Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
DIJETA - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
DIJETA - Page 4 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih Knjige vegane maslacka tikvice piramida tofu jogurt kopriva avokado recepti sladoled majonez puding namaz sremusa proso kafa free kakao sirova keks šargarepa oraha vegetarijanci sirove
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 41 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 41 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 DIJETA

Ići dole 
+18
marijana021
zelika
anett
Bed Bob
Branko
Helena
princess
Branislava
Zlatna
Ružica Cvetić
ljubicica
Meyo
zanahoria
FelisDomestica
Račica
Viki de Marko
Olivera
tedi
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 15, 2008 11:56 am

Pozdrav princess emotions
Evo i ja da skoknem malo do ovog odijeljka i da se nadovezem na gore spomenuto - i slazem se s oliverom u potpunosti i tko zeli skinuti kile,koliko god da treba,malo ili puno nema boljeg recepta od sirove hrane...nema!
Radi svaki put,100%
Govorim iz vlastitog iskustva jer iako nisam nikad imala neki veci visak kila,znala sam varirati i po vlastitoj procjeni imati tu i tamo mozda par kilica a kada bi ih stesavala bilo bi mi izuzetno tesko i vecinom bi mi se vraile
Dobro ja nisam od toga pravila problem jer sam ipak bila uvijek u granicama normalne tezine,samo mozda ne one najsavrsenije koju sam si ja htjela

Na sirovom je situacija posve drugacija,jedes uvijek i svasta a kile se i dalje tope.Pravila koja vrijede za kuhanu hranu se jednostavno ne mogu primijeniti na sirovu,to je neki posve drugi svijet.
I to caroban.
Moja tezina na sirovom je savrsena,izgledam bolje nego ikad.Vitko i zdravo.
A slijedeci primjer je moja majka koju zasipavaju samo komplimenti i 1001 pitanje kako?
Kada im kaze puno sirovog voca i povrca,sjemenke i orasidi,shakeovi i sokovi prvo se boje da ce biti gladni,onda im pada na pamet meso i kako ce bez njega i kako bez kuhanog?
Ako im kaze da mogu jesti koliko god zele dokle god je sirovo ne vjeruju ungry
Zanimljivo je kako je ljudima lakse otici na nezdravu dijetu nego na zdravu,cim se spomene zdrava svi se nekako pocnu ustrucavati,a uostalom i da pojedu kuhano tu i tamo i to meso nek si pojedu cak,dokle god je baza povrce i voce svejedno bi smrsavili,ali nece eto...ne vjeruju,steta njihova...
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 15, 2008 10:59 pm

Princess ::
Ljubim Vas sve i super ste love

Dobro nam dosla princezo ! king
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 8:38 am

...Onda sam dosla na ovaj forum koji je super emotions i naisla na tedi-jevu pricu o dijeti kod nutricioniste i tada se definitivno uverila da je to to. Ta dijeta koju je tedi napisala je ista ta dijeta koju su dobile moje drugarice i ja. Potpuno je ista, nema nikakve razlike.
Eto toliko za prvi put.
Ljubim Vas sve i super ste love[/quote]

Здраво!
Obraz mi još bridi od Tvog dobronamerskog net poljupca, pa u međuvremenu sjaših prinčevski sa b(i)jelog konja/kobile zajahane/og, ne da pokvarim dijetalnu "čaroliju", neg da Ti kao što svaka prava princeza zaslužuje, poželim ISKRENU dobrodošlicu na ovaj NAŠ forum-diskusije!!!Exclamation cheersVery Happy emotions alikako vegi
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 9:43 am

Jao hvala:oops: .......na dobrodoslici:cekam:
nego, svasta covek moze da nauci ovde. Mozda vise da potvrdi nesto sto je vec znao ali nije prihvatao.
Mada sam ja pristalica svega sto je umereno:proposeatoast: (ovo se sada vadim jer obozavam slatko tj. jos uvek nije napravljen neki slatkis koji se meni ne dopada:banghead: ).....ali dobro.
Ukoliko mi nesto padne napamet:?: ja se javljam.........samo se nadam da necu postati dosadna, a imam jos jednu pricu, svoju, o terapiji gladovanjem i kasnijem prelasku na presnu hranu, ne zbog tezine, vec zbog nekih zdravstvenih problema, hipertireoza.....ali to drugi put, odnosno kasnije:blah: .
Ljubi vas:queen:
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 11:01 am

princess, molim Te napiši tu Tvoju "rusoovsku" ispovest-priču, jer Ti nisi ni malo dosadna, kao što ja mogu da ne budem! Exclamation
Hipertireoza? Question Terapija galadovanjem? Question Presna hrana? Question - Kako, koliko, kada se sve to što pišeš zbivalo ili se još uvek događa??? Question Question Question
O čemu se tu kod Tebe princess
tada radilo??? Questioncheers emotions vegi
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 11:24 am

Ju......neko hoce da slusa moju "tuznu pricu" emotions salim se naravno.
Hocu naravno, sve cu ispricati ali sad odo' na vezbanje.....teretna je potpuni spas za neraspolozenje, depresiju, bes......a i izgledas dobro posle nekog vremena Very Happy .
Pozdrav queen
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 11:40 am


  • Журим сад и ја на неки тренинг, који почиње у 13 сати/часова и 00 минута, а Ти princess
    припази у тој теретани, немој да подижеш ништа (пре)тешко, јер може да буде тегобно... Rolling Eyes
  • П О З Д Р А В ! emotions vegi

Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 4:49 pm

Zbog cega mislite/mislis da vezbanje u teretani moze da steti? Surprised Shocked
Nisam zaboravila na obecanu pricu o hipertireozi i presnoj hrani...... fun
Poz queen
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 9:20 pm

Nekada davno....... Smile pre dve godine od "normalne" i "lako cemo za sve" i "opustene" Cool devojke, ja se pretvorih u prvoklasnog baksuza i paranoika. Baksuza i paranoika sa propratnim pojavama....vrtoglavicom, nesvesticom....Sve to se opravdavalo "stresom" jer je ovde za sve kriv stres. Onda sam krenula da mrsavim, a imala sam apetit kao lav tj. da ne kazem da sam u toku dana jela nenormalne kolicine hrane.....preko jednog hleba, oko 200-300gr raznih sunki, 200-300gr, a nekada i vise slatkisa, a o kuvanoj hrani, mesu (bilo kakvo) da i ne govorim. Tu naravno ne racunam sokove, mleko, jogurt etc....i sve to pojedem, a svakog dana sve mrsavija i mrsavija....moram priznati da su mi drugarice poprilicno zavidele jer sam jela kao zmaj, a bila mrsava cool dok nisam pala u nesvest sa pritiskom 80/50, a puls mi je bio 180. Tada krecem u obilazak lekara i sva sreca sto sam odmah naisla na dobrog dijagnosticara koji je odmah utvrdio o cemu se radi, sto su analize krvi i pokazale....tj. hipertireoza....sa nenormalnom visinom hormona FT3 i FT4, a TSH koji skoro uopste i ne postoji Sad . Ultrazvk iste je pokazao da je ona, stitna zlezda, u najboljem redu, tj. nema nikakvih nodusa kako oni to zovu i da je to skolski primer jedne "zdrave" stitne zlezde, samo sto mi njeni hormoni tako rade da to nije normalno.....ovo je moje prepricavanje njihovih reci Smile . Oni mi tu daju neki lekic i ja se vratim na staro za nedelju dana....vise nisam paranoisala, nisam bila placljiva za svaku sitnicu, nisam bila ljuta, besna, nezadovoljna....prestale su i vrtoglavice i nesvestice i znojenje dlanova. Medjutim dolazi do pojave jedne druge stvari....oni su meni lepo usporili metabolizam carobnim lekicem, a meni je apetit ostao isti Mad i ja tako za mesec dana nabacim 15ak kg Shocked , koje nikako ali nikako nisam mogla da skinem i kasnije sa nekom dijetalnom ishranom.
Kasnije sam cula za neku zenu koja se bavi fitoterapijom, mada ja to zovem travarka Smile i odem kod nje i ona mi da na osnovu nalaza krvi i celokupne krvne slike neke cajeve i sokove od povrca, a to je izgledalo ovako....21 dan se samo piju ti cajevi i sokovi na 15min i nista se drugo ne jede. Posle 21 dana se prelazi na presnu hranu koju mogu ili oni da spremaju ili sami, mada je mnogo lakse kada oni donose Very Happy ...Ona mi je savetovala da prestanem sa uzimanjem lekova, ali to nisam bila spremna da uradim, pa razumite me Exclamation ok mi je bilo nejelo i kasnije presna hrana ali bas da ne pijem i lekove....Sve sam ja to izdrzala, zaista je trebalo izdrzati prva 3-4 dana, a kasnije je sve bilo normalno....i glad je prestala... Uradila sam ponovo sve hormonske analize i nije doslo do nekog zapanjujuceg poboljsanja, a i to minimalno poboljsane nisam znala da li da pripisem klasicnoj medicini ili travama Neutral ....jedino sto se zaista videlo je da sam se vratila na svojih 55kg ali sam i kilazu vratila cim sam se vratila na prvobitnu ishranu, tako da sam ponovo bila na 0. Ona mi je predlagala jos jednu turu ali zaisa nisam mogla i onda sam se javila kog onog nutricioniste iz moje prve poruke koji je prepisao "samo za mene specijalno napravljenu i osmisljenu dijetu", a to je zapravo nesto najuniverzijalnije sto postoji odnosno to je ona tedijeva dijeta. Uz pomoc takve ishrane sam se ponovo vratila na svojih 55kg i eto to odrzavam vec 10-11 meseci, mada moram priznati da nije ni malo lako jer sam ipak navikla na raznorazne nezdrave i slatke djakonijice Rolling Eyes .....tu je i teretana i sve je jos uvek pod kontrolom, a lek jos uvek pijem, nadam se jos vrlo kratko jer je nivo hormona vec 6 meseci emotions u najboljem redu, naravno sa minimalnom dozom leka.
Eto to je moja "tuzna prica"......garantovano sam udavile sve ovde....ali eto...necu vise.
Ljubim Vas i poz love
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimePon Mar 17, 2008 2:40 pm

princess, мене ниси „удавила“ Твојом занимљивом исповешћу!Laughing

Форуми-дискусије, по мом уверењу, и постоје да људи пишући дискутују, размењују своја искуства и евентуално сучељавају аргументе о некој теми/проблему!Exclamation Arrow

Пажљиво сам прочитао твој текстић, и драго ми је да из истог произилази да Ти не одустајеш олако, већ временом с обзиром на хормонску невољу која Те је снашла, „у ходу“ трагаш и изналазиш правилна решења...Very Happy cool

Такође ме радује, то што си на прагу коначног решења тог незгодног проблема, тј. да се уз дисциплинованије понашање-самоодношење, ратосиљаш/курталишеш трајно свих тих проблема о којима тако детаљно и искрено пишеш!Exclamation Very Happy – присетио сам се сцене из једног домаћег филма који је познат по оној понављаној изреци „свакога дана, у сваком погледу, све више напредујем...“, Laughing па кад ваљда лик „Дино“ разговара с туберкулотичним оцем у болници за време посете, па му тај ћаћа каже у вези „љубљвисантског“практиковања те „наизглед ишчашене“ хипнозе: „Па јеси ли је хипнотисо?Question ... гањај ти то само, ту твоју хипнозу, ваља ти то..“Laughing cheers

А што се тиче Твог питања које си ми поставила у вези теретане, морам да нагласим да ја и нисам децидирано тврдио да вежбање у истој штети!Exclamation -мада је боље на отвореном простору и чистијем ваздуху...emotions Само ако се неопрезно томе приступи онако нагло у „ооооруккк“ фазону, може осим упале или пак истегнућа мишића, и да се и брух далеко било заради...No зато је потребан надзор и савет стручњака за све то...Rolling Eyes Али та моја пошалица имала је више неко пренесено/метафорично или помало полисемично значење, него што је „као" треба дословно/буквално тумачити.Idea То је била изворна моја интенција, па, ето, чисто да отколоним евентуалну нејасноћу!Exclamation Smile

Иначе, нема потребе да ми персираш, „Zbog cega mislite...“,Laughing јер по наведеним „проћерданим“ летима/годинама(41), можда личим на неког „преозбиљног чику",emotions , али се лукаво скривам иза млађахног ми аватара прошлогодишње усликованог!cool

Предлажем Ти да детаљно прочиташ неке квалитетне вегетаријанско/веганске/raw хранљиве текстове који су постављени на овом форуму (сем мојих вероватно „излишних“ пошалица),emotions ако имаш довољно воље и времена за то, и дискутуј напиши-Твоје мишљење, јер веганство, по мом сазнању уме додатно да препороди човека који му загрљај склизне/падне!!!

ПОЗДРАВ!fun vegi sunny
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimePon Mar 17, 2008 8:57 pm

Evo procitah nekoliko textica study (kako sam glupo pocela ovaj text Exclamation )....i skroz je to meni super, prihvatljivo.....pa hranila sam se jedno kratko vreme tako, jer je ta presna hrana podrazumevala da nema ni mleka ni mlecnih proizvoda, tj. moglo je nepasterizovano mleko i sir al' gde to da nadjem.....jedino da kupim kravu i prekvalifikujem se u....tako da sam jela sve samo sirovo i nije to lose ali posle nekog vremena mi nije vise prijala.... Crying or Very sad i zbog toga sam se vratila prvobitnom nacinu ishrane....dobro nije samo prijanje i neprijanje uticalo na vracanje staroj hrani.... Embarassed .....ali....
POz queen
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 18, 2008 7:51 pm

princess ::
Evo procitah nekoliko textica study (kako sam glupo pocela ovaj text Exclamation )....i skroz je to meni super, prihvatljivo.....pa hranila sam se jedno kratko vreme tako, jer je ta presna hrana podrazumevala da nema ni mleka ni mlecnih proizvoda, tj. moglo je nepasterizovano mleko i sir al' gde to da nadjem.....jedino da kupim kravu i prekvalifikujem se u....tako da sam jela sve samo sirovo i nije to lose ali posle nekog vremena mi nije vise prijala.... Crying or Very sad i zbog toga sam se vratila prvobitnom nacinu ishrane....dobro nije samo prijanje i neprijanje uticalo na vracanje staroj hrani.... Embarassed .....ali....
POz queen
Хе, хе, ха,Laughing princess, након што си, како нас обавештаваш, прочитала неколико текстића, study , налазим, за разлику од Тебе саме, да ниси глупо почела тај Твој текст, али ми се учинило да си накнадно, тзв. "у разради и закључку" наведеног Твог текста, "мало непаметно се не/преквалификовала" на већ скоро "превазиђени" стари "ПРВОБИТНИ НАЧИН ИСХРАНЕ"!Exclamation Laughing

Али, ако је "добро" то што "није само пријање и непријање утицало на враћање старој храни....Embarassed .....али....", шта је онда ту (можда) "лоше", и са којих разлога??? Question Question Question
Али... Да ли можеш да прецизираш, тај Твој написани исказ који се завршава "речју/речицом" ".....али...."???QuestionQuestion Question cheersemotions vegi
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 18, 2008 8:38 pm

.....da da....zbrzala sam malo predhodni textic...nisam bas imala vremena, ali eto mene uskoro sa potpunim objasnjenjem Very Happy
poz queen
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 18, 2008 8:47 pm

........al' evo na brzinu Very Happy ....nije samo prijanje i neprijanje uticalo na povratak na stari nacin ishrane iliti jedini za koji sam znala 29 godina...zato sam i stavila Embarassed ...nego i zimovanje na Zlatiboru i lepinja sa kajmakom i jagnjetina...verovatno me sada svi mrzite ali sta da radim emotions
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 18, 2008 8:49 pm

Ma sta bi te mrzili proncezo ! Very Happy
svi smo mi ljudi u konacnici ...dogodi se svasta Neutral
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeUto Mar 18, 2008 8:55 pm

Princess,nema razloga da Embarassed...svi smo prosli tu fazu(ili bar vecina)...treba vremena Smile
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 22, 2008 12:23 pm

100% teretana i veganska ishrana neidu zajedno. 3 dana sam se hranila po veganskom printrcipu i skroz je super....ukusno je, recepti su jednostavni i odlicno sam se osecala, ali nista nisam radila.....tj. fizicka aktivnost mi je bila nikakva. Otisla sam u teretanu da vezbam, pod "vezbanjem" podrazumevam traku, bicikl, rad na spravama sa minimalnim tezinama, i posle treninga sam jedva dosla do kuce od gladi, nesvestice....prvo sam probala neku supicu i salaticu al' nista....mrtva gladna i onda sednem i lepo smazem meso i povrce i vratim se u normalu.....i sta sad?
Poz queen
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 22, 2008 1:07 pm

Oprosti ali meni to zvuci jako neuvjerljivo
Previse ljudi znam koji ne da nemaju problema nego ih imaju manje s veganskom prehranom i zato mi oprosti sto ovako reagiram
Sta si ti tocno jela da si nakon treninga bila mrtva gladna?
Nemoj mi samo reci da si imala vise energije iz komadine mesa jer se energija bas i ne dobiva iz mesa
I kazes 3 dana si bila na veganskoj prehrani i to si zakljucila? Smile
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 22, 2008 3:12 pm

Veruj mi da je tako.....probaj....
Ujutru pojedi jabuku i jos pola jabuke Very Happy ...i onda idi u teretanu.....35min traka na 8.9 i 3xkruzni trening i ponovo traka 20min pa onda na supicu/corbicu od raznoraznog povrca, 1 pun tanjir, i javi kako se osecas...
Poz queen
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 22, 2008 7:16 pm

Ako ti smatras da je veganstvo ili sirova hrana jabuka i pol za dorucak a onda trening onda naravno da si bila gladna,samo draga princess,to nije niti kakvo veganstvo ni sirova hrana Shocked
Utipkaj vegan sport fitness i sl u google pa malo bolje to istrazi...
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 22, 2008 10:18 pm

super je to sto cu ja da utipkam na google-u i vidim sta drugi pricaju.....rekoh probaj....pa ne vidim svrhu ni ozdrati se veganskih specijaliteta pa vezbati
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 23, 2008 12:16 am

Pa ja nemam sta isprobavati ici vjezbati nakon jedne i pol jabuke,ne pada mi takvo sto na pamet i zato sam ti i rekla da mi se cini da bi ti dobro doslo da malo proucis tu tematiku.
Prezderavanje nitko nije spominjao,dapace!
Samo neke nutritivne vrijednosti nisu svugdje iste i tko god se zanima za zdraviji zivot nije mu na odmet da ih malo prouci.Ako se jos pojacano bavis sportom,naravno da ce ti i potrebe biti jace,i ako se hranis klasicno i ako se hranis veganski,i tu treba napraviti male modifikacije.
Ali cak ni ja koja sam tipicno studentsko sjedilacki tip osobe ipak ne bih zadovoljila glad s ovim sto si ti opisala.
Evo jedan od linkova za vegane koji se bave bodybuildingom da mozda dobijes neku sliku :

http://www.veganbodybuilding.com/?page=news
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 23, 2008 3:35 am

princess ::
.....da da....zbrzala sam malo predhodni textic...nisam bas imala vremena, ali eto mene uskoro sa potpunim objasnjenjem Very Happy
poz queen
princess, после краћег одсуствовања с овог форума, читуљим ново-настале текстове/поруке, и жалостим се што сам то списателско-форумашко времја/време, тако улудо протраћи(ј)о не стигавши да прочитам те занимљиве порукице, које ме посебно разгаљују!
То што Ти уредница Helena саветује је врло промишљен и корисан начин поступања, "здравијег" здравља ради, и покушај да то примениш колико год узмогнеш, јер, сад следи она скоро отрцана фраза "то је за Твоје ДОБРО"!
Кажеш "ето Тебе ускоро са потпуним објашњењем", и хвала Ти на том шармантном достављеном поздраву "poz" , јер тај Твој на смајлију, је можда "адекватан реалном стању на терену", тај осмех је достојан свакојаке коректне полемике/форумског разговора.
Твоја сторија колико сам је ја разумео, да једино једење меса/месине/месишта с поврћем окрепљујуће делује на "ниво шећера у крви" је по мом уверењу и сазанању велика заблуда! Зашто! - па није логично да се од "крви" и меса било које убијене животиње (пса, мачке, свиње, скуше/с(а)рделе, пилета, јагњета, јарета, срне, жабе, змије итд.) може добити брзо "врло велика снага" и издржљивост и корист за Људе, као ни од било којих производа животињског порекла, који су препуни патње и неодагнаног бола, више него свих осталих отрова које у себи нажалост, ипак садрже... Признајем јео сам и ја некад месо, али сам од тога ипак одустао...Rolling Eyes Али, то није обавезно, нека ради свако како мисли да му је ваљано, а о разлозима "За" или "Против", може се размишљајући дискутовати!Exclamation Smile sunny


Poslednji izmenio Bed Bob dana Ned Mar 23, 2008 3:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 23, 2008 3:37 am

Можда је та опорављајућа снага након "програма бежби" пре, по мом мишљењу, ипак од поврћа, али итекако и од воћа... па, о томе ваља промислити и поразговарати?
Дакле границе издржљивости људског тела/организма/духа нису тако лаке за дефинисање/одређење, али евидентно је да неки људи имајући као јачи организам "могу и камење да сваре, а некмоли месину", јер по храбро непровереној-традираној нам "истини" месо закланих/убијених животиња, "супериорним Људима" који су тобоже на "ВРХУ" ланца исхране, даје/ствара месо и подарује силну снагу?Question
По мом уверењу, ваљало би се у вези тог озбиљнијег "теретанског" бављења спортом, уз наравно индивидуални приступ и поштовање специфичних личних особености, као и савете и надзор квалификованих тренера, одрећи управо меса, јер ни мало није погодно за људски организам и човечије устројство пробавног тракта, као и суздржати се и од употребе млека и јаја, и свих производа који их садрже!Exclamation
Акценат би, по мом суду/мишљењу, које није ничим обавезујуће, ваљало ставити поред воћа и поврћа на сложене угљене хидате, а никако само на просте шећере који само тренутно дају "снагу"/пораст нивоа глукозе у крви, а после кад дође до исцрпљујуће наглог пада истог поменутог "нивоа", онда се "манта у глави/кад наступи вртоглавица" од малаксалости!Exclamation
Дакле, покушај да пребациш тежиште своје исхране, ако Ти то одговара, на куване житарице и махунарке(имају довољно протеина), али наравно буди опрезна, не једи пре самог тренинга, и припази како комбинујеш ту храну, с обзиром на време које она мора нужно провести у стомаку да би се правилно сварила, и по могућности што боље усвојила/уградила у организам! Exclamation cheers
ПОЗДРАВ!vegi


Poslednji izmenio Bed Bob dana Ned Mar 23, 2008 3:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
princess
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Godina : 46
Datum upisa : 14.03.2008

DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 23, 2008 8:19 am

uh....dobih ovde ranorazne "uvrede" na nacin razmisljanja, a samo sam rekla sta MENI odgovara ili neodgovara.....
POZ queen
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DIJETA - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: DIJETA   DIJETA - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
DIJETA
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» UN dijeta
» LIMUNOVA DIJETA
» DIJETA SA JABUKAMA
» Dijeta po satima
» Kupus dijeta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Dijete-
Skoči na: