Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
piramida kopriva indijskih vegetarijanci sladoled majonez sirova maslacka oraha jogurt Knjige sremusa free kafa kakao tikvice šargarepa namaz recepti vegane tofu avokado puding keks sirove proso
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 48 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 48 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Koliko se zdravo hranite

Ići dole 
+15
Zlata
anasana
Flora
Bed Bob
Luna
nole
Helena
exsainn
zelika
Branko
Branislava
Bambina
bakica
FelisDomestica
Olivera
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Koliko se zdravo hranite?
Na tradicionalan način, sa dosta mesa i suhomesnatih proizvoda
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap8%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 8% [ 12 ]
Modifikovana vegeterijanska ishrana koja uključuje meso ribe i piletinu
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap22%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 22% [ 34 ]
Lakto ovo vegeterijanska ishrana
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap15%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 15% [ 23 ]
Lakto vegeterijanska ishrana
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap6%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 6% [ 10 ]
Ja sam vegan
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap10%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 10% [ 15 ]
Ja sam vegan ali se trudim da uključim više sirovog voća i povrća u svoje obroke
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap19%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 19% [ 29 ]
Ishrana bazirana na sirovoj hrani
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap17%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 17% [ 27 ]
Ja sam makrobiotičar
Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_lcap3%Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vote_rcap
 3% [ 5 ]
Ukupno Glasova : 155
 

AutorPoruka
aleksandra vreco
Član
Član
aleksandra vreco


Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : Nis
Zaposlenje : farmaceutski tehnicar
Datum upisa : 08.04.2010

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 7:23 am

Od nedavno sam vegeterijanac. Pre sam jako volela meso i mogla sam da jedem meso sa mesom. Moja porodica i prijatelji me pitaju sta mi bi odjednom? E, pa ni sama ne znam. Jednog dana sam jednostavno odlucila da vise ne jedem meso. Mleko i jaja takodje ne koristim u svezem obliku, ali mi se desi da ne mogu da odolim gibanici ili nekoj torti. To mi je slabost, ali trudim se da izbacim i to. Nadam se da cu uspeti. Za meso mi nije uopste problem, ne jede mi se uopste pa makar bila gomila ispred mene.
Ove strane su mi velika pomoc i naucila sam mnoge stvari koje nisam znala. Hvala svima na podrsci i savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 9:27 am

Dobro dosla !

Nemoj se na silu ni truditi da izbacis jaja i mlecne proizvode, polako. Ako ti dodje jednog dana, ako osetis da tako treba onda to uradi. Ne smes se osetiti uskracenom, nego naprotiv - vremenom pocnes da zalis one ljude koji se hrane klasicno. (kao sto mozda neki ovde imaju pogled prema meni kad pricam o jajima koje konzumiram, a njima se gade.) To je sve OK, nismo svi isti i ne postoji jedan recept za sve. Samo napred.


Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 11:54 am

prave rijeci branko
ne mogu nista pametnije dodati nakon ovih Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dani
Član
Član
Dani


Broj poruka : 123
Lokacija : kroz prozor gledam Kozaru
Zaposlenje : Čudni su životni putevi,veoma čudni.
hobi : Smijati se svakom novom jutru, još jedna nova prilika za uživanje u životu
Datum upisa : 09.04.2010

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 1:07 pm

Zdravo???
Hmm, da sam se hranila zdravo ne bih imala problema sa stomakom.
Ali postavlja se pitanje da li je i povrće zdravo. Kod mene se ne može kupiti organski uzgojeno povrće, a navike poljoprivrednih proizvođača su čudne. Uglavnom kažu da ništa ne koriste za zaštitu a pršću sa svim i svačim. Zatim uvoz, pojma nemaš odakle dolazi paprika.
Prodavnice zdrave hrane su oskudno snabdjevene.
Kako sam novajlija u zdravoj prehrani učim i ne mogu da još uvijek da se snađem.
Ali, evo danas se osjećam odlično u odnosu na prije nekoliko dana. Valjda je i to neki pokazatelj da sam na dobrom putu u zdravoj ishrani i promjeni načina života. Koliko se zdravo hranite - Page 2 Thanks2
Nazad na vrh Ići dole
SooZ
novi član
novi član
SooZ


Broj poruka : 4
Lokacija : here & there, everywhere...
Zaposlenje : dizajner enterijera
Datum upisa : 25.11.2008

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePon Okt 18, 2010 10:53 am

Zdravo svima!

Vegan sam već 2 god. i mogu vam reći da mi je ovaj sajt puno pomogao u tranziciji sa klasične ishrane na vegetarijansku, zato HVALA Smile
Ishrana mi je bazirana na kuvanoj i sirovoj hrani (otprilike 50:50), mada se u poslednje vrijeme premišljam da pređem skroz na sirovu hranu (jer sam se malo bolje informisala o njenim pozitivnim stranama) i nadam se da će mi ovaj forum (opet) pomoći u tome Smile

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePon Okt 18, 2010 6:54 pm

SooZ, mislim da nisi mogla odabrati lepše reči za jedno od prvih obraćanja na forumu. Dobro nam došla!

Moram da dodam, ovo mi uopšte ne deluje korektno:
''Modifikovana vegeterijanska ishrana koja uključuje meso ribe i piletinu''.

Pa, je li moguće da OVDE smatramo vegetarijancem nekoga ko jede piliće i ribe??? Onda, ako ne jede njih, a jede ''samo'' svinjetunu, je li i to ''Modifikovana vegeterijanska ishrana''?!

Žestoko se protivim ovoj stavci u anketi.
Da ne budem pogrešno shvaćena: nikome ne sporim pravo da jede meso, niti smatram da mesojedi ne bi trebalo da učestvuju u forumu (dobrodošli su, naravno), ali neću ih smatrati vegetarijancma, kada to nisu, niti ću ih vegetarijancima nazivati.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimePon Okt 18, 2010 7:47 pm

Stara tema : Podela, klasifikacija. Ima vise stavova. Neki nece zvati vegetarijancem ni nekog ko jede npr. jaja. No nije bitno, bitno da se razumemo. Smile

Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeUto Okt 19, 2010 8:28 am

Tako je, Branko, ima mnoštva stavova. Medjutim, sama suština termina 'vegetarijanac', sama bit vegetarijanstva jeste 'ne jesti meso', te je onda sasvim besmisleno i kontradiktorno nazivati tako nekoga ko ga jede.

Kao kada bismo bojom proglasili odsustvo boje. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 8:31 pm

Branko ::
Stara tema : Podela, klasifikacija. Ima vise stavova. Neki nece zvati vegetarijancem ni nekog ko jede npr. jaja. No nije bitno, bitno da se razumemo. Smile
Kamrad Branko - Brane, poborniče (naj)zdravije 'rane, seti(j)o sam se najzad (s one strane fejsb(r)ukačenja...) dugačkolike neknoformističke pristupne mi šifre na ovom uvaženom sajtolikom forumu, te kanda odjedared skoro namerno nabasah na ovu 'škakljivo tematizovanu' tematiku, pa pre neg' što Ti (ne)dostavim (nadri)lekarsko opravdanije about tog bedbobijanskog ne/opravdanog neulogovanija u ove 'Vege'-(s)eksteritorijalne vodice, da reknem štogođ/nekaj glede tijeh čudnovatih stavova o tim mljac-podelama & klasifikacijama 'veličajnim'.(:-Д)))
Upravo zarad valjanijeg razumevanja i tumačenja koje se temelji na ,,Istini i samo istini'', neophodno je, za dobar početak, bar nastojati da se nedvosmisleno utvrdi tačno značenje nekog pojma. Ха, ха, nek' izvini metafora (ne)mmmModifikovano vegetarijanstvo...
DakleM, koliko je smisleno i da li bi se sve jošte ne/upecane ribe i ne/očerupana piletina saglasila oko baš takvog određenja u dotičnoj anketi: ,,Modifikovana vegeterijanska ishrana koja uključuje meso ribe i piletinu" - da li je oslovljavanje belodanog mesojeda vegetarijancem, neki P(R)OPUST ili je to samo puka omaška koja 'zlatne tolerancije' vredi!? - И шта ти вегаНи још 'оћеду, бре? Ем, пише реч ,,модификована', ем је 'вегетаријанска'... Још се буниду, па (с)екпертски ускликују у срид 'Првог Дневника':,,Контрадикци(ј)о ин адјекто!"
Upravo stoga što je bitno da se razumemo, kako Ti odozgore mudro veliš, za inat 'irelevantnim & smornim klasifikacijama', kojima je, čini se, samo do jalovog cepidlačenja u ovim 'odvajkad' modifikovanim vege-vremenima, postavio sam ovaj moj smerni kratkometražni & nemodificicirani Veganoliki komentar!!!
cheers Basketball Koliko se zdravo hranite - Page 2 Alikako Koliko se zdravo hranite - Page 2 Vegi Koliko se zdravo hranite - Page 2 353428
(:-Д)))))))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koliko se zdravo hranite - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koliko se zdravo hranite   Koliko se zdravo hranite - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Koliko se zdravo hranite
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Kako se hranite na godisnjem odmoru?
» Koliko nas je na Facebook-u?
» Masline-da li su i koliko su zdrave?/
» Kviz - Koliko vam je star mozak
» Test zezalica - KOLIKO STE BISTRI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Glasanje-
Skoči na: