at 4:33pm
Protiv sam soje uopste. Sva soja je stetna osim u vrlo malim kolicinama, fermentirane soje, (miso) ako je organska. Jednom nedeljno je takodje puno sto se soje tice.
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 18, 2010 7:56 am

"Umereno konzumirajte soju
Zdrava ishrana znači skromnost i uravnoteženost. Stoga nemojte soju jesti u neograničenim količinama, jer možete načiniti više štete nego dobra. Nefermentisana soja (i drugi legumi) sadrže fitonsku kiselinu; prekomerno konzumiranje soje može da smanji sposobnost organizma da apsorbuje minerale. U Japanu je prosečna dnevna porcija soje 7 g. Povremeno konzumiranje (2-3 puta nedeljno) skromne količine soje dobrog kvaliteta, organskog porekla, ne može da uzrokuje nikakve probleme, štaviše može da ima samo koristi."
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 18, 2010 8:38 am

Pozitivni efekti soje na zdravlje :

Soja ima mnoge pozitivne efekte na zdraljve koji potiču od kvaliteta sojinih proteina i izoflavona genisteina i daidzeina.

Soja poboljšava zdravlje kostiju: proizvodi od soje, poput mleka, ne sadrže mnogo kalcijuma, ali sojini izoflavoni mogu da pomognu u smanjenju rizika od osteoporoze. Nekoliko istraživanja sugeriše da sojini izoflavoni mogu da budu faktor koji pomaže u prevenciji smanjenja koštane mase. Izoflavon genistein izgleda da inhibira lomljenje kostiju i ima efekat sličan efektu estrogena na održavanje koštanog tkiva.

Soja indirektno poboljšava zdravlje kostiju. Ishrana bogata životinjskim proteinima utiče na veće izlučivanje kalcijuma iz organizma. Ako umesto proteina životinjskog porekla koristite soju (i njene proteine) sprečićete gubitak kalcijuma iz kostiju.

Soja smanjuje simptome koji se javljaju u menopauzi: eipidemiolozi su dokazali da azijske žene manje pate od valunga i noćnog znojenja u poređenju sa ženama sa Zapada. Simptomi koji se javljaju u menopauzi uzrokovani su niskim nivoom estrogena. Estrogen igra značajnu ulogu u kontroli temeprature tela. Izoflavoni soje deluju poput estrogena i na taj način kontrolišu ove simptome.

Soja smanjuje rizik od srčanih bolesti: u zemljama u kojima se soja redovno koristi u ishrani, niži je nivo oboljevanja od kradiovaskularnih bolesti. Istraživači smatraju da soja pomaže u prevenciji srčanih bolesti tako što smanjuje ukupunu količinu holesterola, prevenirajući pojavu zakrečenja krvnih sudova. I ovi pozitivni efekti se pripisuju sojinim izoflavonima. Genistein takođe može da utiče na povećanje fleksibilnosti krvnih sudova.

Soja pomaže u borbi protiv nekih vrsta kancera: nekoliko studija pokazuje da redovno konzumiranje soje može da pomogne u borbi protiv kancera koji su u vezi sa nivoom hormona, kao što su rak dojke, prostate, debelog creva.
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeNed Okt 24, 2010 10:43 am

Very Happy Zakljucila sam da kad pred menstruaciju jedem soju i njenp proizvode dodje mi na vreme.



Citat :
potpuno se slazem sa felis...u danasnjem svijetu gdje vladaju novac i korupcija nemoguce je vjerovati ni jednoj studiji....iz prostog razloga sto su sva ta istrazivanja sponzorirana od strane neke velike kompanije ili grane industrije pa ce tako svako na svoju stranu navoditi vodu na vodenicu...naravno zasto naprimjer da kazu da je meso stetno kad ga masa ljudi kupuje....zasto bi sami sebi zabijali noz u ledja ili isto tako zasto nebi rekli da je soja stetna jer ce se onda ljudi lakovjerno okrenuti od nje i poceti proteine da unose iz zivotinjskih namirnica tj u ovom slucaju mesa

kad bi mesna industrija dozvolila da se propagira korisnost soje na sve strane i bez ikakvih kontra mjera opet bi se desilo da bi izgubila musterije




Twisted Evil posla


Smile Slazem se sa zelikom!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Aleks07
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.12.2012

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeSub Dec 29, 2012 1:28 pm

Pozdrav svima,
Primetio sam greske u postovima pa bih da vam ukazem na neke. Iako je meni posao da znam o biljkama i da citam naucne radove moram da vam kazaem da je kao sve ostalo u ovom sistemu i nauka podlozna kapitalistickom uticaju. Ali u odnosu na sve ostale vidove saznanja po meni ima zdrave postulate. Tako da je karakterise logika, da se slepo ne drzi svojih uverenja, da su podaci ponovljivi, proverljivi. Ako se dokaze da nesto nije tacno to se prihvata. To sto sam pokusao da vam kazem je da postoje istine u naucnim radovima kao i lazi.
Za one koji ne veruju u nauku i koji ce me automatski prebaciti na suprotnu stranu ja se slazem sa vama oko vegeterijanskog nacina ishrane i to smatram sirovu hranu kao najbolju. I to mislim zato sto sa naucne strane znam da je ovakva hrana najbolja.

E sad malo o soji. Kao sto je u prvom postu na ovu temu receno soja pripada familiji Fabaceae odnosno leptirnjace, mahunarke, bobovi... a ne Boraginaceae. Ovu familiju karakterise prisutvo izoflavonoida. Izoflavoni su podgrupa flavonoida. Inace flavonoidi su sekundarni metaboliti biljaka i imaju razne funkcije. Ova konkretna grupa izoflavoni, su slicni po hemijskoj strukturi aktivnog mesta zenskim polnim hormonima i zato deluju kao estrogeni, a zovu ih i fitoestrogeni. Zbog ovih osobina se izoluju iz biljaka kao sto su detelina, soja i pakuju u kapsule u svrhu ublazavanja simptoma menopauze. Kad smo vec ovde iznecu vam i neka licna iskustva. Tokom studija dok se jos nisam dovoljno edukovao o zdravom nacinu zivota iako me je i tada zanimao, u jednom periodu sam vezbao u teretani i jeo musli sa mlekom. Kasnije mi je palo na pamet da kupim pahuljice od soje koje su mi bile narocito ukusne i da umesto muslija jedem njih sa mlekom. Ko se malo razume u fiziologiju sporta zna da se tokom vezbanja snizava nivo testosterona. A flavonoidi iz soje su mi podigli nivo estrogena i to sam jasno mogao da primetim. Ne bih da ulazim u detalje ali ako nekoga zanima reci cu mu/joj u privatnoj poruci. Posle prestanka konzumiranja pahuljica od soje simptomi su se povukli. Jos nesto o flavoniodima. Flavonoidi su bitni i neophodni u ishrani, oni cuvaju krvne sudove, oni su antioksidansi, neki su cak i registrovani kao lekovi (ekstrakt ginka, detralex, phlebodia). Ali neki mogu imati i stetne efekte, a neki imaju stetne efekte ako se uzimaju u prevelikoj dozi. Tako da izoflavoni iz soje nikako kod zena sa hormon zavisnim tumorima, kao sto je receno ne kod dece. Ali postoje istrazivanja da su dobri kod starijih muskaraca, kod zena u menopauzi (postoje i neki preparati koji nisu registrovani kao lekovi za simptome menopauze, kao sto su menosoja, menoflavon...). Nastavak price veceras.
Nazad na vrh Ići dole
Nenad67
novi član
novi član
Nenad67


Broj poruka : 3
Lokacija : Rumenka
Datum upisa : 19.12.2012

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePon Dec 31, 2012 12:26 pm

A flavonoidi iz soje su mi podigli nivo estrogena i to sam jasno mogao da primetim. Ne bih da ulazim u detalje ali ako nekoga zanima reci cu mu/joj u privatnoj poruci.

Mene zanima rendeer
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePon Dec 31, 2012 5:52 pm

Aleks07 ::
Pozdrav svima,
Primetio sam greske u postovima pa bih da vam ukazem na neke. Iako je meni posao da znam o biljkama i da citam naucne radove moram da vam kazaem da je kao sve ostalo u ovom sistemu i nauka podlozna kapitalistickom uticaju. Ali u odnosu na sve ostale vidove saznanja po meni ima zdrave postulate. Tako da je karakterise logika, da se slepo ne drzi svojih uverenja, da su podaci ponovljivi, proverljivi. Ako se dokaze da nesto nije tacno to se prihvata. To sto sam pokusao da vam kazem je da postoje istine u naucnim radovima kao i lazi.
Za one koji ne veruju u nauku i koji ce me automatski prebaciti na suprotnu stranu ja se slazem sa vama oko vegeterijanskog nacina ishrane i to smatram sirovu hranu kao najbolju. I to mislim zato sto sa naucne strane znam da je ovakva hrana najbolja.

E sad malo o soji. Kao sto je u prvom postu na ovu temu receno soja pripada familiji Fabaceae odnosno leptirnjace, mahunarke, bobovi... a ne Boraginaceae. Ovu familiju karakterise prisutvo izoflavonoida. Izoflavoni su podgrupa flavonoida. Inace flavonoidi su sekundarni metaboliti biljaka i imaju razne funkcije. Ova konkretna grupa izoflavoni, su slicni po hemijskoj strukturi aktivnog mesta zenskim polnim hormonima i zato deluju kao estrogeni, a zovu ih i fitoestrogeni. Zbog ovih osobina se izoluju iz biljaka kao sto su detelina, soja i pakuju u kapsule u svrhu ublazavanja simptoma menopauze. Kad smo vec ovde iznecu vam i neka licna iskustva. Tokom studija dok se jos nisam dovoljno edukovao o zdravom nacinu zivota iako me je i tada zanimao, u jednom periodu sam vezbao u teretani i jeo musli sa mlekom. Kasnije mi je palo na pamet da kupim pahuljice od soje koje su mi bile narocito ukusne i da umesto muslija jedem njih sa mlekom. Ko se malo razume u fiziologiju sporta zna da se tokom vezbanja snizava nivo testosterona. A flavonoidi iz soje su mi podigli nivo estrogena i to sam jasno mogao da primetim. Ne bih da ulazim u detalje ali ako nekoga zanima reci cu mu/joj u privatnoj poruci. Posle prestanka konzumiranja pahuljica od soje simptomi su se povukli. Jos nesto o flavoniodima. Flavonoidi su bitni i neophodni u ishrani, oni cuvaju krvne sudove, oni su antioksidansi, neki su cak i registrovani kao lekovi (ekstrakt ginka, detralex, phlebodia). Ali neki mogu imati i stetne efekte, a neki imaju stetne efekte ako se uzimaju u prevelikoj dozi. Tako da izoflavoni iz soje nikako kod zena sa hormon zavisnim tumorima, kao sto je receno ne kod dece. Ali postoje istrazivanja da su dobri kod starijih muskaraca, kod zena u menopauzi (postoje i neki preparati koji nisu registrovani kao lekovi za simptome menopauze, kao sto su menosoja, menoflavon...). Nastavak price veceras.

Hvala ti na informacijama...

Hoces li samo malo pojasniti. Kazes da su s jedne strane flavonoidi potrebni, a sa druge strane stetni. Sta je po tebi ispravno u vezi sa sojom - konzumirati je u umerenim kolicinama ili ???
Nazad na vrh Ići dole
deep blue
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.02.2011

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 14, 2013 1:03 pm

Pozdrav svima

Ovo je moj prvi post ovde Very Happy

Vegatijanac sam, bavim se sportom i volim nauku....

http://www.lef.org/magazine/mag2010/jul2010_Is-Soy-Safe_02.htm

http://www.drweil.com/drw/u/id/QAA326575



http://www.bodybuilding.com/fun/drobson71.htm


http://drhyman.com/blog/2010/08/06/how-soy-can-kill-you-and-save-your-life/

http://www.building-body.com/soja-bodybuilderov-prijatelj-ili-neprijatelj-1.-dio.html

http://www.building-body.com/soja-bodybuilderov-prijatelj-ili-neprijatelj-2-.dio.html

Stvarno je čudno kako sve te dokaze iznose baš ljudi koji zagovaraju veće količine hrane iz životinjskih izvora.


Ja još uvek nisam naišao ni na komad čvrstog dokaza za ovu tvrdnju (osim kod ljudi koji već imaju problema sa tireoidnom žlezdom). Fermentirana soja jeste bolja od tofua i TVP (sojine pahuljice). Tofu jeste bolji od TVP-a.... no ovako se može u nedogled.

Sumarum svega ... pasulj ko pasulj.....ako ga pripremite kako treba sve je ok. Ne preterujte sa bilo kojom hranom i to je to Very Happy

Takodje, dali neko zna gde ima da se kupi startera za tempeh Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Maj 14, 2013 7:28 pm

Dobro dosao deep blue Smile

Neznam vise sta da mislim o soji... U svakom slucaju se slazem da nisacim ne treba preterivati. Umerenost.
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeNed Avg 24, 2014 3:08 pm

evo da i ja nesto kazem o soji imao sam upalu pankreasa pre dve godine kad sam dosao iz bolnice nisam mogao nista da jedem da mi nije muka i da nepijem lekove , poceo sam sa dijetalnom ishranom i zitaricama sve dok nisam poceo i pahuljice od soje da koristim . gledao sam po internetu i forumima alternativne medicine i poceo sam da isprobavam na sebi od lekova do ishrane ,bavim se i obradom zemlje pa sam bio posejao hektar soje nisam hteo da je prskam zato sto sam isao na bastu i vocnjak a soja se nalazila pored pa sam samo parao i procupavao travu . prosle godine sam u septembru skinuo soju i ostavio oko trista kilograma za seme i ishranu ,od tada nema dana da nije soja prisutna u ishrani ili kao mleko ,sir ili sojin griz za spremanje pljeskavica spageta cufta i cak kolaca / mesto oraha ili lesnika dodam pecenu soju/ za tih godinu dana uspeo sam da dovedem trigliceride i masnoce u normalu ,a lekove sam prestao da pijem za pankreas. ukljucio sam i mesa zivinsko ,zecije i svinjsko u ishranu ali kao dodatak soji . i moja porodica pocela je da jede hranu koju i ja jedem i mogu reci da nikom nista ne fali .
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Dec 05, 2014 7:44 pm

pozdrav sa festivala vina i zdrav e hrane u somboru evo i mog doprinosa bajadera od soje http://www.soinfo.org/vesti/vest/14221/1/Festival-vina-u-naredna-dva-dana/
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Dec 12, 2014 4:44 pm

za neverne tome evo jednog clanka od doktora Ivanova http://www.zdravzivot.com/%C5%BDiveti-zdravije/%C5%BDivotni-stil/Meso-u-proseku-20-puta-otrovnije-od-biljaka.html
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 22, 2016 4:59 pm

pozdrav za ljubitelje zdrave ishrane i soje evo izvestaj sa proslogodisnje izlozbe hrane u Somboru u organizaciji Ekoenergi https://www.youtube.com/watch?v=gR5m-ouXypc
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: hladno cedjeno sojino ulje ,moj proizvod   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePon Jul 25, 2016 11:00 am

https://plus.google.com/u/0/+RadovanZugic/posts/Jf2cgev1Mog?pid=6307456987891615346&oid=114790569398241312094Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Jf2cgev1Mog?pid=6307456987891615346&oid=114790569398241312094
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 01, 2016 4:55 pm

https://plus.google.com/u/0/+RadovanZugic/posts/LtrgG2rHs5c?pid=6345428487825109730&oid=114790569398241312094evo nova istrazivanja vezanih za sojino mleko
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 01, 2016 5:01 pm

prezentacija hladno cedjenog sojinog ulja
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeUto Nov 01, 2016 5:09 pm

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 LtrgG2rHs5c?pid=6333928413123534418&oid=114790569398241312094 batat
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 08, 2017 10:58 am

priprema kantarionovog ,kantarion -neven ,koprivinog ulja kao nosilac hladno cedjenog sojinog ulja mogu da preporucim za niz bolesti i kao efikasno sredstvo zamene farmaceutskih preparata
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 08, 2017 11:02 am

sajam cveca sombor moja proizvodnja
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 08, 2017 11:02 am

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 6415249155634672882?icm=false


Poslednji izmenio zugicradovan dana Čet Jun 08, 2017 11:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 08, 2017 11:04 am

https://plus.google.com/u/0/photos/photo/114790569398241312094/6415249155634672882?icm=false ::
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePet Dec 22, 2017 3:35 pm

pozdrav za ljubitelje soje pored hladno cedjenog sojinog ulja koje koristim vec godinuipo isprobao sam novi proizvod od soje a to je kopriva ulje . sta je kopriva ulje ,to je kopriva potopljena u ulju hladno cedjenom od soje . koristio sam za mazanje koze glave kao i za mazanje lica i mazanje nogu i pre zadovoljan sam rezultatima .u koprivi ima gvozdja a i u sojinom ulju ima velika kolicina gvozdja ,tako da dobio sam preparat odlican za cirkulaciju i ishranu koze . pored toga koristim ulje i za muckanje i ispiranje usta prilikom prehlada i nazeba desni ,rezultati su bolji nego od farmaceutskih preparata . ko hoce da se blize informise tel. je 0653712566
Nazad na vrh Ići dole
zugicradovan
novi član
novi član
zugicradovan


Broj poruka : 57
Lokacija : m.stapar
Zaposlenje : radnik poljoprivrednik trgovac
hobi : ekoloska hrana
Datum upisa : 07.12.2013

Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm

naj noviji proizvod ulje anisa prirodni antibiotik za rane i upale
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja poreklo priprema i jos po nesto   Soja poreklo priprema i jos po nesto - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Soja poreklo priprema i jos po nesto
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» nesto kao milkshake
» Da li je soja dobra ili ne ?
» Soja, ta uzasna grahorica
» Soja iz drugog ugla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Recepti :: O namirnicama-
Skoči na: