Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
sremusa sirova namaz tikvice vegetarijanci kakao keks indijskih free recepti avokado maslacka kafa šargarepa piramida jogurt puding sirove sladoled tofu Knjige proso majonez oraha kopriva vegane
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 htela bih preci na sirovo, ali...

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 5:36 am

imam 26 godina
vegetarijanac sam skoro ceo zivot jer meso ne volim
vegan sam nesto krace, ali mi to najvise prija jer ne volim mlecne proizvode i jaja
u poslednje vreme razmisljam o sirovoj hrani
inace imam obicaj da dva dana u nedelji jedem samo sirovo
jedini "problem" je sto ne mogu bez hleba (integralnog, beskvasnog, domaceg, naravno) i veganskog sira od suncokreta..
zena kod koje trenutno radim kataloge i deklaracije se inace bavi prodajom i proizvodnjom veganske hrane i odlucila je da predje na sirovo. s tim u vezi namerava da u proizvodnju ubaci i sirove stvarcice.. nekako smo u isto vreme odlucile da se bacimo na taj nacin ishrane
drugi problem je sto sam ja poprilicno mrsava (nosim XL deciji broj pantalona) i ne bih bas htela da mrsavim dodatno, a imam i malo dete koje dosta kalorija sagoreva Smile)

imam 46 kilograma, puno se trosim i imam neki obicaj da pojedem ogroman sendvic ujutru jer treba tegliti dete, stvari s pijace, a posle uspavati dete pa raditi. znaci, retko kad sednem i kuliram i to je ok, ja to volim

pa me zanima kako bi trebao da izgleda moj neki dnevni jelovnik otprilike?
treba mi nesto sto daje energiju jer sam inace malaksala. hvala unapred! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 7:02 am

Sad ce ovo mozda biti "bacanje klipova u tockove", ali moram da te pitam ZASTO zelis da predjes na sirovo ? Jer je u modi ? Zasto da se odrices hrane koju volis ? Nemas ni etickih ni zdravstvenih razloga da to cinis, tako da ne vidim svrhu...
Nazad na vrh Ići dole
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 7:18 am

modu ne pratim i ne volim ljude koji jedu ili ne jedu nesto samo zato sto je to trenutno KUL.
htela bih da napravim malu promenu, mozda sad tokom leta kad ima puno svezeg voca i povrca, a na zimu bih se vrratila starom nacinu ishrane

nisam bila precizna- znaci samo tokom leta i jeseni
videla sam gomilu zanimljivih recepata pa mi se ucinilo da bi bilo dobro jedno vreme biti na tom rezimu, mada ja nisam taj tip osobe koja sebi zabranjuje stvari, osim ako nisu stetne po zdravlje.. tako da, nisam planirala da se strogo pridrzavam nego da probam Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 7:24 am

volim da eksperimetisem sa hranom, pa eto.. Very Happy
malo promene ... samo se plasim da ne skinem jos koju kilu pa bih bila zahvalna kada bi mi neko ko je bas u tome dao neka uputstva koliko cega treba jesti
htela bih da iskoristim svo to sveze voce i povrce na najbolji moguc nacin
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 8:04 am

OK... Naravno da svo ovo voce i povrce mami. Necu te vise odgovarati. Ako to radis zaista radi experimenta, radi probe, dozivljaja, zato sto ti trenutno to prija, onda je ok. Problem je samo ako neko slepo sledi taj rezim ishrane.

Mene upravo mame punjene paprike emotions



Nazad na vrh Ići dole
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 10:07 am

a ja sam u fazonu da radim ono sto zelim i volim, naravno mora biti zdravo.
da nesto slepo sledim i da se pridrzavam pravila nema sanse. to nije sloboda, osim ako neko to stvarno ne obozava i zeli. kad vidim da se neko muci zbog neke ideje koja mu sve svidja nekako mi je to.. ne znam.. bezveze.
to sa sirovim namirnicama mi je super letnje osvezenje, nema znojanja pored sporeta i puno prljavog sudja hehe

ja to iz prakticnih razloga, a vidim ovde ima bas puno ljudi koji to znaju i rade.
a kad malo bolje razmislim, najbolje mi je da se drzim ja svog sendvica, a ostatak dana nek bude sirov Wink

jaooo najbolja stvar na svetu su paprike punjene smesom za vege-burgere koje ja inace nikad ne przim na ulju nego ih susim u rerni, probala sa paprikama, i genijalno je bilo! :DD

baci recept za te tvoje punjene paprike kad budes imao vremena Smile)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 5:59 pm

Ma nista specijalno... ajd stavicu ga u vegetarijanska glavna jela, mada tamo vec ima nesto slicno...

Stavio :
https://vegan.editboard.com/t2311-opet-punjene-paprike#17718
Nazad na vrh Ići dole
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitimeSub Jun 23, 2012 7:22 pm

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sad sam gladna!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
Sponsored content





htela bih preci na sirovo, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: htela bih preci na sirovo, ali...   htela bih preci na sirovo, ali... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
htela bih preci na sirovo, ali...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koliko je sirovo zaista - sirovo
» Sirovo i izgleda yummy
» film-Raw for 30 days/ Jesti sirovo 30 dana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: