Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
maslacka sirova sladoled free recepti vegane kafa piramida vegetarijanci kakao tikvice puding namaz sirove Knjige keks avokado kopriva šargarepa indijskih sremusa oraha proso jogurt majonez tofu
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 46 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Manusovi- posni hamburgeri

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Viki de Marko
Počasni član
Počasni član
Viki de Marko


Broj poruka : 164
Godina : 51
Lokacija : Smederevo
hobi : hobi - Web grafika
Datum upisa : 03.01.2007

Manusovi- posni hamburgeri Empty
PočaljiNaslov: Manusovi- posni hamburgeri   Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeUto Jan 09, 2007 9:08 am

Ovo je kopirano od jednog mog prijatelja, pozdrav za Manusa
Citat :
Posni hamburgeri
Umesiti 1kg belog brasna u koje se doda kvasac, so (po zelji), narendana kora od jednog limuna i sok od 1/2 limuna, 5dl mlake vode i kafena soljica ulja (moze i vise, po ukusu) i supena kasika secera. Testo raseci na 4 dela i ostaviti da odmori i naraste.

Dok belo brasno raste....

Umesiti 600-700 gr crnog brasna (dobraje i ona gotova smesa za crni hleb). U brasno ubaciti kvasac, so (po ukusu), 2-3dl piva, 0.5dl ulja, kasicicu belog luka u prahu, napravljenu ili kupljenu smesu zacina za rostilj (ja korisitm gotov Steak Pepper, ima ga u skoro svakoj radnji i vrlo je jeftin). Po ukusu, u brasno se moze ubaciti i malo origana ili sitno seckanog persuna. Po ukusu, u brasno se moze ubaciti i jedna kafena soljica sasvim malo proprzenog susama.

Dobijenu masu razdeliti na 2 dela i ostaviti da naraste.

Sad treba biti strpljiv dok crno brasno naraste, znaci, bez zurbe.

Kad oba brasna narastu, razvijemo 1 deo belog brasna na debljinu 1-1.5cm i iz njega čašom vadimo okrugle delove i redjamo ih na već pripremljen pleh za pečenje. Svaki deo premažemo četkicom utopljenom u čašu gde smo u malo vode sipali malo ulja.

Kad povadimo sve što se može iz prve lopte belog brašna, razvijemo prvu loptu crnog brašna, na 1.5-2cm debljine (malo deblje nego belo). istom čašom izvadimo delove i iz crnog brašna, ali ih pre nego ih stavimo preko pripremljenih belih delova u tepsiju, malo pritisnemo da im promer malo naraste i spoljni rub pocne da puca (ovo brasno je malo neelastičnije od belog). Tako napravljene "pljeskavice" stavljamo preko belih delova koji su već u plehu, i takođe ih premazujemo ulje/voda.

Na kraju, postupak ponovimo sa drugim delom belog brasna, ciju gornju povrsinu premažemo rastvorom vode, ulja (može i sasvim malo maslinovog), soli i meda. pospemo susamom po želji i na vrh svakog "sendviča" stavimo malo parče margarina.

Imamo materijala za dve ovakve ture Manusovi- posni hamburgeri Icon_wink

Nadam se da sam sve napisao kako treba Manusovi- posni hamburgeri Icon_rolleyes Manusovi- posni hamburgeri Icon_cool Manusovi- posni hamburgeri Icon_wink

p.s. šok koji će se ocrtati na licima onih kojima ponudite ovakve hamburgere u sred posta - nema cenu Manusovi- posni hamburgeri Icon_wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.svetgrafike.com
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Manusovi- posni hamburgeri Empty
PočaljiNaslov: Re: Manusovi- posni hamburgeri   Manusovi- posni hamburgeri Icon_minitimeSre Jan 10, 2007 2:08 am

Ja sam isto videla ovaj jako zanimljiv recept, pa ako se Manus ne ljuti, ukrala sam i njegove slike kao prilog receptu
[img]Manusovi- posni hamburgeri Posni_10

[/img]Manusovi- posni hamburgeri Posni_11
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
 
Manusovi- posni hamburgeri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hamburgeri od seitana
» Posni sci
» POSNI KOLACI U DVE BOJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Glavna jela-
Skoči na: