Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
namaz recepti proso sirova free Knjige sladoled piramida sremusa tikvice kafa tofu keks jogurt vegetarijanci kopriva šargarepa kakao avokado maslacka oraha sirove majonez vegane indijskih puding
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 mirise paprika...

Ići dole 
+2
anett
zanahoria
6 posters
AutorPoruka
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Okt 03, 2008 5:52 pm

Da li su ljudi u ova sumorna vremena zaboravili cari zimnice...ono sto me posebno opusta ovih dana je miris pecene paprike koji osetim kad subotom otvorim prozor....miris kise mokrog lisca i pecene paprike...jesen.
Da li neko ima neki novi zanimljivi "zimnicarski receptic" cool cool vegi
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSub Okt 04, 2008 6:36 pm

Danas sam malo obilazila pijacu...ljudi papriku kupuju na kilo,ne na dzakove kao nekad...cene su affraid ...sreca te ne moram da je kupujem
Ja od zimnice spremam samo makedonski ajvar,ljutenicu i kupus ribanac...sve ostalo ide u zamrzivac(i pecena paprika).

Zdrava ishrana ima "los" uticaj na srpske domacice-u zamrzivacima nema trunke mesa,u ostavama nema salatica konzerviranih vinobranom i konzervansom,frizideri nisu krcati virslama i kobasicama... tongue
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 8:36 pm

Kad smo kod paprike... - danas sam pravio pindjur. Gledao sam gomilu recepata po netu, pa sam nasao neku sredinu. Ako budem zadovoljan, stavicu recept ovde. Bojim se da se vinsko sirce prejako oseca. Nisam navikao na njegov miris. Ali videcu kad se pindjur ohladi pa kad ga probam. Mozda mi je miris sto sekaze "usao u nos" .
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Avg 28, 2009 7:38 am

Branko sta je na kraju ispalo?
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Avg 28, 2009 1:19 pm

Ja pripremama ajvar ali onaj recept sa kuvanjem parike i dodavanjem plavog patljidžana. Lakse nam je ,ispadne više a i nije tako loš.
Pečene paprike stavljam u zamrzivač.
Inače paprike pečem u rerni, nešto ne volim roštilj , jeste lepše ali izbegavam sve što je pripremano na ćumuru.

Zahorija,
i ja volim miris paprike, podseca me na detinjstvo , tada se zimnica pravila danim... te paprike, te tursija sva moguca od krastavaca , pa sargarepe, boranije, karfiola... Pa onda razni džemovi , slatka, kompoti... lepo mi je kada se setim toga.
Medjutim Ja nista od toga ne stavljam jer nisam neki ljubitelj tursiaj i džemova, sem poneka kupim teglu krastavaca Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Avg 28, 2009 5:58 pm

mimihu ::
Inače paprike pečem u rerni, nešto ne volim roštilj , jeste lepše ali izbegavam sve što je pripremano na ćumuru.

I ja sam planirao da pecem paprike u rerni, racunam tako je lakse, i u zadnji cas su me odgovorili jer kazu da se tako paprika vise obari nego sto se ispece. Kakva su tvoja iskustva i zasto izbegavas cumur ?
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePet Avg 28, 2009 6:08 pm

zanahoria ::
Branko sta je na kraju ispalo?

Ispalo je super ! Mislim da cu ipak sledeci put izbaciti vinsko sirce, ocigledno mi se ne svidja njegova aroma, ali i ne smeta mi sada puno. Drugar me bas pita cije sam uzeo, jer je jednom i on naleteo na neko losijeg kvaliteta, mozda sam i ja te srece, ali ne mogu nista reci jer inace ne koristim vinsko sirce pa ni ne znam kakvog ukusa treba da bude.

Evo recept po kom sam radio :
Potrebno je:
3 kg paradajza
2 korena peršuna
1 koren sargarepe
200 g šećera
200 g ulja
1-2 glavice belog luka
200 g vinskog sirćeta
5 kašika soli
6 kg paprika (crvene roge)
ljute papričice ( po ukusu npr, 5 feferona)
Priprema:
Paradajz se popari oljusti i isecka. Peršun (rendani na najsitnije rende), sargarepa takođe rendana , šećer, ulje, beli luk, sirće, so, sve to kuvati 1-2 sata u zavisnosti od jacine vatre. Najbolje je uzeti siroku serpu, onda je veca povrsina za isparavanje viska tecnosti i veca povrsina koja je u kontaktu sa grejnom plocom pa sa nizom temperaturom ploce mozemo izazvati vrenje tako da je manja opasnost da pindjur zagori. Naravno da povremeno treba mesati. Posle dodati 6 kg paprika (koje su pečene *1), očišćene, ocedjene), ljute papričice sitno naseckane i persunov list, isto naseckan. Prokuvati.
Sipati vruć pinđur u vruće tegle i zapeći u rerni. Kad se malo prohladi povezati i utopliti 24h (u cebad).

*1) Ja sam paprike pekao na rostilju. Kako se koja ispece treba je staviti u poklopljenu posudu. Posle jedno sat vremena, kad se prohlade treba ih ocistiti - skinuti kozicu. Vec u toj serpi ce paprika ispustiti dosta vlage, ali je i dalje ima previse. Onda te paprike treba staviti u dzak od krompira i okaciti na hladno mesto (podrum npr.) da se cede. Ja sam paprike ispekao pre podne, a popodne sam poceo da seckam paradajs i sve to vreme se paprika cedila...
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSub Avg 29, 2009 8:45 pm

Branko,
pa nesto su me drugi ozračili da je kancerogeno sve sto se priprema na taj nacin i bas izbegavam..
Meni su paprike u rerni ispale sasvim ok.. probaj jednu turu pa vidi da li ti odgovara.
Ja sam pekla i na elektricnom rostilju.
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 5:58 am

Kako si ih pekla ? Kazu mi ako je u tepsiji pa kad pusti vodu onda se obari. Da li moze tepsija na dno, a paprika na resetku, pa da kaplje dole ? Kako ti to radis ?
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Avg 31, 2009 7:49 am

Neki ljudi izbegavaju da jedu hranu koja je dimljena ili spremljena na rostilju zbog stetnih materija koje nastaju prilikom sagorevanja drveta kao sto su katran ,cadj i veliki broj jedinjenja iz grupe policiklicnih aromaticnih ugljovodonika (benzopiren kao veoma kancerogen) ali je poznato da oni pocinju da se stavraju na temepraturama vecim od 400c .....

Da sad ne davim koga zanima ova tematika ostavicu link Smile)

Moja mama vec 2 godine pece papriku u nekom pekacu koji je kupljen kao za picu ili sta vec...ima poklopac...sve se svodi na to kao da se pece na ringli...ona to iznese napolje i jako brzo se ispece velika kolicina...
Paprika - mirise paprika... Pica_p10
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Avg 31, 2009 7:55 am

Jel ima neko dobar recept za ukiseljeni beli luk i feferone?
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Avg 31, 2009 8:32 am


Kisela paprika bez kuhanja


Sastojci za 2 osobe


10 kg400 g250 g11 litra
paprike
šećera
soli
vinobran
octa (Kisko)


Priprema



  1. Papriku oprati, osloboditi sjemenki, izrezati na osmine (onako kako ih želite vidjeti u svom tanjuru!)
  2. Šećer, sol i vinobran pomiješati u posebnoj posudi.
  3. Papriku postaviti u jednu veću plastičnu posudu.
  4. Ravnomjerno posuti mješavinom šećera, soli i vinobrana.
  5. Zaliti octom.
  6. Temeljito izmiješati, objema rukama.
  7. Pokriti čistim kuhinjskim krpama i učvrstiti rubove (zaštita od prašine, komaraca…).
  8. Tijekom 24 sata 4-5 puta temeljito promiješati.
  9. Slagati u boce.
  10. Zaliti tekućinom koju je paprika pustila i koja se nalazi na dnu plastične posude.
  11. Dodati pritiskivač za papriku te zatvoriti.
  12. Pokušati sačuvati do zime.
  13. Ovakvim bocama nije potrebna naljepnica.


recept preuzet sa coolinarika.com
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 5:42 am

mimihu ::
Branko,
pa nesto su me drugi ozračili da je kancerogeno sve sto se priprema na taj nacin i bas izbegavam..

Ma da, svaka termicka obrada nosi sa sobom neku stetu, posebno te na visokim temperaturama. Za utehu mi je sto paprika najveci deo tih materija i promena istrpi bas na spoljnjoj kozici, koja pocrni i koju skinemo i bacimo (za razliku od nekih drugih jela sa rostilja koje cele pojedemo).
Nego ne bih ovo ni pisao da nemam nesto drugo da kazem: Juce sam bio kod prijatelja na veceri i iznesen je sveze napravljen ajvar na sto... Mmmm, divota. I povela se prica o pripremi ajvara i pecenju paprike. Kad je rekao da je ispekao 40kg paprike, uhvatio sam se za glavu ! Pomislio sam da je to radio od ujutru do uvece, ali on mi rece da je to obavio za sat vremena ! Kako ? Brenerom. Ako neko ne zna sta je brener, to je "bacac plamena". Prikljuci se na butan bocu i "bljuje" jak plamen. Kaze postavi paprike na jedan lim i brenerom ih "opali" da budu skroz crne, dalji postupak je isti (ostavljaju se da se popare, da bi se lakse oljustile).
Nazalost nisam bio da gledam dok je to radio, pa ne mogu reci vise detalja, ali ajvar je bio dobar Smile
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 4:23 pm

Kad je rekao da je ispekao 40kg paprike, uhvatio sam se za glavu !


lol!
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimeNed Sep 13, 2009 9:47 pm

HAahha , dobar fora...

Inače , vezano za pečenje u rerni, parika ne pusti vodu tj. pusti ali posto pecem na 250 ta voda ispari vrlo brzo.

MAda evo i moj muz kuka hoce ajvar i ispekli smo 30 kg na placu , na drva. Ipak mi je 30kg za rernu mnogo Smile .

Ajvar sinoć napravljen mada mi je prošle godine ispao bolji Sad ipak neće da se baci. Jurili smo decu po kući, muž mešao 5 sati, smorio se , ja se smorila od jurnjave , sipali u tegle i nadali se da će se zapeći i višak vode ispariti ali smo loše mislili Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Sep 14, 2009 10:42 am

"Inače , vezano za pečenje u rerni, parika ne pusti vodu tj. pusti ali posto pecem na 250 ta voda ispari vrlo brzo."

Ima nekih paprika koje ne puste, ali ako pukne, ne da ispusti vodu, nego bas-bas - sve mi gasi ugalj.

Nema veze ako je i redji, samo ako se ne kvari...

Po kom receptu ga pravis ?
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Sep 14, 2009 3:19 pm

20 kg parpike - ispeći i samleti
6 kg patlidjana - ispeći i samleti
nekoliko kašika sirćetne kiseline
1.5 litara ulja
so
ljute paprike ubacit samo samlevene ne pečene u ajvar količina po želji u toku kuvanja

mada, ovaj recept je recept od moje mame ali za barene parpike ne za pecene. ipak prošle godine je ispao boli glava ali smo ove godine kuvali ogromnu količinu i to u jednoj šerpi umesto da podelimo na 2-3 ture i zato smo ga zeznuli.
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitimePon Sep 14, 2009 5:12 pm

ja sam pravila taj ajvar sa kuvanim paprikama i pečenim patlidžanom, bio je super.
sada nameravamo da pečemo paprike za salatu i da ih ostavim u zamrzivač, a patlidžan ću da grilijum i onda isto u zamrzivač, biće divna salata
Inače smo ostavili sataraša u plastičnim kutijicama u zamrzivaču, i ima ga baš dosta. Meni su te zimnice u teglama dosta propadale, i sada se plašim, plus još i nepoželjni konzervansi.
Ali ajvar je kraljevski...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Sponsored content





Paprika - mirise paprika... Empty
PočaljiNaslov: Re: mirise paprika...   Paprika - mirise paprika... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
mirise paprika...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Paprika
» Paprika sa jajima
» PAPRIKA PUNJENA PECURKAMA
» Pita od pecenih paprika i praziluka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Recepti :: Zdrava zimnica-
Skoči na: