Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih kopriva oraha proso sirova maslacka tikvice sremusa piramida free namaz sladoled keks majonez Knjige vegane puding jogurt avokado tofu kakao vegetarijanci sirove šargarepa kafa recepti
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Prijesna hrana i mrsavljenje

Ići dole 
+10
lexy
dragana.kospic
gordanak
Branko
pomidora
mnkar
eni
rawman
zelika
bilja
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Johny B.
novi član
novi član



Broj poruka : 6
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad
hobi : Šah, Narodni plesovi
Datum upisa : 22.02.2014

Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 22, 2014 5:07 pm

Pozdrav svima Smile

Moj prvi post baš na ovoj temi je iz razloga što sam od kada sam pre mesec dana krenuo sa sirovom ishranom (voće i povrće) omršavio nekih 10 kg. I pre toga sam bio mršav a zamislite sada, usled toga izgledam dosta starije nego pre i ljudi me pitaju da li mi je dobro.
U jednoj od knjiga Normana Vokera on kaze da nam je potrebna mnogo manja količina sirovih namirnica nego kuvanih i da tu kalorije ne igraju nikakvu funkciju i da ih ne brojimo već da jedemo dok se ne zasitimo, što kod mene nije slučaj.
S druge strane da bi uneo u sebe 2500 kcal i više potrebno je pojesti na dan oko 2kg banana i oko 2kg jabuka što je meni nezamislivo da pojedem, ili jesti kao dopunu orašaste plodove. U svakom slučaju mislim da je ova mršavost i stariji izgled (iako zagovornici sirove hrane upravo tvrde suprotno) koja se javi kod vegana uz neverovatno ubeđivanje bližnjih da se prekine sa takvom ishranom jedan od najvećih razloga za odustajanjem od ovakve prehrane.
Dakle voleo bih da se javi neko ko je na sirovoj hrani, a da ne unosi u sebe toliko kalorija i kaže nam kakav to ima uticaj na njegovu težinu. I uopšte vaša iskustva koliko i šta jedete da ne bi imali manjak kg.  Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 22, 2014 7:03 pm

Dobro dosao,

Nisam na sirovom, a nemam ni nameru, tako da ti necu govoriti iz licnog iskustva. Jedino zelim da prokomentarisem ono da nam je potrebna mnogo manja količina sirovih namirnica nego kuvanih i da tu kalorije ne igraju nikakvu funkciju i da ih ne brojimo . Stice se utisak kao da kalorije nisu bitne. Verovatno je to izvuceno iz konteksta pa tako zvuci, ali to svakako nije istina. Ako unosis nedovoljno kalorija - manje no sto ih trosis mrsavices i obrnuto. Tu magije nema.
Nazad na vrh Ići dole
Johny B.
novi član
novi član



Broj poruka : 6
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad
hobi : Šah, Narodni plesovi
Datum upisa : 22.02.2014

Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 22, 2014 9:55 pm

Branko hvala na dobrodošlici.

Evo citiraću šta je rekao Norman Voker u svojoj knjizi "svakodnevne sveže salate održavaju vaše zdravlje"
Citat :
Ne smijemo zaboraviti da tijelo potrebuje manje
količine sirove hrane nego kuhane. Teorija o kalorijama,
prema kojoj se obrok sastavlja prema kalorijskoj
vrijednosti, jest besmisao. Sirova hrana sadrži sve
kalorije i sve tvari koje tijelo potrebuje, prije svega tada
ako se ona nadopunjuje sokovima. Mi ne trebamo
nikakve kalorije kao hranu. Mi trebamo kemijske
elemente, minerale i soli u organskom, živom obliku,
vitamine i enzime.
Moguće je da nešto nisam dobro shvatio iz ovih njegovih reči ali i sam pogled na predlog njegovog jelovnika za doručak, ručak i večeru nam daje jasno do znanja da on zaista ne vodi računa o tome koliko će kalorija uneti na dan, jer ono što preporučuje nije ni približno brojci od npr 2500 ili 3000 kcal.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePon Feb 24, 2014 11:06 am

Verovatno je tu prevod neprecizan. Mozda je hteo reci da ne treba broj kalorija da bude prioritet u pravljenju jelovnika, ali obrok svakako mora sadrzati i odredjen broj kalorija. AKo ih nema dovoljno doci ce do mrsavljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Johny B.
novi član
novi član



Broj poruka : 6
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad
hobi : Šah, Narodni plesovi
Datum upisa : 22.02.2014

Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 26, 2014 3:48 pm

Hvala Branko.
Interesuje me samo dokle to mršavljenje može da ide - postoji li neka granica, da se organizam adaptira na nove uslove pa da mu možda ne bude potreban toliki broj kalorija ili nešto slično tome.
Generalno vidim da mnogi imaju taj problem sa preteranom mršavosti, iz razloga ne unošenja potrebnog broja kalorija. Vidim da neko koštunjavo voće ima dosta kalorija, ako neko zna neku visokokalorijsku voćku osim ovih koštunjavih, molio bih da kaže, koja je..
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimePet Feb 28, 2014 7:14 am

Evo ovde imas tablice kalorija, i tablice potrosnje kalorija...


http://kadvolim.com/?q=kalorije&tid=5&title_1=


Nazad na vrh Ići dole
biljčica
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Godina : 47
Lokacija : Podgorica
Zaposlenje : T com agent prodaje
Datum upisa : 20.03.2014

Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 20, 2014 7:35 am

Veliki pozdrav za sve vas, ja sam tek pocetnik, ili bih rado da probam, morate me pomoci od samoga starta...kako da se pripremim i sta mi je najbolje za start sa sirovom ishranom..Dakle imam povisen holesterol, nizak hgb, poremecaj rada stitne slijezde i par kg vise Smile ima li mi spasa Smile pozdrav za sve vas i ako je moguce da mi sto prije javite Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prijesna hrana i mrsavljenje
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Mrsavljenje uz muziku
» hrana za mozak
» Organska hrana
» deca i zdrava hrana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: