Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Snaga molitve Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Snaga molitve Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Snaga molitve Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Snaga molitve Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Snaga molitve Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Snaga molitve Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Snaga molitve Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Snaga molitve Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Snaga molitve Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Snaga molitve Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Snaga molitve Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Snaga molitve Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Snaga molitve Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Snaga molitve Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Snaga molitve Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Snaga molitve Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Snaga molitve Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Snaga molitve Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Snaga molitve Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Snaga molitve Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
namaz recepti sremusa kopriva kafa indijskih sirova keks šargarepa sladoled kakao Knjige puding jogurt majonez vegetarijanci tikvice maslacka vegane sirove oraha free proso tofu piramida avokado
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 28 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 28 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Snaga molitve

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Snaga molitve Empty
PočaljiNaslov: Snaga molitve   Snaga molitve Icon_minitimeČet Okt 22, 2009 9:00 am

Добитник Нобелове награде, проф. др. медицине Алексис Карел, назива молитву најмоћнијим обликом енергије. По њему, то је снага једнако стварна као и сила теже. Након њега је чувени амерички научник др. Х. Ј. Стовел, у једном чудесном открићу, измерио моћ молитве.
"Био сам цинични атеиста... Једног сам дана радио у великој патолошкој лабораторији једне клинике. Бавио сам се задатком како да измерим таласну дужину и јачину зрачења људског мозга.
Хтели смо истраживати шта се догађа у људском мозгу кад човек прелази из живота у смрт. Изабрали смо једну жену која је боловала од смртоносног рака мозга. Жена је била духовно, психички потпуно нормална. Гледајући уопштено, управо је изненађујућа била њена животна ведрина, при њеном безнадежном телесном стању. Знали смо да је на умору. И она је то знала. Такође смо знали да се ради о жени која је живела са вером у свог Спаситеља Христа.
Непосредно пре њене смрти, сместили смо у њену собу високо осетљив апарат за снимање. Тај апарат требало је да нам покаже шта се одиграва у њеном мозгу у последњим минутима. При томе смо још на кревет сместили мали микрофон да би смо могли чути шта говори, уколико уопште још буде могла дати какав знак живота.
За то време сместили смо се у собу до њезине. Било нас је петоро трезвених научника. Међу нама ја сам био најтрезвенији и најтврђи. Пуни исчекивања и унутрашње напетости, стајали смо испод својих инструмената. Казаљка је стајала на нули и могла је показивати све до 500 ступњева у позитивном вредновању на десно и 500 ступњева у негативном вредновању на лево. Пре неког времена, помоћу истог апарата, мерили смо емисију једне радио станице чији је програм био одашиљан у етар јачином од 50 кЊ. Радило се о поруци која је морала бити пренесена око читаве кугле земаљске. Тим мерењем установили смо вредност од девет степени позитивног мерења.
Учинило нам се да је болесници дошао последњи тренутак. Одједном смо зачули како је почела молити и славити Бога. Молила је Бога да опрости свима људима који су јој у животу учинили неправду. Тад је изразила своју чврсту веру у Бога речима: "Знам да си Ти једини поверљив извор снаге за сва Твоја створења и то ћеш остати". Захваљивала Му је за снагу којом ју је носио читав њезин живот, као и за сигурност што сме бити Његово власништво. Сведочила Му је да њена љубав према Њему упркос свој патњи, није постала мања. У тренутку кад је говорила о опроштају својих грехова кроз Исусову жртву, из њених речи одјекивала је неописива срећа. Коначно, захватила ју је радост при помисли да ће ускоро смети гледати свога Искупитеља.
Потресени стајали смо пред својим апаратом. Већ смо и заборавили да смо заправо хтели истраживати. Погледали смо се и при том се нисмо стидели својих суза. Толико сам био захваћен тиме што сам чуо, да сам морао плакати, како од свог детињства нисам чинио.
Изненада, док је жена још молила, чули смо на свом инструменту неки тон који је туцкао. Кад смо погледали, видели смо да је сказаљка показивала 500 ступњева позитивно и непрестано ударала на границу апарата.
Наше су мисли сустизале једна другу. Техничком мерењем сад смо по први пут открили невероватну стварност: мозак умируће жене, која је била молитвом сједињена с Богом, развио је снагу која је била 55 пута јача од снаге зрачења оне светске радио станице!
У том тренутку почео се рушити мој атеистички поглед на свет. Стајао сам пред лицем свезнајућег Бога. Потпуно ми је смешном постала моја невера. Тако сам постао сретан Христов слебденик...". Из књиге "Помоћ из оностраности - шта може молитва", Rhom Verlag, Bietigheim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Snaga molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Snaga molitve   Snaga molitve Icon_minitimeČet Okt 22, 2009 11:55 am

Citat :
Пуни исчекивања и унутрашње напетости, стајали смо испод својих инструмената. Казаљка је стајала на нули и могла је показивати све до 500 ступњева у позитивном вредновању на десно и 500 ступњева у негативном вредновању на лево.


Kada bi postojali dokazi, ne bi trebala vera. Zar ti stvarno verujes da je nekim instrumentom izmerena neka sila koju zraci ljudsko telo ? Gde je taj instrument ? Pa zasto se popovi upinju da lakoverni poveruju u njihovu pricu, kad postoji INSTRUMENT kojim se to lako dokazuje ? Nadji mi taj podatak, bas me i interesuje kolika je to sila "500 stupnjeva" za tu jedinicu nisam cuo. Kad mi to pokazes, postacu vernik i neces vise morati da trazis ove bajke po netu i da nam serviras ovde.
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Snaga molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Snaga molitve   Snaga molitve Icon_minitimeČet Okt 22, 2009 3:15 pm

Ja ti se izvinjavam sto te sablaznjavam sa ovim.Molim te oprosti mi,ali stvarno mi nije namera nikoga da provociram.
Jednostavno ovde u razno svako pise nesto za svoju dusu, pa tako i ja.

Vera je uvek potrebna za sve. Bez vere ne bi mogli da funkcionisemo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Snaga molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Snaga molitve   Snaga molitve Icon_minitimePet Okt 23, 2009 2:38 pm

Izvini ti. Ne radi se o nikakvom sablaznjivanju, nego smatram da je potrebno odreagovati na ovakve napise. Naici ce neko na ovaj tekst i ako ostane bez kritike, pomislice da je to istina. Ima mnogo ljudi koji vrlo nekriticki prihvataju ono sto procitaju. Sutra ce mozda i on nekog ubedjivati u tu pricu. Zato nemoj se ljutiti sto hocu da se vidi i druga strana medalje, pa nek ljudi izaberu.

Sta je cilj ovih tvojih poruka ? Da vrbujes jos nekog u veru ? Ovo me podsetilo na skorasnji najavljivani i neodrzani miting i reakciju naroda. Opsti stav je bio, OK, budi ti sta hoces kod kuce, ili u svom klubu, ali nemoj svoje stavove da mi naturas i da se "reklamiras" na ulici. Slicno je i sa ovim tvojim temama. Posebno sto ovakvi tekstovi mogu postici samo suprotan efekat. Svako ko ima iole tehnickog obrazovanja, videce kolika je to glupost. Jasno mi je da za laika radio talas predajnika (nesto nevidljivo) i misli (nesto apstraktno) mozda lice, pa mogu da poveruju u tu pricu, ali ako neko samo malo zagrebe po temi videce da to jedno s drugim nema direktne veze.

Ajde mi nadji bilo kakav podatak o tom instrumentu . Ima li neki clanak u bilo kojem naucnom casopisu o tome ?
Znas, lako je tvrditi da su price iz biblije tacne. Ne moze niko dokazati da su netacne, moze samo pokazati da su malo verovatne i prica traje li traje... Ali kad spomenes ovako neku konkretnu, tehnicku stvar, instrument, e onda si na tankom ledu. Tu nije dovoljna prica, to moze da se vidi ako postoji ili da se pokaze da tu neko laze i izmislja (Mislim na autora teksta ne na tebe, ti si samo poverovala i prenela pricu). Tako da drzi se ti biblije, tu ti niko nista ne moze Smile
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Snaga molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Snaga molitve   Snaga molitve Icon_minitimeČet Okt 29, 2009 10:30 am

Citat :
Sta je cilj ovih tvojih poruka ? Da vrbujes jos nekog u veru ?

Snaga molitve Icon_razz (Snaga molitve Pada )
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Snaga molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Snaga molitve   Snaga molitve Icon_minitimeČet Okt 29, 2009 10:33 am

U tekstu uopste nema aludiranje na vrbovanje u bilo koju versku grupu. Tvoje paranoje i teorije zavere me ne zanimaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Sponsored content





Snaga molitve Empty
PočaljiNaslov: Re: Snaga molitve   Snaga molitve Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Snaga molitve
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Zanimljivosti-
Skoči na: