Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
sremusa vegane tikvice sirova namaz vegetarijanci keks oraha Knjige kopriva avokado maslacka kafa sirove majonez sladoled indijskih kakao šargarepa proso free jogurt puding tofu recepti piramida
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 O lečenju bolesti ishranom

Ići dole 
+12
zelika
Hetaira
anett
Branislava
zanahoria
Bambina
Ružica Cvetić
ljubicica
Helena
melona
voki
Olivera
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePon Mar 30, 2009 4:11 pm

VEGAN je osoba koja se hrani samo sa hranom biljnog porijekla...sto ce reci nema mlijeka i mljecnih proizvoda niti jaja
pitanje meda jos nije potpuno "rascisceno" jer neki - a ja bi rekla pravi pravcati vegani, ga ne koriste a neki opet da...stvar licnog izbora
veganstvu ljudi uglavnom pristupaju iz etickih razloga mada ja licno znam za slucaj kad je osoba prvenstveno se upustila u veganstvo radi licnog zdravlja
Nazad na vrh Ići dole
Hetaira
novi član
novi član
Hetaira


Broj poruka : 5
Datum upisa : 28.03.2009

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 31, 2009 6:38 am

Hvala zelika,sad mi je jasno.....Sad cu da svojoj jacoj polovini koji ima 135kg da sve lepo predocim,da vidim gde e najvise on pronalazi i polako da i njega uvodim u ovaj svet...svaka vasa pomoc zlata vredi,hvala devojke!!

Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 5:27 pm

Zdravo svima!
ja sam vec usla u polovinu 7-og meseca na 100% sirovoj hrani i , umesto da uzivam u dobrom zdravlju, meni uvek nesto fali . Od pre 2 dana me steze na prelazu iz jednjaka u zeludac; stegne pa pusti, opet stegne pa pusti i tako ceo dan . jedino ne primetim to kad hodam i kad sam napolju. Nema nikakvog bola. Ima li neko ideju sta bi to moglo biti?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 6:00 pm

A jesi li promjenila sto u svojoj sirovoj prehrani? Da jedes neceg vise, a neceg manje? Da li je hrana koju jedes iz bioloskog uzgoja? Veoma je vazno da jedes biolosku hranu jer kad se tjelo ocisti senzibilno je na sve otrove kojima filuju hranu.Potpuno se prociste cula. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 7:26 pm

Zdravo pomidora!
Promenila sam to , da sam smanjila unos masne hrane( orasastih plodova , semenki i avokada) na oko 50 gr. dnevno i povecala unos voca - po Dr. Graham 80/10/10/ dijeti.
Ove simptome sam imala pre 2 godine , kada sam , pored sirove jela i kuvanu hranu . Koliko se secam , to mi se desilo ( ali sa bolovima) jedne veceri , posto sam toga dana pojela konzervu tunjevine sa hlebom i 2 mlada crna luka! Secam se da me je doktor izgrdio , u smislu da se nikad vise ne setim da pojedem tunjevinu iz konzerve, jer je to veliki uzrok nastanka gastritisa!
Dobila sam lekove za smanjenje kiseline i problem je prosao . Prethodnih dana , a i danas jedem sa svojom zelenom salatom rotkvice , kojih sada ima puno na pijaci i po neki mladi crni luk.Da nije mozda problem u njima?
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 10, 2010 8:06 pm

Zdravo mnkar!
Meni isto smeta crni luk, a prije dva dana bilo mi je lose od cesnjaka! Ja sam ti bivsi ciras, komada dva, pa mozda zbog toga reagiran?! Izbaci koji dan crni luk pa vidi, a ako ti je jos muka probaj oguliti crvenu koru sa rotkvice. Tako rade ovdje.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 2:38 pm

Zdravo pomidora!
Evo, danas ne jedem ni crni ni beli luk ni rotkvice , a blago stezanje na levoj strani ( u predelu grudi) se nastavilo. Primetila sam da se pojaca kad pokusam da radim zgibove. Naime, tu vrstu vezbi nikad u zivotu nisam mogla da uradim , a od kako sam 100% raw , mogu vec po malo , tako da mi se to jako svidelo . Mozda sam malo "nategla" neki misic tu na tom mestu i on tako sad reaguje , a ja krivim luk i rotkvice!? Ne znam ni sama ; telo mi stalno salje neke , cas pozitivne , cas negativne signale .
Pozitivni me obraduju, a od negativnih se uplasim i, normalno, ne znam koji je razlog nastalom problemu !? I tako u krug !
Zasto treba oljustiti crvenu koricu sa rotkvice?
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 9:05 pm

Kazu da korica moze nadraziti zeludac. Ja je osobno ne skidam, volim je onako crvenu. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dragangera
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.10.2010

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 3:46 pm



Kako se može ublažiti ishemija srca, aritmija
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 7:10 pm

emotions dragangera.

Jel' mozes napisati malo vise o sebi, bolesti itd ?
Nazad na vrh Ići dole
dragangera
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.10.2010

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 31, 2010 7:54 pm


Imam 60 godina. Pre 24 godina sam imao prvi infarkt. 1993 sam imao drugi i posle toga trostruki bajpas. Do pre 2-3 godine je sve bilo u redu, kada sam počeo osećati veliki zamor. Utvrđena je slabost srčanog mišića(EF 15%) sa zapušenjem graftova. Uspeli su da mi ugrade jedan stent i frakcija mi se povećala na 25%. U medjuvremenu sam dobio absolutnu aritmiju sa fibrilacijom komora i pretkomora. To se izgubilo ugradnjom grafta.Prilikom ugradnje stenta rečeno mi je da je jedan mitralni zalistak III grpa i da ne radi(da je mrtav)Šaljem vam UZ srca urađen ove godine.
AO 34, LP 50, LK 65, IVS 10,ZZ 8, EF 25%. LP je dilatirana, aterosklerotično izmenjenih kuspisa, MR od 1-2+, u dva mlaza. LK je dilatirana i remodelovana, akinezija i fibroza bazalne 2/3 inferiornog i bazalne 1/2 posteriornog zida, kao i inferiornog septuma, akinezija bez fibroze distalne 1/2 prednjeg zida, snižena GSF, dijastola poremećena po I tipu. AO urednih dimenzija, aterosklerotično promenjenih kuspisa, trag AR, V max urednaDP je urednih dimenzija, TR do 1+. Ja znam da mi je srce preterano oslabilo i da je u veoma lošem stanju, ali možda pored redovne terapije postoji nešto šti bar zadržalo postojeće stanje. Tako je to kada te jedan lekar leči 20 i kusur godina a onda ispusti. U očekivanju vašeg odgovora, veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 6:56 am

Svasta si bogami preziveo vec... Doktori ocigledno cine sve sto mogu. Pretpostavljam i da pijes gomilu lekova.

Kako si se hranio, kako se sada hranis ?
Nazad na vrh Ići dole
dragangera
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.10.2010

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 1:37 pm


Pa doktor ne čini baš veliki napor. Jedino što mi je preporučio da šetam kao da su mi vezane pertle. Lekove i ne pijem baš mnogo. Do pre desetak godina hranio sam se normalno. Alkoholno piće ispod proseka. Od tada sam prešao na ishranu voćem,povrće,soja,musli,mlad sir neslan. Meso sam takoreći izbacio, osim ribe(skuša),piletina(belo meso) i to 2-3 puta mesečno. Znam da je sada kasno da popravljam zdravlje, ali da ga barem održim na sadašnjem nivou, bilo kako bilo. Inače sam veliki optimista i nikad nisam razmišljao o bolesti u negativnom smislu. I to je deo života. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitimePon Nov 01, 2010 3:06 pm

Koliko sam saznao do sada mlecne masnoce su jako opasne po krvne sudove, zatim transmasne kiseline (margarini). Vidim da si svinjske masnoce vec izbacio, pa ih ne spominjem. Vrlo je vazno uzimati dovoljno sirove hrane medju kojom je zelena hrana najbitnija. Jesi li citao ovu knjigu :


4shared.com /file/74145411/cf678323/Victoria_Boutenko_-_Zeleno_za_zdravlje.html


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
O lečenju bolesti ishranom
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Autizam - Izlecen ishranom
» lijecenje bolesti vodom
» "HIV izeciv Ishranom!" - Lik Montanje.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: