Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegetarijanci tofu keks oraha kopriva puding avokado piramida šargarepa sladoled recepti jogurt indijskih proso vegane kakao tikvice maslacka majonez sirove free Knjige kafa sremusa sirova namaz
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 46 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju

Ići dole 
+32
Milenica13
meck@
sveMIR
JessiJ
axy
kiki_zemun
ARIJEL100
Minie
MrMara
n3s
Nikolas
avgi
Tea
MalaMila
ellena
loonyc
The Darkest Star
elena91
sinisa
ANČICA
OLI
nikki
Purple
Branko
sunny
Arijel5
mama3
zanahoria
zelika
Bambina
anett
Olivera
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 7:06 pm

sveMIR ::
Olivera, slažem se sa svim što si gore napisala.
Ja ne razumem zašto su nekim ljudima neke ideje odbojne - pa zaboga, to je njihovo telo u pitanju, šta ima tu da bude "gadno" ili ne znam ni ja. Neprihvatanje vlastitog bića i tela.

Urin je tecnost gde se nalaze otpadne materije, koje je organizam "odlucio" da izbaci iz organizma. Ne vidim nikakvu logiku da se "reciklira". To sto se u njemu izmedju ostalog nalaze i neke korisne materije, jer organizam nije uspeo potpuno da ih separatise od onih stetnih ne moze biti opravdanje.
Nazad na vrh Ići dole
sveMIR
the Expert
the Expert
sveMIR


Broj poruka : 141
Godina : 40
Lokacija : sveMir sveMIRA
Datum upisa : 17.09.2010

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Dec 28, 2011 8:00 pm

Branko, kod urino terapije postoje neke procedure u čitavoj špeciji sa prvim jutarnjim urinom (da li je greje ili tako nešto). Možda baš zbog neutralisanja tih loših supsanci koje je organizam već i pokušao da liferuje... ne znam.. kada izučim tematiku, upustiću se u diskusiju sa tobom tj. večno odgovaranje tvojim nepresušnim sumnjama i poricanjima

cool Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 7:36 am

Vazi santa
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSub Dec 31, 2011 1:48 pm

Ja sada proučavam knjigu gladovanje na sokovima, i nameravam da isprobam takav režim, naravno sa ispiranjem creva, to se podrazumeva.
Znam da su mišljenja podeljena oko toga da li su klistiri korisni ili ne, i da li ih uopšte treba sprovoditi. Lično smatram da je sprovodjenje higijene debelog creva veoma korisno, takodje sam pobornik urinoterapije.
Sada me momentalno muči još jedna stvar, a to je saznanje o brojnim parazitima u telu, što se može detaljno pročitati u knjigama Dr Hilde Clark.
Ali o tome mislim da treba otvoriti zasebnu temu da više ne idemo emotions
sveMIR možemo zajedno na kuru gladovanja, čisto da se podržavamo, a u vezi susreta šaljem pp.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
meck@
novi član
novi član
meck@


Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.04.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePon Apr 02, 2012 1:51 pm

hej caoo...ja sam melisa i nova sam.zainteresovala me neera dijeta,jer prije svega imam visak kilograma koje sam pred pocetak ljeta 2011.dobila od silnih problema,priznajem jela sam sve i svasta.posto imam u junu bitno slavlje,zeljela bih da izgubim visak koji mi predstavlja ogroman teret.ovo mi je je djelovalo odlicno,mada problem je sto imam 15 god :/ smanjila sam kolicinu hrane i veceram duzi period,cesto trcim ali kako da sam zakrzljala...moze li pomoc molim vas???
Nazad na vrh Ići dole
meck@
novi član
novi član
meck@


Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.04.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePon Apr 02, 2012 3:45 pm

ne veceram***izvinjavam se Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 9:13 pm

Cao Melisa,

Ovo nije dijeta za mrsavljenje. Mozes gladovati, skinuti odredjen broj kilograma i onda ces se brzo opet ugojiti. Sto kazu dzabe ste krecili.

Pre svega da li zaista imas visak ili bi ti htela da budes suvise mrsava ?

Ako treba da skines koji kilogram, to moras raditi LAGANO, odluciti i promeniti stil zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Milenica13
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.04.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 12:39 pm

Zdravo svima, vec duze vreme citm ovj forum, zahvaljujuci vama sam krenula sa nera napitkom, i danas mi je drugi dan , dobro se osecam ali imm jednu nedoumicu... pijem kontrceptivne pilule, cula sam da detoksikacija a ni usputno mrsavljenje nije potpuno uz kontraceptivne pilule, pa me zanima vase misljenje i iskustva, da li je neka od vas bila na nera programu pijuci pilule i kakva su iskustva? ja cak razmiljam da ih od danas ne pijem, ako je to razlog da detox ne uspe???
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 10:28 am

Ja sam se otarasila lekova koji su hormonska dopuna, tako da nemam iskustva sa takvom kombinaciom koju navodiš...
Možda bi ovde mogla da pomgne neka mladja ženska osoba cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
bubabuba
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Jun 01, 2012 4:02 pm

Čula sam da ovo može da šteti organizmu zbog velike količine šećera koji se nalazi u sirupu (i zbog unošenja istog 15 dana), pa sam htela da Vas pitam, Olivera, znate li nešto o tome? Pošto sam htela da počnem sa detoksikacijom za par dana... Hvala! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePet Jun 01, 2012 5:19 pm

Čitala sam i ja ta negativna mišljenja o ovom detox programu. Uvek možeš da postiš na svežim sokovima od povrća ili samo sa limunadom bez dodavanja javorovog sirupa ili meda.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
bubabuba
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePon Jun 04, 2012 11:22 am

Kupila sam danas javorov sirup (Nera mi je mnogo skupa), možete li da mi napišete koliko čega se stavlja (limuna, sirupa, vode)? I ima li određeno koliko treba da se popije na dan?
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimePon Jun 04, 2012 7:39 pm

Praviš klasičnu limunadu sa čistom vodom, zasladiš javorovim sirupom i dodaš chili u prahu. Pijuckaš kada osetiš glad. Izmedju toga dosta vode, nezasladjenog biljnog blagog čaja, uveče može i blago laksativni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Anđa
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 10, 2012 10:14 am

Dobar dan svima,pre nekih mesec dana saznah za neeru i prvenstveno me je zainteresovalo kao detoks program a posle i taj gubitak od 2-3-4- kg..elem,probah pre nekih 2 nedelje i oduševljena sam,sebi sam 'zadala' 5 dana i uspešno sam prošla sve i kajem se što nisam nastavila i tih 10,jer je sve proteklo onako kako piše u brošuri,1.dan sam se (predveče) imala blagu mučninu i vrtoglavicu,2. dan sve to sa dodatkom blage glavobolje,3.dan je bilo lakše a 4.dan sam se osećala fenomenalno kao i 5....i to je bilo to,osećala sam se dobro nakon toga,izgubila sam 3 kg,ali mi je jezik bio žućkast,nijednom nisam primetila tu belu boju....imam par pitanja,pošto mi je javorov sirup sa tim limunim,đumbirom grozan,pila sam neku minimalnu dozu od 5-6 šolja dnevno,da li bi mogla dodati još 2-3- šolje vode sa kašikom malteksa ili meda? Da li bi smela ponoviti sve ovo (5 dana) i to ovih dana(taman mi je ostalo pola neere u bočici? i još nešto,iako imam prilično redovnu stolicu u toku tih 5 dana je nisam imala svakodnevno,slanu vodu sam pila tek od 3. dana ali je ona dala rezultate samo taj 3. dan i pomalo 5,a znam da je redovno pražnjenje najbitnije...hvala!

P.s. velika mana je što trgovci dele te brošure bez posebnog upozorenja (a i u brošuri ne piše) da je jako važna priprema (o kojoj sam čitala ovde),a to je da se par dana jede laganija hrana i dan-dva pred neeru da to bude voće i sirovo povrće!
Sve u svemu,na mene je neera delovala fantastično,osećam da mi je baš prijala!
Nazad na vrh Ići dole
Naturela
novi član
novi član
Naturela


Broj poruka : 14
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Zaposlenje : nezaposlena/prezaposlena
Datum upisa : 02.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 10, 2012 11:30 am

ĆAO SVIMA

Evo i ja sam od juče na neera dijeti.Ovo mi je prvi put i planiram od 5 do 7 dana.
Juče mi je jedini problem predstavljala GLAD,uz povremenu minimalnu glavobolju.Danas sam do sada pila samo slanu, i običnu vodu.Čini mi se da ovako manje osećam glad.

Imam dva pitanja:
1.Da li slanu vodu treba piti samo u slučaju ne pražnjenja creva ili bez obzira na to svako jutro? I inače mi je pražnjenje prva stvar ujutru,a i danas sam to obavila još pre slane vode(u umanjenoj količini),ali posle nje ništa.

2.OLIVERA :Recept od 1/2l vode, 1 kašike sirupa ili meda i 1 limuna sa malo paprike mi je prekiseo pa sam morala dodati vode i još 2 kašike meda(sirup sebi trenutno ne mogu da priuštim).Da li je to dozvoljeno ili se mora piti po tom receptu? I da li je navedena količina predviđena za jedan obrok ili za ceo dan?
Negde sam pročitala da se NEERA( kupovna) pije u dnevnoj količini od 2 litre,pa zato pitam.

Molim vas, pomozite što pre!!!

UNAPRED ZAHVALNA! greetings
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 10, 2012 12:53 pm

Draga Naturela, možeš da prilagodiš limunadu sa medom i paprikom svom ukusu, ja dodajem i sveži narendani djumbir, ali je ljuta paprika obavezna. Cayene peper, koja bi trebalo da se koristi je u isto vreme i slatka i ljuta i lekovita, ali je kod nas nema.
Ujutru se uzima slana voda sea solt shake radi lakšeg pražnjenja creva.
Prvi dani su najgori jer boli glava i kreću toksini napolje. Ako imš volje i mogućnosti, preporučujem klizme umesto slane vode.
Limunadu pij uvek kada si gladna, prvih dana će to biti više, a kasnije sve manje, i čaša vode će ti lepo ispuniti stomak, kao i blago laksativni biljni čajevi
srećno i javljaj kako si!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Naturela
novi član
novi član
Naturela


Broj poruka : 14
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Zaposlenje : nezaposlena/prezaposlena
Datum upisa : 02.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Jul 11, 2012 2:27 pm

emotions Olivera draga

Evo mene trećeg dana. Ne mogu reći da mi je naročito loše. Do duše ne radim,pa se mnogo odmaram.
Imam divnog mužića koji obavi sve što može kako bi mi pomogao, i trudi se da ne jede predamnom da mi ne bi otežavao. love
Povremeno me hvata drhtavica i malaksalost, a i vrti mi se u glavi.Osećam blag bol u mišićima, kao kad imam temperaturu. Izuzev toga ništa, ako ne računamo to što se noću često budim zbog odlaska u toalet. Dnevno popijem 4 do 5 l tečnosti,pa to verovatno i nije čudno. Limunadu, solarnu vodu, povrtnu vodu i čaj od mente,a ujutru slanu vodu (jutros mi je bila od koristi, inače ne bih mogla-do sad nisam imala zastoja) i uveče čaj za mršavljenje. Nadam se da spada u laksative Embarassed
Oko 2 meseca ima kako uopšte nisam jela meso, mleko i jaja, a oko 1,5 mesec kako izbegavam i kuvano mada nisam na 100 posto raw,ali 90posto jesam. Ovome pripisujem to što mi nije toliko loše kao nekima.
Uh, ja se baš raspisah! emotions
Barem prolazi vreme i ne razmišljam toliko o klopi!

Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Jul 11, 2012 2:37 pm

Drago mi je da ti ide dobro, drž se sad, najgore je prošlo cheers
To sa bolovima u mišićima, moram da prijavim da sam ih ja uvek imala, tako i tokom polsednjeg posta na sokovima.
Meni su jaki bolovi u nogama, noge mi se prosto oduzmu, imam teškoća i da vežbam jogu.
To odlaženje noću u toalet je potpuno normalno....
samo se opusti i odmaraj se, uskoro ti dolazi i nalet energije Smile
pišemo se emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Naturela
novi član
novi član
Naturela


Broj poruka : 14
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Zaposlenje : nezaposlena/prezaposlena
Datum upisa : 02.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Jul 11, 2012 2:44 pm

I meni je u nogama jači bol,ali ga osećam i u leđima. Jedva čekam taj nalet energije,pomalo se osećam bespomoćno.

Imam još jedno pitanje. ungry

Nakon Neere, kada se u ishranu mogu uvesti biljna raw mleka?

greetings
I velika HVALA na podršci.Stvarno mi mnogo znači!!!
Nazad na vrh Ići dole
arija5
novi član
novi član
arija5


Broj poruka : 29
Datum upisa : 11.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeSre Sep 26, 2012 10:47 pm

dobro vece drugari ...... Smile imam jedno pitanje pa ako ima nekog da mi kaze nesto o tome .Evo da neduzim Smile prvi put sam se usudila da pokusam ciscenje sa onom cuvenom limunadom Smile mislim voda,mlteks,limun i paprika . KOliko sam uspela da procitam o tome treba piti te limunade najmanje 6 na dan ja jedva popijem 3 za ceo dan ne mogu vise ,uz to pijem biljne cajeve naravno i uvece caj od sene i ujutru slanu vodu ali tu vodu mogu popiti samo 1/2l. e sad me interesujedali moram popiti celu litru te slane vode i dali limunadu moram piti 6x na dan malo mi je previse Smile malo vise mi je previse ipak je to 1/2 litre limunade za jedan obrok .... No Bila bih zahvalna ako mi neko moze pomoci u ovoj dilemi
u napred hvala pozic Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 27, 2012 9:19 am

Pozdrav i tebi !

Ko se sa tim stvarima "ïgrao" valda ce ti dati neki savet. Moj savet ti je da se ne igras sa zdravljem i sa tim "ciscenjem". Po meni je OK neka recomo vocna dijeta, bareno povrce i sl., ali tako se totalno izgladnjivati nema smisla. Mislim da verovanje "autoritetima" nije bas uvek dobro. Sad ti kako hoces...

Nazad na vrh Ići dole
Naturela
novi član
novi član
Naturela


Broj poruka : 14
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Zaposlenje : nezaposlena/prezaposlena
Datum upisa : 02.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 27, 2012 10:17 am

Zdravo Arija 5

Evo da ti odgovorim. I ja sam imala mnogo pitanja. Ne moraš toliko piti već samo onu količinu koja ti je potrebna da ne budeš gladna.Ja sam nadošla da mnogo manje osećam glad ako ga pijem manje zaslađen.Slanu vodu pi u onoj količini koja ti je dovoljna da se isprazniš.

Oprosti,Branko, što se ne slažem u potpunosti sa tobom što se tiče gladovanja. Nekada davno dok nisu postojale pijace i prodavnice i dok su ljudi kao vrsta živeli nomadskim životom i selili se u potrazi za hranom, bilo je sasvim normalno da danima ne jedu ništa dok ne stignu na odredište,tj. u predele gde je bilo hrane. Takođe, u ne tako dalekoj prošlosti, ljudi su češće postili nego danas, a post se držao samo na vodi ( to sam negde pročitala, ali ako mi nećeš mnogo zameriti neću reći gde, jer ne mogu da se setim ).i mnogo ređe su obolevali nego ljudi danas .Iz toga se usuđujem da zaključim da je priroda sama tako odredila i da prema tome ne može biti štetno.Naravno svako ima pravo na svoje mišljenje i svoje zaključke.
Nazad na vrh Ići dole
arija5
novi član
novi član
arija5


Broj poruka : 29
Datum upisa : 11.06.2012

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 27, 2012 10:22 am

hvala vam bez obzira dali se slazete ili ne Smile ja ne osecam glad iskreno najteze mi pada ta slana voda Sad ali na forumu AR-Astro riznica sam procitala da se gorka so nepije svako jutro vec samo jednom i ona obavi poso pa ipak sam htela vas da pitam dli treba svako jutro piti slanu vodu ili gorku so kako vec Very Happy

ja bih radije ako trba ceo dan pila cajeve laksative Smile ali tu slanu vodu ne mogu vise 3 dan sam na tom programu i nisam mogla jutos popiti slanu vodu ja pijem ona se vraca znaci definitivno ne mogu No ne znam dali dali da nastavim sa limunadom bez te slane vode i da pijem cajeve ,mislim dali cu uspeti u tom prociscenju ako tako nastavim??? ko zna molila bih da mi napise par reci ili bar neka kaze moze ili ne moze ! hvala u napred Very Happy Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 27, 2012 3:01 pm

Naturela ::

Oprosti,Branko, što se ne slažem u potpunosti sa tobom što se tiče gladovanja.

I dobro je sto se ne slazes Smile Naravno da treba da postoje razlicita misljenja. Necu se sad puno mesati ovde, samo sam hteo da napomenem moj stav.

Nazalost, chini mi se da se u poslednje vreme mlade devojke odlucuju na ovakvo gladovanje radi dijete, radi skidanja kilograma. Cesto time mogu ugroziti i svoj zivot, a kamoli zdravlje.

Citat :

Nekada davno dok nisu postojale pijace i prodavnice i dok su ljudi kao vrsta živeli nomadskim životom i selili se u potrazi za hranom, bilo je sasvim normalno da danima ne jedu ništa dok ne stignu na odredište,tj. u predele gde je bilo hrane.

Jesu gladovali ako nije bilo hrane, ali nisu pri tom pili laksative i sl. Verovatno nisu duzi period gladovali, a ako i jesu, pitanje je da li se to pozitivno ili negativno odrazilo na njihovo zdravlje.

No eto - rekao sam da necu, pa opet se raspisao na ovu temu...

OK, kazem to je moje misljenje, ne tvrdim da je apsolutna istina. Ja to necu raditi, a ostalima svakako preporucujem oprez jer se desavalo da se zavrsi na intezivnoj nezi posle preterivanja s ovakvim dijetama.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju   Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Neera dijeta za mršavljenje i detoksikaciju
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» DIJETA
» UN dijeta
» Smeh - dijeta
» Vegeterijanska dijeta
» Pritkinova dijeta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Dijete-
Skoči na: