Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Moj raw početak :) Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Moj raw početak :) Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Moj raw početak :) Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Moj raw početak :) Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
namaz majonez puding jogurt vegetarijanci Knjige kafa sladoled kakao maslacka piramida sirove šargarepa recepti tikvice tofu keks proso sremusa avokado free vegane indijskih sirova kopriva oraha
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 23 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 23 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Moj raw početak :)

Ići dole 
+14
Megi
milicacica1
anasana
rain021
Branko
Danica
pomidora
eni
mnkar
dmitras
Olivera
zelika
rawman
Azaiqua
18 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Azaiqua
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 6:22 am

Pozdrav svima!
I ja vam se priključujem u ovoj prehrani! Čula sam nekoliko primjera od ljudi koji su preboljeli rak i slične bolesti ovakvom prehranim. Odlučila sam vam se pridružiti jer imam neuroloških poteškoća te mi je cilj biti i ostati zdrava.
Jedini problemčić jest činjenica da ne znam baš o slaganju i kombiniranju sirove hrane pa bih vas molila za pomoc.
Jutros sam za doručak u blenderu izmixala 3 male mrkve i jednu crvenu naranču i bilo jaaako fino! Baš sam oduševljena!
Je li to ok kombinacija?
Imate li kakav prijedlog za ručak?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 7:40 am

koliko ja znam ne treba da mesate slatko voce (banane, kruske, itd.) sa orasastim plodovima i smenkama zbog gasova.

citrusno i kiselo voce mozete da mesate s orasastim plodovima i semenkama, ako bas hocete, mada je bolje ne.

povrce moze s orasastim plodovima i semenkama.

voce je najbolje samo jedna vrsta voca za jedan obrok (mono-ishrana)

jedite tokom dana uglavnom voce, jer ce vam dati secer za energiju, i spreciti vas da imate krize i pozelite slatkise, hleb i zitarice.

uvece salata s orasastim plodovima ili avokadom.

bar jedna glavica zelene salate, ili veza blitve, rastana... dnevno

PREDLOG ZA RUCAK: 6-10 BANANA I GOTOVO:)


Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Azaiqua
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 12:12 pm

6-10 banana?!??!
Za ručak sam pojela pola banane, 4 jagode, 2 komadića mange, pola šake lješnjaka i jedan poriluk. Smile
Koliko zelenoga povrća treba dnevno pojesti?
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 1:42 pm

Puno pozdrava i dobro dosla
Moj stav je da jedes raznovrsno i da osluskujes sta ti tvoje tijelo govori.Ako primjetis da te nesto nadima ili tesko varis neku namirnicu promjeni vrijeme kad je jedes ili je za pocetak izbjegavaj. (Jedan od ludih primjera kod mene je naprimjer da me jabuka uvijek nadima ako je pojedem poslije podne....a ne i ujutro...ajd ti sad meni to objasni Very Happy ).
Mislim da se orasasto voce i avokado moraju uzimati jako oprezno (kao sto i sam rawman zastupa i praktikuje)...ja licno obozavam avokado i imam problem da se iskuliram na njega...a orasasto voce cu uglavnom pojestu u nekoj vrsti namaza ili dipa).
Za zelenis ja mogu samo da kazem sve najbolje...meni potpuno odogvara i ne pravi mi nikakve probleme....jedi ga koliko ti "dusa ishte" uz kako sam vec rekla osluskivanje tvog organizma. Zelenis se dobro kombinuje u zelenim smudijima sa vocem i ne pravi probleme u kombinacijama
eto za sada toliko neki drugi put vise
(pauza mi prosla pa ce "zle oci" da me gledaju Smile )
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 3:55 pm

Azaiqua ::
6-10 banana?!??!
Za ručak sam pojela pola banane, 4 jagode, 2 komadića mange, pola šake lješnjaka i jedan poriluk. Smile
Koliko zelenoga povrća treba dnevno pojesti?

Ovo je jako malo kalorija. I ako smem da primetim jedan veliki bućkuriš. Kako ste samo pojeli taj poriluk? uz jagode? i bananu? ccc...
Morate jesti više voća za jedan obrok, ukoliko nameravate da ostanete na sirovoj ishrani i ne padnete u krizu da pozelite hleb, testenine, slatkise i slično. Morate jesti dovoljno i to SECERA IZ VOCA, a to je oko 500-700 kalorija za obrok, dakle bar 6 banana, na primer. Ili 10 pomorandzi.
Nazad na vrh Ići dole
Azaiqua
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 7:20 pm

Poriluk sam narezala na kolutiće i ispekla na pek papiru. Za prvi dan mi je to ok, ne mogu odmah prijeći na samo sirovo.
Je li na kraju dobro miješati voće i povrće ili ne?
Neznamislivo mi je da pojedem toliku hrpu banana. :/ Sitne sam građe (156 cm i 49 kg) pa ne mogu toliko pojesti.
Ne znam što bih mogla sutra napraviti si za jesti. A joj...
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 8:55 am

ok, ako ste sitnije gradje i fizicki neaktivni, onda ovako glasi moj predlog, samo kolicinski smanjeno od onog sto ja jedem:

doručak: 3 banane (morate da ih pojedete jer vam treba secer ujutro da ne ogladnite i podlegnete pecivima)

ručak: 5 pomorandzi

vecera: velika cinija zelene salate sa najpozeljnije divljim biljem kao dodacima, jer ga sada ima u izbilju, zdravo je i ukusno (sremuš, list maslacka, list i cvet ljubičice, vlasac, itd.), plus paprika, rotkvice (s lišćem takodje). PRELIV: moj oniljeni je 3 do 4 kašičice tahinija (puter od susama) razmućen s malo tople vode i ravnom kašičicom mugi miso paste (ječmeni miso), mutite dok ne dobijete nešto kao gusti majonez. Mutite kašičicom u maloj šoljici za tursku kafu recimo.

Pijte dosta vode.
Budite aktivni (potrčite uz stepenice, trčite 10tak minuta ujutro, uradite sklekove (na kolenima ako ne mozete prave), joga, školska gimnastika / BILO ŠTA! samo da ste aktivni oko 30/60 minuta dnevno.


Pozdrav!


PS: NAJUPROŠĆENIJE PRAVILO: mono obroci (samo jedna vrsta) kada je voće u pitanju. S voćem možete da mešate uvek ZELENO LISNATO POVRĆE, drugo povrće ne

LISNATO POVRĆE mešate sa čim hoćete

OSTALO POVRĆE samo s LISNATIM POVRĆEM

semenke, tahini, koštunjavio voće SAMO S POVRĆEM i LISNATIM POVRĆEM
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Apr 08, 2010 9:25 pm

Rawman wow, ti stvarno puno znaš o kombinovanju u sirovoj hrani, ja sam uvek jela šta mi se jelo...hm...i opet sam podlegla kuvanoj hrani, tako da, ponovo se vraćam na raw, biće korisno i zanimljivo čitati tvoje savete cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimePet Apr 09, 2010 3:52 pm

Zar se miso 'računa' u sirovu hranu? Onako fermentiran... nisam baš sigurna.
Dobro nam došli, oboje.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimePet Apr 09, 2010 4:06 pm

ne ne racuna se dmitras...ali ako se koristi vise kao zacin onda moze da se progura
evo i ja sam se ufurala u 100 postotnu sirovu fazu (nadam se da ce da potraje) i kad su u pitanju zacini zista se ne razmisljam vec uzimam sta imam u kuci...a to je sve termicki obradjeno...kolicinski gledano to je top par grama u odnosu na ostalo mislim da nema veze
bar ja to sebi tako prekontavam
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimePet Apr 09, 2010 4:33 pm

Hvala na brzom odgovoru, zelika!
Moj raw početak :) Icon_flower
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 4:33 am

zdravo svima,
ja sam se nekako skoncentriso na onaj odeljak 80/10/10 diet i tek sad shvatim da sam i ovde nesto rekao, pa shodno tome da se vratim:)))))

Olivera,
nije da znam kako se kombinuje, samo delim s tobom ono što sam pročitao. Inače, i ja još isprobavam na sebi kako mi šta prija. Super što si se vratila na sirovu ishranu! Tu smo da se podržavamo Very Happy

Dmitras, Zelika, ŠTO SE TIČE MISA:
Fermentisana hrana se inače koliko ja znam računa u sirovu, i takva hrana jeste živa, ima puno korisnih bakterija i enzima, primer su kiseli kupus i turšija sa solju (ne sa esencijom). Ali, u pravu si, MISO nije sirova hrana jer se dobija fermentacijom KUVANE SOJE.

Miso mi je jako ukusan, zavoleo sam ga tokom makrobiotičkih dana. Mislim da nije toliko štetan i da ima više korisnih efekata (deluje kao probiotik, u pitanju su iste bakterije kao ono iz probiotičkih jogurata, s tim što nije pripravljen u osnovi koja je jogurt, odnosno mleko, odnosno otrov)

Mislim da ne treba baš fanatično biti striktan u raw food, već polko, jednu po jednu stvar koja ne valja izbacivati i navikavati se. Postepeno i polako je uvek zagarantovan uspeh, barem kod mene. Naravno ODMAH treba izbaciti ono za šta se zna da je 100 % otvrov: beli hleb s kvascem, mleko i sve od mleka, meso. Tu nema postepenog odvikavanja, nego jednom za zvagda prestati sa tim.

Ajde pozdrav svima i lep dan!
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 6:37 am

Slažem se sa ovim komentarom za miso. Slična je situacija i sa tamari-em kojeg takodje koristim za salate, pivskim kvascem.... zaista je mnogo važno prestati odmah sa lošom hranom, pa polako dalje
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 1:53 pm

Zdravo svima!
resih da i ja dam mali doprinos ovoj zanimljivoj diskusiji . Da li ste citali knjigu Australijske direktorke zdravstvenog centra
"Hipokrat", Elaine Hollingsworth " preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti", gde ona bez pardona razotkriva mutne radnje mocnih farmaceutskih korporacija u svetu i drugih ( da ih sad ne spominjem). Knjigu mozete lako da skinete sa interneta.
Izmedju ostalog , ona pise za soju : " Soja prirodno sadrzi glutamat i glutamin odn. egzotoksine ( opasne hemijske otrove .Stavise , sojinom se mleku , zbog poboljsanja ukusa cesto dodaje hidrolizirani protein iz povrca , a sadrze ga i kombu, miso i umak od soje. Hidrolizirani protein iz povrca je - za izbegavanje!
Negde sam procitala da se soja u indijskoj filozofiji jos od davnih vremena smatrala smrtonosnom biljkom!
Volim i ja proizvode od soje , ali malo sam se zabrinula Moj raw početak :) Icon_eek
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 2:23 pm

ovaj naš miso u prodavnicama je od japanskih prizvođača Muso i Mitoku. Oni su tradicionalni. To sve muljanje s misom se verovatno odnosi na svakojake stvari koje se prodaju kao miso u SAD. MAda tamo ima i ovih drugih - mnogo boljih stvari nego ovde.
JA od soje jedem samo miso i ponekad tamari. Ali to je stvaaarno minimalno!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:19 pm

Kao probiotik se može koristiti rejuvelac, 100% je sirov, lak za napraviti. Tko ne zna: tek proklijalu pšenicu u omjeru 1:3 s vodom staviti na toplo da fermentira. Koristim ga za umake, majoneze i super mi je. Kao i većina i ja koristim tamari. Željela bih preporučiti pijenje zelenih kašastih sokova, vrlo lako ih je napraviti, s pranjem povrća 15-ak minuta, zamijene jedan obrok, jako podignu razinu energije, olakšavaju probavu i još svašta. Još bih htjela reći da nije dobro miješati korjenasto bilje s voćem, dobro je miješanje sa zelenim lisnatim povrćem. Isto tako može se miješati zeleno lisnato povrće s voćem, tako ublažava jako podizanje šećera. Za 20-ak dana ću imati pune 3 godine sirovojelstva za sobom i još uvijek sam oduševljena ovakvim načinom hranjenja!
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:40 pm

Very Happy Svaka cast!
Ajde, raspisi se malo vise o svojim iskustvima, obrocima, kombinacijama.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 8:15 pm

da, Eni, svakako nam preporuci jos ponesto! Jesi li pravila sir sa rejuvelacom, to sam negde video, sir od indijskog oraha sa rejuvelacom usiren... Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 8:34 am

Evo moram vam se pohvaliti da sam juce smuckala zeleni sokic. Spinat, jabuka, voda i malo limuna. Vracam se starim dobrim navikama. Bilo je mljac. Danas sam smuckala bananu, kineskog kupusa, list selena i par jagoda+ voda. Kod mene je problem sto moram kuhati za troje i onda da ne kompliciram ponekad jedem ono sto spremim za sviju. Rezultat toga je da sam u subotu uvecer zavrsila na hitnu. Ne mogu probavljati kuhano. E i sad, dragi moji sirovi prijatelji, treba mi vasa raw podrska. Nekako mi je lakse u vasem dobrom drustvu. Moji dragi ukucani shvatili su da ne mogu jesti ono sto jede "normalan svijet" jer onda sam bolesna.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 1:46 pm

Draga Pomidora, dajem ti podrsku svim srcemMoj raw početak :) Icon_bounce Moj raw početak :) Icon_bounce Moj raw početak :) Icon_bounce
veruj mi, u istom smo sosu; i ja moram kuvati za troje , pa cesto , kad im skuvam neko moje, nekada omiljeno jelo ( a bilo ih je dosta omiljenih) dodjem u napast da malo probam. To mi se upravo malopre desilo posto sam im spremila raviole sa umakom od povrca . Stojim u kuhinji i gledam jelo i pade mi na pamet po uzoru na cuvenu Hamletovu dilemu :"Dal' da probam il' da ne probam, pitanje je sad" ? I , naravno probam . Moj raw početak :) Tuppogla
Nedavno smo imali smrtni slucaj u uzoj porodici i kad je bio rucak morala sam pojesti malo od onoga sto je bilo servirano jer bi mi inace , znam sigurno, zamerili da sam odbila , a to je inace jedna od prilika kad ne mozes da se izvuces. Posle me 2-3 dana bolela glava , stalno sam bila umorna i osecala sam neka probadanja oko srca i zeluca. Sta mi to treba u zivotu kad sam , inace sirovojelac 100% i volim sirovu hranu. To je izgleda znak da se jos nisam oslobodila zavisnosti od kuvane hrane , a i kako bih , kad moji ukucani stalno izvoljevaju da im spremam sve ono sto sam i sama jako volela da jedem nekada. Da nije ovog foruma jos bi mi teze bilo ; svuda oko mene "normalci" , a ja kao vanzemaljac! I jos me gledaju kao vanzemaljca!!!
Prema tome , dajem ti 100% podrsku ; hajde da se svim silama odupremo iskusenjima i prihvatimo samo ono sto nasem telu najvise prija!
Srdacan pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 2:22 pm

Bas ti hvala Mnkar!
Za rucak sam pojela mladu salatu. To su izdanci razlicitih vrsta mlade salate + matovilac + rikula + zacinsko bilje. To se ovdje prodaje tako. Zacinila sam limunom i maslinovim uljem, posula svjeze mljevenim zlatnim lanom i izrezala jednu mladu tikvicu. Izuzetno zasitno (bar meni). Razmisljam o postu, jedno sedam dana, da malo procistim tjelo.

Svi smo mi vise manje ovisni o kuhanom. Mirisima i okusima djetinstva ali i to je samo miris, jer okus se promjenio.

Pozdrav vegi
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 4:50 pm

Pomidora, da li si ranije provodila post, i ako jesi , kakva su tvoja iskustva? Ja se plasim da to uradim sama . Da bar imam nekoga pored sebe sa iskustvom , da me prati i nadgleda!?
Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 5:48 pm

Radila sam post od 24 sata, po mjesecevim mjenama. Kad me nesto boli onda ne jedem, samo pijem vodu. Mislim raditi post od sedam dana. To je dovoljno za prvi put (bar za mene). Posavjetovat cu se sa svojim doktorom i zamolit cu ga da me prati. Novi pocetak sirovim dobra je priprema za post. Kad krenem obavjestit cu te.
Srdacan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Danica
novi član
novi član
Danica


Broj poruka : 33
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : sideralni astrolog i student filozofije
Datum upisa : 14.05.2010

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimePet Maj 14, 2010 8:33 pm

pozdrav svim sirovim forumašima!

već neko vreme virkam i ''prepisujem'' vaše recepte - pa se napokon pridružih.

pokušavam živeti na sirovoj hrani sada tačno 1 lunarni mesec Smile i osećam se prilično otuđeno, usamljeno i kao roditelj malog deteta neretko besno na čitav korpus mas-medija koji promovišu razne 'prehramene' proizvode i ostatak sveta koji to nametljivo i tvrdoglavo podržava...

da ne dužim, htedoh samo reći - hvala vam svima što postojite Smile i posebno adminima i moderatorima na trudu da se forum ovako lepo, pregledno i praktično uredi.
Nazad na vrh Ići dole
http://siderallia.blogspot.com/
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitimePet Maj 14, 2010 11:02 pm

Dobrodosla , Danice! Moj raw početak :) Wellcome
lepo je sto nam se forum omasovljava. Pitam se koliko je ljudi u Srbiji na sirovoj hrani ? Kad bi se organizovao skup svih koji se hrane sirovim i kad bismo svi dosli na taj sastanak; koliko bi tu bilo upoznavanja i razmene korisnih informacija!?
Draga Danice, tvoja poruka me podsetila na moj jucerasnji razgovor sa mojim tatom , koji je dugo trajao i bio za mene iscrpljujuci.Uzalud svi moji argumenti u korist sirove hrane ; on se tvrdoglavo drzao svojih "okamenjenih " stavova o ishrani , koje je formirao tokom svog zivota.
Ja u sopstvenoj porodici nemam podrsku i razumevanje za svoj nacin ishrane , a sto se tice rodjaka, prijatelja, komsija i ostalih, da i ne spominjem. Sve redje objasnjavam ljudima oko sebe zasto se tako hranim , jer, iskusila sam to vise puta, najvise mi se suprotstavljaju oni- najbolesniji !!!
Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moj raw početak :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj raw početak :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: