Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Sojino mleko Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Sojino mleko Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Sojino mleko Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Sojino mleko Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Sojino mleko Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Sojino mleko Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Sojino mleko Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Sojino mleko Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Sojino mleko Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Sojino mleko Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Sojino mleko Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Sojino mleko Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Sojino mleko Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Sojino mleko Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Sojino mleko Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Sojino mleko Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Sojino mleko Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Sojino mleko Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Sojino mleko Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Sojino mleko Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
Knjige kopriva vegetarijanci vegane namaz oraha šargarepa majonez recepti puding sirova tikvice piramida indijskih maslacka sremusa keks free sladoled avokado tofu jogurt kafa kakao sirove proso
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 37 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 37 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Sojino mleko

Ići dole 
+24
presan
banex-79
dmitras
brokolica
Branko
milicacica1
zelika
aleksandra vreco
Imhotep
zanahoria
zjlea
SNEZAE
TARA
marijana021
petar
boki
Magrat Garlik
mimihu
anett
zmuj
natasa1308
Bojana-boldrik
Nastjenka
Olivera
28 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeČet Feb 22, 2007 4:13 pm

Evo kako mi u kući pripremamo sojino mleko, tako da je uvek sveže i bez ikakvih aditiva. U tome nam je velika pomoć aparat za sojino mleko, jer smo ranije to radili kuvanjem soje i izdvajanjem okare, a to je priličan posao; Inače se priprema mleka u kućnoj varijanti i te kako isplati, pošto se od 100 gr zrna sirove soje (vrednost oko 5 din) dobija 1,5 l sojinog mleka, + okara. Postupak izgleda ovako:
1.Sirovo zrno soje se potopi u vodu da stoji min 12 sati, dobro se opere i procedi, i onda izgleda ovako:
Sojino mleko F_sojam_ac3e147

2. Oprana i nabubrela soja se stavi u kontejner aparata
Sojino mleko F_priprema1m_eb097af

3. Kontejner sa sojom se postavi na glavni deo aparata sa motorom, tako da se rotacioni nožići koji melju soju postave u središte kontejnera. U posudu od nerdjajućeg čelika sipa se vode do nivoa koji je obeležen, prva crtica za jače mleko - ako se pravi tofu, ili gornja crtica za obično mleko. Nama je nivo vode u posudi obično izmedju dve granične linije
Sojino mleko F_priprema2m_8923e29

4.Glavni deo aparata sa motorom se postavi na posudu sa vodom, i uključi u struju. Motor i zagrevanje kontroliše mikroprocesor, tako da se u 4 ciklusa soja melje i kuva na 80 stepeni C.
Sojino mleko F_priprema4m_be7d68b

5. Voila!!! posle 13 minuta rada mašine, za koje vreme možete da se opustite Smile stiže sveže, kremasto sojino mleko! Mleko se prebaci u šerpu i ostavi se da se hladi nepoklopljeno, da bi sačuvalo dobar ukus.Ako se mleko koristi za piće ili pripremu šejka, kasnije može da mu se doda mrvica soli i kašičica smedjeg šećera, za bolji ukus, jer ovo mleko, za razliku od kupovnog, nema nikakvih dodataka niti konzervansa. Kada se mleko potpuno ohladi, može da ide u frižider.
Sojino mleko F_priprema5m_49c3d95

6. Okaru iz kontejnera izvadite i odložite za dalju upotrebu (ova naša okara je prosto idealna za pogačice od okare, gibanicu i sl. potpuno je sitna, kao pire)
Sojino mleko F_okaram_21ea3ad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Nastjenka
novi član
novi član



Broj poruka : 5
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.09.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeSub Sep 29, 2007 2:46 pm

Olivera, recite mi gde se može kupiti taj aparat i koliko košta? Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Bojana-boldrik
novi član
novi član



Broj poruka : 20
Godina : 44
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 02.11.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimePon Nov 05, 2007 4:59 pm

Olivera, i mene zanima ovaj aparat,gdje ga mogu kupiti?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimePon Nov 05, 2007 6:13 pm

Evo ovako ovih aparata nema kod nas postoje u Hrvatskoj ali su jako skupi. Vise nego duplo od onoga koliko vrede a pri tom se placa carina prilikom prenosa u Srbiju. Mi smo taj aparat nabavili preko prijatelja iz Amerike koji su tada bili u Beogradu. Kod nas se ne moze kupiti ovako ozbiljan uredjaj. Pored sojinog mleka moze se praviti pirincano mleko, bademovo mleko i jos svasta nesto. Ja cu stupiti u kontakt sa distributerima sa kojima sam imao vec prepisku pa se iskreno nadam da cu uspeti do kraja godine da imam neku kolicinu bas ovog modela.

P.S. Ruke demonstratora nemojte misliti da su Oliverone izvinjavam se sto ih nisam depilirao pre snimanja:D.
Nazad na vrh Ići dole
natasa1308
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 29.12.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeSre Jan 02, 2008 11:06 am

Sinisa,zelim Vam sretnu Novu,puno zdravlja,srece,ljubavi!Ovo je zeljica i za sve clanove ovog lepog i zanimljivog foruma!!!
Zanima me soya milk maker,pa Vas molim da me obavestite ako imate nekih informacija o njegovoj nabavci.
Nazad na vrh Ići dole
zmuj
novi član
novi član



Broj poruka : 15
Datum upisa : 19.12.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 7:42 pm

A ja vas sve molim za potanko uputstvo za pripremu sojinog mleka "hard way" dakle kuvanje i ostalo Smile za one koji nemaju aparat!
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimePon Jan 21, 2008 7:58 pm

400gr sojinog zrna potopi preko noci u vecoj kolicini vode.Sutradan samelji soju na masini za meso i masu stavi u lonac,prelij sa 3l vode i kuvaj dok ne prokljuca.Kada prokljuca smanji temperaturu i kuvaj jos 8-10 minuta,mesajuci.Skloni sa vatre,prohladi,procedi kroz gazu ili gusto sito.
Druga varijanta je da soju,zajedno sa vodom meljes u blenderu(bice bolje samlevena,kazu),a onda kuvas.

Isprobala sam moj aparat-ocas posla sam dobila 1,5l mleka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimePon Jan 21, 2008 8:02 pm

Zaboravila sam da dodam-imam recept u kome se na 500gr soje dodaje 5l vode. emotions Mozda je bolji prvi recept,posto na masini za meso ne moze lepo da se usitni soja kao u aparatu,pa je mleko losije(redje).Ti odluci kako ces
Nazad na vrh Ići dole
zmuj
novi član
novi član



Broj poruka : 15
Datum upisa : 19.12.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimePon Jan 21, 2008 8:50 pm

Hvala Anett!
No, ipak čekam i Oliveru i Sinišu sa svežim informacijama za aparat, verujem da ga vredi kupiti.
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 8:50 am

Anett , stigao ti je aparat? Super.

Vredi ga imati svakako. Imam ga vec 3 godine i do sada se isplatio. A tek moje uzivanje u eksperimentisanju....
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
Magrat Garlik
novi član
novi član
Magrat Garlik


Broj poruka : 17
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 12:19 pm

I ja sam jako zainteresovana za kupovinu aparata za pravljenje mleka. Ranije sam u nekoliko navrata pravila dzumbus u kuhinji, praveci mleko "the hard way", pa sam odustala i vratila se onom kupovnom. Medjutim usput sam saznala da i neka nasa firma uvozi jedan model soja milk maker-a, u medjuvremenu sam dobila jos neke ponude, pa sam sad u fazi razmatranja. Moze li neko da napise koja je realna cena tog cuda tehinke?
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 12:24 pm

U americi 100 dolara.

U americi je i sokovnik 80 dolara a taj isti ovde 200 eura. affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 1:02 pm

Najjeftiniji u Nemackoj je 150 evra(mislim na kvalitetnije aparate),zato sam kupila na Ebay za 30 evra.Jeste rizicno,ali sam imala srece,aparat je super.

Imam pitanje u vezi ostalih zitarica-da li se stavlja ista kolicina zrnevlja i vode,kao i kod soje?
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 1:46 pm

Da li imas granicnik na posudi u koju sipaš vodu?
Na mom aparatu ima crtica maximum i minimum i dotle ide voda.
I za svaku žitaricu ide ista količina 1.5 litara.

Znaš da neke žitarice trebaš da potopiš a neke ne. Npr pirinač nemoraš, badem možeš da potopiš da bi skinula kožu, proso ne moraš da potopiš, soju moraš preko noći....
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 1:52 pm

Ima granicnike-donji za 1,3l vode,gornji za 1,5l.

Mimihu,hvala ti na savetima love .
Iz ovih stopa idem da spremim pirincano mleko Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
boki
Član
Član



Broj poruka : 21
Datum upisa : 18.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 4:06 pm

Ovaj aparat je stvarno super,ja inace volim pirincano mleko i koristim ga u prahu.
Interesuje me ,mada mozda nije pravo mesto ali ne znam gde da pitam:gde kupujete soju i kako znate da nije genetski modifikovana.Kad god pitam u prodavnici svi kazu pa nije genetska... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
petar
novi član
novi član



Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 6:48 pm

boki ::
Ovaj aparat je stvarno super,ja inace volim pirincano mleko i koristim ga u prahu.
Interesuje me ,mada mozda nije pravo mesto ali ne znam gde da pitam:gde kupujete soju i kako znate da nije genetski modifikovana.Kad god pitam u prodavnici svi kazu pa nije genetska... Rolling Eyes

To jeste problem. Bojim se da su ove nase sorte soje gotovo sve GMO. Tesko je utvrditi razliku, skoro nemoguce. Soju nabavljam iskljucivo kod Kineza verujuci da njihova jos uvek nije gmo. Razlika u odnosu na ovu nasu soju je ocita tako da sam gotovo siguran da je njihova prava. Odokativnom metodom kupite nasu i njihovu soju i utvrdite razlike. Nasa soja je sva ista ujednacenog zrna da ne pisem da su sva zrna uniformisano ista po boji i velicini i suvise su nekako "zdravo" jednaka. Kineska soja je vise sarena nejednakih zrna i meni izgleda prirodnija. Neznam ali instiktivno i iskustveno osecam da je prirodnija. Nekada je i nasa soja bila takva. U svakom slucaju tu smo malo na klizavom terenu. Vise nisam siguran ni u preradjevine od soje kao sto su snicle, komadici i sl.. Nazalost i mi vise nismo zasticeni od napada globalne industrije zeljne samo super profita Crying or Very sad .
Nazad na vrh Ići dole
petar
novi član
novi član



Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 5:17 am

zmuj ::
Hvala Anett!
No, ipak čekam i Oliveru i Sinišu sa svežim informacijama za aparat, verujem da ga vredi kupiti.

Uskoro informacije o odgovor. Srdacan pozdrav od "lepog" Wink
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 11:13 am

Petre gde kupuješ soju , tj. koja prodavnica kod kineza u novom ili starom tržnom centru. Ima kao neka giga mega prodavnica u novom centru ali svaki put kada se uhvatim za nešto - proizvod nema datum proizvodnje. Soja im jeste stvarno šućmurasta, seme raznih nijansi Smile ali nisam uzimala nikad.

Ali u starom centru redovno kupujem tofu , susamovo ulje , soja sos...
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
marijana021
Urednik
Urednik
marijana021


Broj poruka : 212
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Master zastite zivotne sredine
hobi : sport, priroda
Datum upisa : 29.09.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 6:31 pm

Hibridi soje nisu isto sto i GMO. Zrna svih zitarica deluju `uniformisano` zato sto su dobri hibridi, ali to nema veze sa GMo. Mozes slobodno kupovati i u prodavnicama zdrave hrane.
Nazad na vrh Ići dole
TARA
Član
Član
TARA


Broj poruka : 68
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 14.01.2009

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 7:40 pm

Zna li neko kakav je ovaj Vivawell aparat za sojino mleko? Vidim da se moze kupiti u BG-u ali me zanima vredi li ga uzimati Neutral
Nazad na vrh Ići dole
SNEZAE
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Datum upisa : 27.01.2009

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeSub Feb 21, 2009 5:49 pm

Molim za informaciju, gde se u zemlji Srbiji može kupiti aparat za sojino mleko? Hvala emotions
Nazad na vrh Ići dole
zjlea
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.04.2009

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimePet Apr 03, 2009 10:51 am

Pozdrav svima,
ja sam pre mesec dana nabavila Vivawell aparat, i po mom misljenju, odlican je Very Happy
svima preporucujem, tim pre, sto stize iz BGD, takode ima garanciju i servis u BGD
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimePet Apr 03, 2009 5:28 pm

Koja je cena Vivawell aparata?
Nazad na vrh Ići dole
SNEZAE
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Datum upisa : 27.01.2009

Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitimeSub Apr 04, 2009 8:54 pm

Ok, super ako ga ima u BG! Ajd sad malo detalja emotions .............. preciznije gde, kako se zove prodavnica, adresa prodavnice, cena aparata, da li je jednostavan za korišćenje i održavanje? unapred hvala na informacijama
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sojino mleko Empty
PočaljiNaslov: Re: Sojino mleko   Sojino mleko Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sojino mleko
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Kupovina aparata za sojino mleko
» Soja poreklo priprema i jos po nesto
» DESERT- ZAMENA ZA MLEKO
» aparat za mleko od soje
» Jogurt i kiselo mleko od soje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti-
Skoči na: