Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
free sirova sladoled vegetarijanci sirove majonez jogurt namaz vegane kafa keks tofu oraha kakao maslacka sremusa puding Knjige tikvice recepti šargarepa avokado proso kopriva indijskih piramida
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 33 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 33 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana

Ići dole 
+3
anasana
Tea
rawman
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Avg 16, 2010 9:43 am

Zdravo svima,
moram da priznam da sam posustao sa sirovom hranom u poslednje vreme. Kako sam počeo intenizvnije da idem u teretanu pre par meseci, primetio sam da sam veoma slab ako jedem samo sirovo ceo dan. Da imam neograničen pristup zrelom voću u neograaničenim količinama, sigurno bih nastavio sa frutarijanstvom. Međutim, kod nas je ipak to malo teže, jesti samo voće.
A kada se izbaci voće iz sirove ishrane, ostane samo zeleniš koji nema mnogo kalorija, i semenke i orašasti plodovi koji su previše masni, a ja se držim LOW FAT ishrane, kakva god bila.
Sada sam sirov frutarijanac pre podne (mojih čuvenih 10 banana ili 5 kg lubenice Very Happy ), jedem dosta salate i sirovog povrća kasnije, ali moram i da se dobro najedem nekih mauhinarki ili kuvanih žitarica, za snagu i obanvljanje mišića nakon vežbi.
Ono što je dobro je da mi moja polu sirova ishrana očigledno mnogo pomaže kod oproavka nakon treninga.
Jedno je sigurno, vegnaska ishrana sasvim lepo ide s bodibildingom i to mi daje snagu da budem uporan i napredujem i tako lepo pokažem svim mesojedima da meso i drugi životinjski proizvodi nisu neophodni za mišiće. Vegan Power!
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Avg 16, 2010 11:50 am

Svaka čast na istrajnosti i sportskom duhu. Ne razumem kako samo nema voća, ima ga u ogromnim količinama na pijacama..zato volim letnju hranu ..
Ima puno vegana bodibildera...sasvim je sigurno da žive zdravije od mesožderskih kolega.
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Avg 16, 2010 3:06 pm

mislio sam da ga nema preko cele godine ZRELOG, a samo takvo voće mogu da jedem u ogromnim količinama. Sad dok je leto koristim šansu, posle ostaju samo banane i pomorandže. A pnekad nemam dovoljno para. 3 kg bresaka mi je jedan obrok, a za te pare mogu da kupim organski pasulj ili sočivo koje ću da jedem bar 5 puta cheers
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Avg 16, 2010 5:24 pm

drunken Nije valjda da si stavio svoje telo na avatar!!! emotions emotions emotions ...



Ijao ala izazivas, izazivas po ovoj vrucini...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Avg 16, 2010 9:11 pm

da, radio sam na zgibovima i sklekovima poslednjih mesec dana, pa resih malo da se pohvalim Very Happy Rastu biljni misici, i bez mesa pirat bice jos slika, kad dodje vreme, ali ceka me jos mnogo vezbanja, leblebija i sociva, hehehe...
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 8:01 am

Anansana Laughing lol! kako si me nasmejala:)))
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 12:50 pm

Citat :
Anansana Laughing lol! kako si me nasmejala:)))


jocolor Drago mi je zbog toga! Very Happy



Citat :
da, radio sam na zgibovima i sklekovima poslednjih mesec dana, pa resih malo da se pohvalim Very Happy Rastu biljni misici, i bez mesa pirat bice jos slika, kad dodje vreme, ali ceka me jos mnogo vezbanja, leblebija i sociva, hehehe...


Very Happy Dobro ti raw svarcenegeru ne preteruj! I prva slika je bila lepa, a ovo vec pocinje da lici na preterivanje, osim ako ne mislis da postanes profesionalni bilder i ides na takmicenja, proslavis se i postanes nas raw svarceneger.

Zaustavi se na ovome. I kad postavljas slike ne zaboravi da postavis i sliku sa svojom glavom da te vidimo da li je tacna prica da biljojedi izgledaju 20godina mladje. Znaci slika sa kezom gde nema bora decka od 18g (a realno 38 ). Ok?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 2:31 pm

rawman ::
da, radio sam na zgibovima i sklekovima poslednjih mesec dana, pa resih malo da se pohvalim Very Happy Rastu biljni misici, i bez mesa pirat bice jos slika, kad dodje vreme, ali ceka me jos mnogo vezbanja, leblebija i sociva, hehehe...

Potpuno te podržavam. Samo napred momak Smile . U mom okruženju vegeterijanci su "slabići i nemaju snage jer ne jedu meso". Isto intenzivno treniram, vratio sam se u kondiciju. Pa ni mi iz 50 i neke nismo za bacanje Very Happy . Naravno ne treniram da bih se dokazivao kao što verujem da Rawman to radi za sebe i za svoje zdravlje. Pored veganske ishrane mora da postoje i fizičke aktivnosti inače mišići atrofiraju i kod nas vegana. Važno je razmišljati pozitivno i tako i živeti.

Anasana. Čuvena ženska boljka "bore" Smile .Nemogu da te lažem da ih nemam ali se tek sad nešto stidljivo pojavljuju. Razlog tome je što sam još uvek pušač, najverovatnije je to uzrok. Ali što je najlepše od svega vraća mi se prirodna boja kose nestaju sede polako ali sigurno Smile . Nigde ne žurim, vreme radi za nas vegane. Samo sa osmehom kroz život nema razloga da bude drugačije.
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 8:33 pm

anasana ::
Citat :
Anansana Laughing lol! kako si me nasmejala:)))


jocolor Drago mi je zbog toga! Very Happy



Citat :
da, radio sam na zgibovima i sklekovima poslednjih mesec dana, pa resih malo da se pohvalim Very Happy Rastu biljni misici, i bez mesa pirat bice jos slika, kad dodje vreme, ali ceka me jos mnogo vezbanja, leblebija i sociva, hehehe...


Very Happy Dobro ti raw svarcenegeru ne preteruj! I prva slika je bila lepa, a ovo vec pocinje da lici na preterivanje, osim ako ne mislis da postanes profesionalni bilder i ides na takmicenja, proslavis se i postanes nas raw svarceneger.

Zaustavi se na ovome. I kad postavljas slike ne zaboravi da postavis i sliku sa svojom glavom da te vidimo da li je tacna prica da biljojedi izgledaju 20godina mladje. Znaci slika sa kezom gde nema bora decka od 18g (a realno 38 ). Ok?

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
evo samo glava, jel dovoljno mlada? Realno, 37 godina
sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Img0554jk

Uploaded with ImageShack.us Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 8:39 pm

sinisa ::
rawman ::
da, radio sam na zgibovima i sklekovima poslednjih mesec dana, pa resih malo da se pohvalim Very Happy Rastu biljni misici, i bez mesa pirat bice jos slika, kad dodje vreme, ali ceka me jos mnogo vezbanja, leblebija i sociva, hehehe...

Potpuno te podržavam. Samo napred momak Smile . U mom okruženju vegeterijanci su "slabići i nemaju snage jer ne jedu meso". Isto intenzivno treniram, vratio sam se u kondiciju. Pa ni mi iz 50 i neke nismo za bacanje Very Happy . Naravno ne treniram da bih se dokazivao kao što verujem da Rawman to radi za sebe i za svoje zdravlje. Pored veganske ishrane mora da postoje i fizičke aktivnosti inače mišići atrofiraju i kod nas vegana. Važno je razmišljati pozitivno i tako i živeti.

Anasana. Čuvena ženska boljka "bore" Smile .Nemogu da te lažem da ih nemam ali se tek sad nešto stidljivo pojavljuju. Razlog tome je što sam još uvek pušač, najverovatnije je to uzrok. Ali što je najlepše od svega vraća mi se prirodna boja kose nestaju sede polako ali sigurno Smile . Nigde ne žurim, vreme radi za nas vegane. Samo sa osmehom kroz život nema razloga da bude drugačije.

Hvala na podrsci Sinisa! Kakvo bacanje sa 50 godina?!!! To je cvet mladosti za nas biljojede, hehehe. Za misice je vazno samo da se jede dosta kalorija i da se VEZBA, VEZBA, VEZBA! Nema rasta misica, bez opterecenja. A mislim da se biljojedi mnogo brze oproavljaju od treninga, jer imamo manje toksina. Naravno, ako smo zdravi biljojedi. Ima i mnogo junk food vegana, a to je gore od "zdrave" ishrane s mesom i mlekom, po meni.

Ja se kunem u sihranu sa mnogo ugljenih hidrata, malo proteina i skoro ni malo masnoce, pa cak ni maslinovog ulja ili sirovih semenki.
Sinisa, samo napred s vezbanjem, pa cemo da se slikamo za naslovnu Mens Health-a, imam vezu, hehehhee...
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 10:31 am

Razz Licis na skaj viklera!!! Very Happy

Pa sta znam ,onako, delujes mi malo poznato (mozda sto licis na skaja)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 2:56 pm

rawman ::

Ja se kunem u ishranu sa mnogo ugljenih hidrata, malo proteina i skoro ni malo masnoce, pa cak ni maslinovog ulja ili sirovih semenki.
Sinisa, samo napred s vezbanjem, pa cemo da se slikamo za naslovnu Mens Health-a, imam vezu, hehehhee...

Potpun se slažem sa tobom imam klip gde "čikica od 72" diže tegove a vegan je i kaže da jede mnogo voća povrća i semenki. Iz mog iskustva bivšeg sportiste znam da ti ipak trebaju i šećeri i masnoće iz semenki. Opet nisu svi sportovi isti pa ni ishrana. Ja dosta trčim i u mom slučaju da nemam "deponovane" masnoće i šećere moj organizam morao bi da "jede" proteine. Ono što pouzdano znam da su mišići vegana mnogo kvalitetniji i jači od mišića mesojeda. Jedan vegan sa manjom mišićnom masom (80 kg) može da podiže ili da radi sa težinama za koje mesojedu treba masa od 120-150 Kg. Pri tom je lakši okretniji jer nosi manju težinu. Mnogo brže se oporavljamo jer pored toksina koje unosimo mnogo manje od mesojeda, manje opterećujemo organizam ishranom koja se bolje, brže vari i manje opterećuje srce i ostale organe. Brži nam je metabolizam tako da sam organizam lako i bez optrerećenja prima hranu koju unosimo. Kako da ti napišem "nema zaostale hrane od juče Smile ".
A što se tiče slikanja u Mens Health-u prihvatam izazov samo da još malo poradim na sopstvenoj masi Wink. Samo napred emotions
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Avg 20, 2010 7:12 am

Mislim da vegani koji jedu isključivo kuvanu hranu ne žive zdravo, recimo po meni za početak treba da bude 60% sirove hrane 40% kuvane. tako ja trenutno živim i super mi je. dosuše ja trenutno pijem i Herbalife jer sam se zainatila da skinem 6 kg koje sam dodala od kad radim a to je 2 god. i uspeva mi, otišlo je već tri:) sport je suer sa zdravom ishranom, kombinacija snova..moj jedini sport trenztno je vožnja bajsom svaki dan..al kad mi prođe frka sa venčanjem počinjem opet sa treninzima Cool
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePet Avg 20, 2010 6:48 pm

Zdravo svima,
Sinisa , posto pises da ti je seda kosa pocela da menja boju i prelazi u svoju prirodnu , da li ti jedes sirovu hranu 100% ili delimicno? Takodje, koliko si vec dugo na toj ishrani?
Ja imam prilicno sedu kosu i , kad bih dozivela da mi se povrati prirodna boja , odmah bih prestala da se farbam .
Ja sam vec 1 godinu na sirovoj hrani , najpre 6 meseci strogo sirovo, a zatim sam pocela da "strpkam" po malo kuvanog.Ovo sto si ti napisao za boju kose daje mi ponovo snagu da se vratim sirovom 100%, zato mi je tvoj odgovor vrlo vazan!
Srdacan pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 4:03 am

Vrlo je jednostavno. U letnjem periodu sam najviše na voću i ponekad na povrću. Na pijaci kupim nekoliko kilograma šljiva, breskvi, grožđa,smokve i svog voća koje je u ovom momentu najjeftinije. Svaki dan kupim par kila voća koje mi se jede određenog dana. Od povrća jedem lubenice, dinje, brokoli, paradjz, krastavac peršun, celer, blitvu, spanać, grašak, parike, luk i beli luk. Od grickalica: očišćen suncokret, brazilski orah, orahe, bademe, lešnike, golicu. To uvek imam u tacni za grickanje uz televizor ili u društvu. Preko zime je sužen izbor ali i smrznuto voće i povrće se računa. Osim toga tu su suvo grožđe, suve kajsije, suve smokve, šljive, urme i opet grickalice od koštunjavog voća. Kupusa ima preko cele godine pa salata od kupusa uz dodatke belog luka, maslinovog ulja i peršuna mi je uvek na trpezi kao i jabuke . Umesto kafe svako jutro pijem sok od šargarepe. Ili sok od šargarepe i jabuke. Mnogo bolje me "razbudi od kafe". Od slatkiša obošavam sladoled od banana a može da se pomeša i sa smrznutim malinama i višnjama. Pšenične klice, klice od lucerke i kinoe uzgajam cele godine tako da mogu da ih mešam sa salatom ili da pravim "mana" hleb. Ponekad jedem pečurke ši-take. Ovde na sajtu ima i recepata za razne, vrlo ukusne sirove prelive i sokove. Imam ja dosta svojih recepata međutim ne pišem ih ovde jer sam anatemisan i ponižavan pa prepuštam drugima da se iskažu. Dugo sam na sirovoj ishrani uz male prekide ali u zadnje tri godine intenzivno. Sve u svemu za nas sirovnjake nema zime uz malo mašte i naravno ko hoće Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 7:39 am

Hvala ti Sinisa, sve ovo sto si napisao odgovara mi sasvim jer i ja koristim skoro sve te namirnice osim klica, za koje sam prosto lenja da ih redovno "proizvedem" i koristim skoro svakog dana.Vidim da si 100% sirovnjak i to mi daje poleta da se i ja cvrsto drzim te ishrane , normalno ima situacija kad to moramo malo da poremetimo , ali to nije tako cesto. I ja najvise volim voce , ali imam problem sa kosom koja jako opada i vec mi je dosta proredjena tako da mi je savetovano da koristim 80% povrca i 20 % voca , jer, navodno, voce u vecim kolicinama hoce da izazove opadanje kose. Zbog toga najradije pijem zelene kasaste sokove jer prosto ne mogu toliko mnogo zelenog lisca da pojedem na drugi nacin.
Sta ti je "mana "hleb? Cula sam za njega , ali da li je sirov?
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 1:44 pm

Zaboravio sam još da dodam da sam i fizički aktivan. Trčim tri puta nedeljno, za sada 7 km, ali povećavam distance pa polako. Redovno trenuram yogu. Ono što je najvažnije svakodnevno radim "tibetance". To je komplet od pet vežbi koje rade tibetanski svešteneci za održavanje vitalnosti i dobrog zdravlja. Suština ovih vežbi je da harmonizuju čakre. Tako da je primećeno da oni koji redovno vežbaju počinju da se podmlađuju.

Mana hleb su ti pšenične klice samlevene u mlinu za meso(kao kad praviš žito), sa začinima. Zatim tu masu razvučeš tanko na papir za pečenje i ostaviš na suncu da se osuši. Zimi može u rerni na najslabijoj temperaturi, temperatura ne sme da pređe 45 stepeni. Od začina stavljam sveže listove bosiljka ili origana i malo morske soli. Mana može da ti posluži kao podloga za sirovu picu. Ako ga "presušiš" hoće da se mrvi i raspada ali i takav može da "upadne" u salatu ili neki zeleni sok pa dobiješ sirovu supicu.

Što se tiče opadanja kose neznam šta da ti napišem jer i meni fali poprilično Very Happy . Međutim kod nas muških je to malo drugačije pa nam ne smeta. Ako pređeš 100% na sirovo mislim da će ti to prestati. Čuo sam da čaj od koprive zaustavlja opadanje kose, podstiče prokvljenost kože na glavi i ako zametak vlasi kose nije uništen kosa se regeneriše.

Samo napred i ne odustaj od sirove ishrane. A motivacija i satisfakcija će ti biti dobro zdravlje, lepši i mlađi izgled. I naravno uvek vedar duh Smile
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeSub Avg 21, 2010 4:00 pm

Puno hvala Sinisa na svim tvojim savetima, sigurno ne odustajem od sirove hrane , samo mi nije jasno kako i tebi fali poprilicno kose !? Ja sam mislila da svi sirovojelci imaju dobru i zdravu kosu ( tako sam bar citala ). Za koprivu i njeno korisno dejstvo za jacanje kose , znam , nije problem da to isprobam , samo sam mislila da ce sve to regulisati sirova hrana .
Hvala ti za recept za "mana" hleb , pravicu ga sigurno.
Jos kad bi poblize opisao te tvoje "tibetance" za vitalnost i podmladjivanje...!?
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 1:00 pm

mnkar ::
samo mi nije jasno kako i tebi fali poprilicno kose !? Ja sam mislila da svi sirovojelci imaju dobru i zdravu kosu ( tako sam bar citala ). Za koprivu i njeno korisno dejstvo za jacanje kose , znam , nije problem da to isprobam , samo sam mislila da ce sve to regulisati sirova hrana .

Jos kad bi poblize opisao te tvoje "tibetance" za vitalnost i podmladjivanje...!?

Mnkar nisam ja počeo da ćelavim "juče" Very Happy . Počelo je to još pre 30 godina "ušao moljac" i šta je tu je. Ono što možda može da te ohrabri je činjenica da otkad jedem sirovo čini mi se da je prestala da mi opada kosa. Nisam brojao preostale dlake na glavi ali mi se čini da više ne ćelavim. Čak sam primetio da na mestima na kojima nije bilo kose počinje da se pojavljuje "paperije" vrlo tanke skoro nevidljive dlake. E sad šta će biti videćemo, možda je to moja uobrazilja, ali vreme će pokazati. Ono što sigurno mogu da ti pišem jeste da će ti sirova ishrana sigurno zaustaviti dalje opadanje kose.

Što se tiče "tibetanaca" najbolje je da kupiš knjigu: Fontana mladosti, tibetanske vježbe za podmlađivanje, autor Petar Keler. Hrvatsko izdanje ali ima je kod uličnih prodavaca knjiga i nije skupa.
U međuvremenu evo ti par linkova gde objašnjavaju kako se izvode vežbe. Prvo ne znam koliko imaš godina i kakvo ti je zdravlje? Zato za početak radi svaku vežbu po tri puta, i polako povećavaj broj ponavljanja. Kako ti kondicija bude "rasla" potrebno je dostići nivo da svaku vežbu radiš sa 21-im ponavljanjem. Preko 21 ne treba raditi jer gubi zdrastveni efekat i može da šteti organizmu. Ima 5 osnovnih vežbi. Da bi ti bilo jasnije pogledaj sledeće linkove.

Objašnjenje tibetanaca nalazi se na ovoj stranici
http://www.putsvijesti.com/tekstovi/11

Ovdje žena u detalje objašnjava izvođenje vežbi;
https://www.youtube.com/watch?v=YVBSkfFJVkU

Zdravlje,
http://www.cardionet.hr/cardionetzdravlje/bitizdrav/clanak.asp?id=137

Eto toliko za početak. Samo napred nemoj odustajati od sirove ishrane. Počni polako da vežbaš i nikada ne odustaj radi svaki dan. Primetićeš da ćeš se ubrzo mnogo bolje osećati. emotions .
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 1:34 pm

Smile Ali te vezbe su obicne vezbe koje smo radili na casovima fizickog. Mozda je fora u tomr da se rade bas tim redosledom?!?!

Mada mislim da sada svi da bi bolje prodali casove vezbanja obicne vezbe svrstaju u yogu. Tako i neka zena je napisala knjigu yoga za lice bez bora, a u novinam asto sam videla primere nekih vezbi sve su to fizioterapeutske vezbe za iskrivljeno lice. Mislim da ko je imao upalu zivca lica pa mu se 1 deo lica iskrivio posle ide na te vezbe lica ili sad popularno yoga za lice. Laughing

Bas sam pokojnu babu pre oko 9 godina vodila na "yogu za lice bez bora" Razz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 2:47 pm

Sinisa, puno ti hvala za ove vezbe, vec sam probala da ih uradim i lake su .
Sto kaze Anasana , verovatno je fora u tome da se rade bas tim redosledom, mozda je najvise u tome da se rade redovno svakog dana i ucinak na nas organizam i zdravlje , uz sirovu hranu, nece izostati. Ja sam inace prilicno aktivna ; imam 56 godina , zdravlje mi je o.k. izuzev povisenog pritiska koji se u poslednje vreme skoro izgubio , od kako sam na sirovoj hrani. Niposto ne napustam ovaj vid ishrane , samo se sada trudim da to ponovo bude 100% sirova ishrana , kao ranije. Ne radim bas redovno vezbe, malo sam lenja za to, ali se puno krecem...po celom Beogradu uzduz i popreko, sve peske. Kilometre i kilometre prelazim peske.
Sada cu se truditi da redovno radim "tibetance"i uz duga redovna pesacenja , bice to dobra kondicija.
Ako meni , u medjuvremenu, kosa prestane da opada i sede vlasi pocnu da potamnjuju, obavezno javljam!
Jos jednom, hvala puno! sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 10:03 pm

anasana ::
drunken Nije valjda da si stavio svoje telo na avatar!!! emotions emotions emotions ...



Ijao ala izazivas, izazivas po ovoj vrucini...
jes! šta jes- jes! ti rawmane izazivaš; na većinski ženski forum staviš fotke ovakvog tijela svoga...
auuuuuuuu nije lako, nije, nije.... emotions emotions emotions emotions emotions emotions emotions
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 10:16 pm

ANČICA ::
anasana ::
drunken Nije valjda da si stavio svoje telo na avatar!!! emotions emotions emotions ...



Ijao ala izazivas, izazivas po ovoj vrucini...
jes! šta jes- jes! ti rawmane izazivaš; na većinski ženski forum staviš fotke ovakvog tijela svoga...
auuuuuuuu nije lako, nije, nije.... emotions emotions emotions emotions emotions emotions emotions

pa rekoh malo da začinim, hehehe... evo "upristojiću" se uskoro Wink
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimeUto Avg 24, 2010 11:43 am

Citat :
pa rekoh malo da začinim, hehehe... evo "upristojiću" se uskoro
[quote]


Very Happy Pa jos malo pa ce jesen. Trebace nesto da nas greje pa makar i neka slika (dok ne nadjemo svog licnog grejaca). Razz Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitimePon Nov 29, 2010 6:16 pm

E da, samo da se nadovezem na vezbe 5 tibetanaca.
Nemojte ih raditi sa nekim drugim oblicima joge, kao sto je suncana joga.
Tibetanci agresivno bude uspavani kundalini, a sungaizing to radi suptilno i polako, tako da bi upraznjavanje ove dve tehnike zajedno jednostavno nuliralo ucinak.
Tako je bar mene savetovao moj joga guru cool
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Sponsored content





sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Empty
PočaljiNaslov: Re: sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana   sirova - sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
sirova hrana i bodibilding, iskutvo ex-Rawmana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Sirova hrana i "jestivi elektron"
» Sirova piramida zdrave prehrane

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: