Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
šargarepa keks sremusa indijskih kafa tofu namaz piramida majonez sirove kakao maslacka tikvice free recepti kopriva Knjige oraha sirova sladoled jogurt vegetarijanci vegane avokado proso puding
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 ZA "CISCENJE KRVI"

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
mama_caca
the Boss
the Boss
mama_caca


Broj poruka : 87
Godina : 66
Datum upisa : 01.01.2007

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeNed Jan 07, 2007 11:49 pm

Prvi dan- integralni pirinac(odnos prema vodi 1:2)kuvati u ekspres loncu(ja sam u cepter loncu i ok je) 50 min.Tako sto pirinac stavimo u hladnu vodu ,dodamo prstohvat soli i kad prokljuca smanjimo vatru na najmanje i poklopimo .
Drugi dan-jecam(odnos prema vodi 1:2) 50 min
Treci dan- integralni prinac(kao prvi dan)
Cetvrti dan-proso(odnos prema vodi 1:2,5) u obicnom loncu 30 min.
Peti dan-integralni pirinac (kao prvi dan)
sesti dan-raz(odnos prema vodi 1:2) 70 min
sedmi dan-integralni pirinac(kao prvi dan)
osmi dan-ovas(odnos 1:2) 60 min
deveti dan-integralni pirinac 9kao prvi dan)
deseti dan-psenica(odnos prema vodi 1:2) 70 min
Sve zitarice potopiti u vodu 6-8 sati ili preko noci i kuvati u vodi od natapanja sa prstohvatom morske soli.
Svakodnevno umesto vode piti kukica caj ili banca caj.
Svakodnevno se jede i miso supa od raznog sezonskog povrca jednom ili dva puta dnevno.
Za vreme dijete ne uzimati nista osim preporucenih namernica u neogranicenim kolicinama.Zitarice se mogu zaciniti soja sosom ili gomasijem.
Svaki zalogaj zvakati najmanje 80 do 100 puta.
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Re: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeSre Jul 04, 2007 7:22 pm

Draga Caco interesuje me da li je ovaj tvoj recept za ciscenje krvi dobar i za holesterol, jer i ja i muz imamo preveliki holesterol i treba nam neki dobar recept bez lekova na prirodnoj bazi da bi ta masnoca nestala iz krvi. Pozdrav tebi i svim clanicama foruma.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Re: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeSre Jul 04, 2007 8:31 pm

Au, evo ja ću da odgovorim umesto mama cace....
Holesterol je prisutan samo u namirnicama životinjskog porekla, dakle izbacite ih iz ishrane...takodje se držite podalje od tkz. trans masnoća biljnog porekla, odnosno margarina, biljnog kačkavalja, pripremljene hrane, instant supica i sl. Proverite svoj holesterol u krvi, a onda makar na mesec dana sprovedite strogi vegan režim ishrane, ako ste ceo život jeli klasična jela, taj jedan mesec vas neće ubiti - ja sam živa i živahna posle malčice duže vremena affraid
i nakon toga opet uradite analize....
Jedini način je taj. Sve drugo je, nažalost, samo osećaj da radimo nešto za sebe tako što koristimo čajeve, biljne preparate i sl. ali u stvari, esencijalno je ovo što sam napisala...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Re: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeČet Jul 05, 2007 2:13 pm

Draga Olivera zahvaljujem ti se na odgovoru. Ja i suprug kao sto sam rekla ne jedemo meso cak smo i ribu izbacili iz upotrebe, osim poneki put sto uzmemo bareno curece meso i to dobro ocedjeno nakon kuvanja. Margarin, puter, je davno izbacen iz upotrebe skroz, ali jedemo jaja ne tako cesto ali ih jedemo. Mada koliko znam ni ona nisu bas dobra za jelo pogotovo zato sto stvaraju holesterol u krvi.
Tako da sada na ovom forumu ste nam pomogli da se odlucimo za potpuno sirovu hranu, bez mesa i kuvanja (sto je jako tesko jer smo oboje veliki gurmani) ali stavili smo zdravlje na prvo mesto i zdravlje nase dece.
Zahvalna sam Bogu za ovaj forum jer je to meni doslo kao odgovor na molitvu da nadjem nesto sto ce mi pomoci kako da se hranim, a da to bude naj bolje za nase zdravlje.
Zaista se radujem od sveg srca.
Svaki predlog mi je dobro dosao, pogotovo kako da pripremam tu presnu hranu a da bude ukusna i da li da upotrebljavam za salate ulje nerafinisano od masline ili ni to nije dobro?
Interesuju me vase sugestije. Svaka od vas na forumu moze mi izneti svoje misljenje, sve prihvata, sto je dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Re: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeČet Jul 05, 2007 10:40 pm

Ljubicice, jako mi je drago da ste ti i muž odlučili da uvedete promenu na bolje, zaista ćemo se svi truditi da ti pomognemo da se snadješ u početku, dok sve ne postane rutina.
Vrlo brzo ćete uvideti kakvi su pozitivni efekti na zdravlje, i onda više nećete ni želeti da se vraćate na staro.
Najvažnije od svega je da svi možemo da budemo zdravi, samo kada jednom usvojimo pravilan pristup ishrani, neovisno od svih reklamnih poruka mesne i industrije mleka, nutricionista koji zagovaraju "umerenost" , farmaceutske industrije koja pravi profit prodajući nam lekove i vitaminske saplemente....
Dakle, za početak - planirajte nabavku sokovnika i multipraktika, ako ih nemate. U medjuvremenu, dovoljno je imati osnovno u kuhinji. Ja sam već u radionici pisala o tome kako se dovijati za sušenje u najobičnijim sitima kada nema dehidratora, sada, kada je lepo vreme, tu je sunce i problem rešen. Ali, najvažnije je da su pijace pune raynovrsnog voća i povrća po prihvatljivim cenama, i to treba da bude osnova.
Pogledaj malo po receptima sirove hrane, pa pokušaj da nešto isprobaš. Hladnocedjeno ulje, maslinovo ili suncokretovo, je najbolje za pripremu sirove hrane. Nemoj da se plašiš hladnocedjenog ulja, od njega se nećeš ugojiti.
Najprostije je, kada vam dosade salate samo sa uljem, napraviti promenu tako što se pripremi dressing ili dip od semenki suncokreta, koji zaista ima ukus kao mladi sir, i onda se on obilno jede uz sveže povrće - to je zaista zasitno.
Treba i vremena da se čulo ukusa, naviknuto na veštačke aditive i poboljšivače, izbaždari, pa da zaista počnete da uživate u pravom, prirodnom ukusu hrane.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Re: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Jul 06, 2007 8:36 am

Hvala Olivera za tvoj trud. Ja imam jedan mali problem ovde u Austriji u Zeltwegu gde trenutno zivimo, nema pijace osim petkom i to nesto jadno, previse masnog kackavalja, slanine i i tako bezveznih stvari.
Cesto moj muz i ja razgovaramo koliko nam nedostaje nasa pijaca iz Beograda, i moram biti iskrena da mi fali sveze povrce i voce koje se obilato prodaje na pijacama.
Ima ovde voca i povrca, ali nije to to sto nama treba, i ozbiljno razmisljamo da se preselimo u neki grad gde ima pijaca bar malo snabdevenija. Ovde je prelepa priroda i vazduh ali od toga se na zalost ne moze ziveti. U svakom slucaju potrudicemo se koliko budemo mogli da se snadjemo u zdravoj ishrani, to jest presnoj hrani. Nije nista tesko samo kad se hoce. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Re: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 5:23 pm

articoka je dobar borac protiv hloesterola.bari se na pari ili u vodi i zacini kao i sve druge salate.
ruska apiterapija preporucuje koriscenje tinkture belog luka sa dodatkom meda i propolisa(u 40% zitnom alkoholu).terapija traje 30 dana i uzima se u kapima(postoji sema uzimanja).leci arteriosklerozu,povecava elasticnost arterija,protiv stenokardije,infarkta,cira na zelucui dvanaestercu,hronicni bronhitis i cesta respiratorna oboljenja.
za ciscenje krvi i smanjenje kiselosti koristim sok jecmene trave(green magma).
Nazad na vrh Ići dole
vojce
novi član
novi član



Broj poruka : 44
Datum upisa : 10.04.2008

ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Ppreparat za preciscavanje zidova krvnih sudova   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitimePet Maj 02, 2008 3:13 pm

Ocistiti cesnjeve 3 vece glavice belog luka i sitno naseckati.Tri cela limuna sa korom dobro oprati mlakom vodom,obrisati,iseckati na sitne komade i pomesati sa belm lukom.Sve staviti u manji lonac i preliti predhodno prokuvanom i ohladanom vodom u kolicini 1 litra.Sadrzaj zagrejati do 70-80 stepeni,dok voda pocne da struji. Voda ne sme da prokljuca, (onda su izgubljeni aktivni sastojci).Lonac skloniti sa vatre poklopiti i ostaviti 12h.Sadrzaj procediti i u staklenoj flasi drzati u frizideru.Uzima se najmanje 40 dana po 1dl. tecnosti svako jutro na prazan zeludac
Rec je o snaznom precistacu krvi i zidova krvnih sudova,koji visestruko povoljno deluje na citav organizam.

Izvor:TODoXIN POSNI KUVAR/Todor Jovanovic
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ZA "CISCENJE KRVI" Empty
PočaljiNaslov: Re: ZA "CISCENJE KRVI"   ZA "CISCENJE KRVI" Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ZA "CISCENJE KRVI"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sokici za ciscenje
» SKIDANJE TRIGLECERIDA U KRVI
» Prirodna sredstva za ciscenje kuce

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: